Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:38
Opony z różnicą średnic ponad 2%
Autor Wiadomość
 tomash2310


Informacje
malopolskie

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 14 Kwiecień 2012, 12:26   Opony z różnicą średnic ponad 2%

Witam,

W mojej Corsie 1.2i 16V 65KM rocznik 1999 mam 2 przednie letnie opony 155/70R13, natomiast z tyłu 145/80R13. Czytałem, że fabryczny rozmiar to 145/80R13, czyli taki jak mam z tyłu. Sprawdzałem na kalkulatorach, że różnica średnic wynosi -15 mm tj. -2.74 %.
te dwie przednie są z sierpnia tamtego roku (4 miesiące użytkowania). Musze wymienić jedną i teraz mam kilka pytań:

1. Muszę kupować dwie nowe z przodu, czy wystarczy jedna?
2. Te co mam z tyłu za rok na pewno będę musiał wymienić, i wtedy będę chciał kupić taki rozmiar jak mam z przodu (czyli 155/70R13). Czy jazda na takich oponach gdzie różnica średnic wynosi -2.74% ma jakikolwiek wpływ na jazdę, bezpieczeństwo itp. itd.? (wiem, że mogłoby źle wplywać na abs ale go nie mam więc mnie to nie dotyczy).
3. Czy jazda tak jak mam do tej pory tj z przodu 155/70R13 a z tyłu 145/80R13 jest ok? czy też raczej tak nie powinno się robić?

Pozdrawiam :)
 
 
     
 Giero


Informacje
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: Pisarzowice
Wysłany: 14 Kwiecień 2012, 22:03   

Myślę że z tym nie powinieneś mieć problemu moim zdaniem możesz tak latać...Ja jak Astre miałem to z przodu miałem 2x195/50 R15 a z tyłu przez dłuższy czas miałem 2x 215/65 R15 i wszystko było ok
 
 
     
 MiechuLodz



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Kwiecień 2012, 00:05   

zależy czy autkiem zapier..... (przepraszam z góry za słownictwo dlatego wykropkowałem). Jeżeli auto ma służyć na co dzień jako najprostszy środek komunikacji i ma być wygodne to wielkiej różnicy nie będzie. Wysoka guma = komfort. W moim przypadku auto służy na co dzień tylko że za każdym razem staram się łamać granice przy pokonywaniu zakrętów (stąd gumy 195/45 R15) komfortu przy sportowym zawieszeniu niewiele. ap ropo z fabryki corsa wyjeżdżała również na 165/65 r13 (ta mi się wydaje) więc pokusił bym się o niższe za to szersze z przodu (koła pędne i skrętne za razem) dla bezpieczeństwa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Koła, felgi i opony » Opony z różnicą średnic ponad 2%
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.