Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
Czy do corsy d 1.2 16V silnik z12xep montować gaz
Autor Wiadomość
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 4 Kwiecień 2012, 22:00   Czy do corsy d 1.2 16V silnik z12xep montować gaz

Pytanie moje wiąże się z tym czy wogóle się da. Z tego co wyczytałem na stronie opla pisze że w nowszych modelach corsy d nie ma możliwości montażu fabrycznego LPG. Starałem się znaleźć czy ktoś w tym modelu jeździ na LPG i jakie ma o tym opinie. Jedyne co znalazłem to w raportach spalania LPG był jakiś model corsy d 1.2 ale bez żadnych opini. Zastanawiałem się nad sekwencją BRC. Nie zależy mi na tym aby auto miało dużą moc zresztą i tak jej nie ma.
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 5 Kwiecień 2012, 00:03   
   Moje auto: ASTRA G


Jeśli już lpg to tylko i wyłącznie sekwencja do tego silnika. Co do samej jednostki o oznaczeniu ...XEP to słyszałem, czytałem ale nie mam żadnego potwierdzenia, że jest problem z gniazdami zaworowymi i dlatego są dwie opinie. Jedni chwalą i polecają BRC a inni odwrotnie.
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Kwiecień 2012, 01:18   

Mam silniczek 1,4 XEP,jeżdzę na lpg już dość długo i żadnych problemów,jestem bardzo zadowolony.
 
 
     
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 6 Kwiecień 2012, 16:31   

ile kilometrów już na gazie przejechałeś? Hmmm ile wychodzi cię użytkowanie instalacji gazowej
 
 
     
 jacmaz


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 33
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 07:55   

Przejechałem na gazie 30tys. i jedynie wymieniam filtry gazu i nowy soft jak wychodzi.
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 13:38   

Ja com prawda nie jestem zbyt dobrze nastawiony do instalacji LPG, ale jeśli już się zdecydujesz na montaż instalacji LPG to wybierając warsztat, który Ci ją będzie zakłądał nie sugeruj się ceną. Wogóle lepiej sprawdź opinie o warsztacie np w internecie. Jeśli instalacja zostanie zamontowana prawidłowo, to raczej nie powinna się psuć, jeśli zostanie zamontowana nieprawidłowo-kłopoty murowane. A co do kolegi z Bydgoszczy 30 tys km to jeszcze zbyt niski przebieg aby cokolwiek powiedzieć o instalacji. Zobaczymy, co będzie jak przejedziesz 150 tys km
 
 
     
 grzegorzmce


Informacje
Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 30
Skąd: mysłowice
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 23:12   

jak już to dam do zakładu gdzie miałem znajomych i ich podpytam:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Czy do corsy d 1.2 16V silnik z12xep montować gaz
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.