Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:26
Rozrząd , DIS, czy inne Cudo??
Autor Wiadomość
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
  Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 05:00   Rozrząd , DIS, czy inne Cudo??
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Siemanko wszystkim...

Dwa dni Temu moja Czerwona Corsa (1.2 8v na DIS ) przestała odpalać...
Objawy są takie :
- Rozrusznik kręci Normalnie
- Na Desce nie ma nic specjalnego ( ale pierwszy raz jak się to "stało" zamigał "czek engine")
-Teraz Auto przy kręceniu wydaje dźwięk jak by miało wymontowane świece a w każdym razie podobny
-Paliwo jest
-Kompresja "na Oko też jest
-Wymieniłem Kable i Świece

Pytam jak Laik Już bo naprawdę nie wiem co by to mogło być... Muszę jeszcze ogarnąć komp. i podłączyć ją pod Komputer..
 
 
     
 swistak87



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Sebastian
Wiek: 36
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 25
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 22:44   Re: Rozrząd , DIS, czy inne Cudo??
   Moje auto: Corsa B X12SZ


DAMIAN1991 napisał/a:
Siemanko wszystkim...

Dwa dni Temu moja Czerwona Corsa (1.2 8v na DIS ) przestała odpalać...
Objawy są takie :
- Rozrusznik kręci Normalnie
- Na Desce nie ma nic specjalnego ( ale pierwszy raz jak się to "stało" zamigał "czek engine")
-Teraz Auto przy kręceniu wydaje dźwięk jak by miało wymontowane świece a w każdym razie podobny
-Paliwo jest
-Kompresja "na Oko też jest
-Wymieniłem Kable i Świece

Pytam jak Laik Już bo naprawdę nie wiem co by to mogło być... Muszę jeszcze ogarnąć komp. i podłączyć ją pod Komputer..


Hmm a jak tam rozrząd, kiedy był wymieniany??? Bo miałem kiedyś podobny przypadek w VW Polo, przeskoczył i jeden zawór był podparty. Kręcił na rozruszniku jak szalony ale nie odpalał. Dopiero przy odpalaniu jak się trochę gazu wcisnęło to odpalił ale nie trzymał obrotów i gasł. Jakoś na farta udało mi się dojechać do warsztatu na pomiar ciśnienia w cylindrach. Masakra sama w sobie bo co światła to gasł ale dojechałem:) No i później cały dzień i wszystko zrobiłem bo mam kumpla który pracuję w zakładzie gdzie zajmują się robotą głowic, to planowanie za darmo:)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Kwiecień 2012, 05:09   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Rozrząd Jest do wymiany jakieś kilometry temu... Być może tam poszukam przyczyny później... Choć te opcję brałem pod uwagę jako pierwszą.. Myślałem jeszcze ze Może uszczelka pod głowicą ale kompresja jest wydawało by się dobra( nie mierzyłem , tylko "na oko")

Na razie stwierdziłem podłączę i sprawdzę co za błędy ma bo miga cały czas kontrolka silnika..
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Rozrząd , DIS, czy inne Cudo??
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.