Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:38
Problem przy prawym przednim kole corsa b
Autor Wiadomość
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 25 Marzec 2012, 10:07   Problem przy prawym przednim kole corsa b
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Witam mam problem wczoraj wymieniałem opony na letnie i przy prawym kole z przodu strasznie wszystko było obsmarowane takim zielonym smarem łącznie z felgą od wewnątrz nie wiem co jest grane proszę o radę pozdrawiam
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 25 Marzec 2012, 10:39   
   Moje auto: VW Golf 4


Uszkodzeniu uległa osłona przegubu (zewnętrznego) , musisz wymienić bo przegub nawali i będą dodatkowe koszta.Powinieneś ją dostać w każdym sklepie z częściami samochodowymi.
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Marzec 2012, 13:16   

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał, guma przegubu ci strzeliła, jak dostał piachu to już długo nie polata, możesz kupić gumę samą, albo przegub jeśli będzie tani, bo trochę roboty jest z wymianą, a jak wymienisz gumę i zaraz przegub będzie pykać to się tylko wku... tylko ze całego nie wymieniłeś. z 5 razy już tak miałem i teraz wymieniam zazwyczaj przegub.
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 25 Marzec 2012, 15:49   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Witam panowie dziękuje za pomoc okazało się że guma się zsuneła ponieważ pękła fabryczna opaska samozaciskowa na szczęście nic po za tym wiec jest ok jeszcze raz wielkie dzięki pozdrawiam
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 26 Marzec 2012, 13:22   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


arcanis86 napisał/a:
Witam panowie dziękuje za pomoc okazało się że guma się zsuneła ponieważ pękła fabryczna opaska samozaciskowa na szczęście nic po za tym wiec jest ok jeszcze raz wielkie dzięki pozdrawiam


Sprawdziłeś czy piach nie dostał się pod osłonę? Dołożyłeś smaru czy tylko założyłes nową opaskę?
 
 
     
 maciejEs


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 24
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 28 Marzec 2012, 12:04   

kolego arcanis86, ja bym sie chyba połakomił na nowy przegub, jesteś pewien ze żaden piasek czy coś w tym stylu się nie dostało ? . Nowy kompletny przegub (zamiennik wysokiej dość klasy) będzie kosztował ok 60-70 zł.
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marzec 2012, 22:49   

Jak tylko opaska to założyć nową i dotłuc do końca az zacznie pykac. Jakby trzeba było rozebrać i gume nową założyć i smar do tego, to lepiej przegub wymienić bo prawie te same koszty i robota ta sama, dlatego ja teraz już samych gum nie wymieniam, szkoda czasu i roboty bo i tak zacznie pykać za jakiś czas.
 
 
     
 arcanis86


Informacje
LPG: Nie
Imię: Sebastian
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 75
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2 Kwiecień 2012, 17:49   
   Moje auto: corsa b 1.2 16V


Panowie jest wszystko ok nic na szczęście sie tam nie dostało wszystko chodzi cichutko :) pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ zawieszenia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.