[Corsa B] CB x12xe
Autor Wiadomość
 MiechuLodz



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Marzec 2012, 18:05   [Corsa B] CB x12xe

Po mojej przygodzie z oplem zaczynając od rekorda c '71 poprzez senatora '82, rekorda e1 po swapie na c30ne a w 2010 roku monzie c30ne postanowiłem zakupić coś mniejszego z nieco mniejszym silniczkiem a że opla mam chyba we krwi postanowiłem postawić na corsę. Początkowo rozglądałem się za poczciwą CA z motorkiem minimum 1,4i. Ciężko było znaleźć coś godnego uwagi do kwoty którą miałem do przeznaczenia. W pewnym momencie rozważałem nawet zakup MB 190. Wypad do poznania jednak można było uznać za udany mimo że spóźniłem się na giełdę. Już w drodze powrotnej odpaliłem lapka i zaczynam badania. I upolowałem ...


MODEL: CORSA B Swing
ROK PRODUKCJI: 1999
SILNIK: x12xe 65KM
UKŁAD DOLOTOWY: seria
UKŁAD WYDECHOWY: seria
ELEKTRONIKA: seria
UKŁAD NAPĘDOWY: seria
ZAWIESZENIE: po zakupie okazało się że mało ze starego pozostało ale jeszcze fota pierwsza na nim cykana
FELGI: 13 " Vivy (kiedyś poszerzę)
UKŁAD HAMULCOWY: seria
ŚRODEK: seria
CAR-AUDIO: był Blaupunkt bodaj San Francisco i całą drogę z Poznania płyta która została w napędzie Leny Kravitz bo coś stacji nie mogłem złapać
WYPOSAŻENIE: Centralny zamek
a teraz mody
Amortyzatory no name oraz komplet sprężyn Weitec -40mm

następnie zakupiłem wolant

po kilku przejażdżkach po polskich "równych drogach z niskimi krawężnikami" pozbyłem się odrapanych zderzaków na rzecz dwóch przedliftowych a na tegoroczną zimkę zakupiłem wheelsy 15" 7J (niestety nadal mimo poszukiwań nie znalazłem producenta) oraz popełniłem błąd zakładają balony 185/60 i na tył 185/65 (po podniesieniu na gumach pod sprężynami nadal nieraz obcierały) a komfortu zero.

Pod koniec roku odważyłem się też na zmianę radyjka i padło na Pioneer DEH6300-SD(naprawdę ładnie gra nawet przy fabrycznych głośnikach)
Najnowszym zakupem są gumki na lato
rozważałem sprzedaż felg i kupno mniejszych ale ostatecznie zaryzykowałem
Nowe używane kapciuszki na przód do Pirelli P7 195/45 z datą 1107 a na tył METZELER LASER 195/45 z lipca 2003. Po wyjęciu gum nawet przez przypadek nie trą rantów :hurra: ale jeszcze nie wiozłem 3 pasażerów :ojh2:


By magik2001 at 2012-03-20


By magik2001 at 2012-03-20


By magik2001 at 2012-03-20


By magik2001 at 2012-03-20

zobaczymy co przyniesie przyszłość
 
 
     
 Nygga



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 26
Skąd: Łodz
Wysłany: 24 Marzec 2012, 19:12   

eee... nie widać szpachli.. xD D autko na spocie wygladało jak bryla zaprojektowana przez szalonego artyste:) oponki lux:) zawieszenie sztywniuchne:p
 
 
     
 marcinivan



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: marcin
Wiek: 43
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 65
Skąd: łódź
Wysłany: 25 Marzec 2012, 23:23   
   Moje auto: Z32se


corsa widziana na żywo :) jeszcze lepiej będzie sie prezentowała z moim silniczkiem ! potwierdzasz kupno mojego silniczka 1.8 16v 150 km wraz ze skrzynią ?
 
 
     
 MiechuLodz



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Wiek: 38
Dołączył: 30 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Marzec 2012, 08:25   

jak co to się na silniczek piszę będziemy w razie czego podwójnie swapować

[ Dodano: 20 Lipiec 2012, 22:54 ]
Dość dawno nic nie pisałem więc przedstawię co się zmieniło i co mnie czeka w najbliższych tygodniach.
Po walce z obcierającymi przy dobiciu oponami na starej feldze postanowiłem zmienić na 15" 6J.


Uploaded with ImageShack.us
W międzyczasie postanowiłem wykorzystać że braciszek sprzedaje felgi i przy miareczka 18"


Uploaded with ImageShack.us
A teraz co nadchodzi:
Montaż foteli z calibry
Montaż silnika C20NE (składa się)
montaż skrzyni F18
Montaż zacisków i tarcz z calibry 2,0i
Foty postaram się zamieszczać w miarę postępów (swap robię samemu więc nic mnie nie ominie :) )

[ Dodano: 22 Lipiec 2012, 15:49 ]
za namową znajomego z corsa-a tema któremu bardzo spodobała sie moja kiera (którą widzaiał by w swojej omie a 3,0 24v aut.) dokonaliśmy moim zdaniem dość rozsądnej zamiany
Nowy nabytek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] CB x12xe
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.