Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 20:06
Nietypowe stukanie!
Autor Wiadomość
 refugees


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Zduńska Wola
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 19 Marzec 2012, 15:58   Nietypowe stukanie!

Witam. Czytałem już sporo postów ale nikt nie miał takiego przypadku jak mój, a mianowicie: Jadąc samochodem stałą prędkością po nierównościach słychać stuki ale nie tak mocno jak jadąc z 80 km/h na 5 zwalniam tak do 60 k/h to klekot jest niesamowity. Kupując auto gosciu mi powiedział że to końcówka drążka, ale to nie to ... . Mam auto od 2 lat i cały ten czas szukam co jest przyczyną, byłem u dwóch mechaników, na diagnostyce i nikt nie jest w stanie znaleźć tej usterki, każdy mówi że wszystko jest okej ( jeden gada że na spawach może nawalać...). Z góry dzięki! Chciałem jeszcze dodać że jak zwalniam z 100 np do 60 i przy tym hamuje ( a nie puszczam noge z gazu i hamulca jak wyżej opisałem) to tego stukania nie ma
 
 
     
 marcinivan



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: marcin
Wiek: 43
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 65
Skąd: łódź
Wysłany: 19 Marzec 2012, 16:44   
   Moje auto: Z32se


a klocki hamulcowe sprawdzałeś ?zacisk hamulca może jest wyrobiony i klacki lataja jak naciskasz na pedał !
 
 
     
 refugees


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 39
Skąd: Zduńska Wola
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 20 Marzec 2012, 06:34   

nie sprawdzałem, dzisiaj lukne i napiszę ...
 
 
     
 bestseba


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 27
Skąd: Biecz
Wysłany: 22 Marzec 2012, 17:53   

Ja miałem coś podobnego tylko że stukot pojawiał się jak jechałem po nierównościach, pod górkę czy po jakiś kamieniach... Jeździłem też do mechaników, brali kase i za każdym razem mówili ze już nie ma szans żeby pukało no to sobie jade do domku a tu puk puk. Wydaje sie tyle kasy a nadal jest to samo. powiem ci tak, ja tydzień temu dopiero to naprawiłem, okazało sie ze to było zwykłe ujście od filtra powietrza (taka plastikowa uszczelka co odprowadza powietrze sorka za ten język ale mechanikiem nie jestem...) była za bardzo wepchniętaa powinna być przy karoserii, to ją poluzowało i obijało się o blachę. Rok się z tym męczyłem, szukałem na podszybiu, rozkręcałem setki razy ciągle stukało, wszystko sprawdzałem a źródło bylo prawie ze 10 cm od klapy otwarcia maski na lewo. Wydałem 300 zł, to mnie zraziło do mechaników teraz szukam sam wszędzie przyczyny jak coś jest nie tak. Ale powiem ci szczerze że takie rzeczy trudno zlokalizować. Ja ci napisałem tylko co mi sie trafiło, na forum szukałem też ale nic nie pomogło co robiłem. Jeśli jedziesz to przysłuchaj się dokładnie gdzie to może pukac, potem próbuj uszczelniać np jeśli jest coś poluzowane, odpal i sprawdź czy dalej puka jak jedziesz. Musisz metodą prób i błędów, jak widzisz ja sam taki zdolny jestem rok szukałem teraz znalazłem i szczęśliwy jestem. zerknij może na to co sam napisałem u siebie jeśli zechcesz dołączę jakieś fotki gdzie dokładnie to znalazłem... Życze powodzenia i pozdrawiam! :)
 
 
     
 wujek23500


Informacje
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: kielce
Wysłany: 23 Marzec 2012, 22:04   

a w schowku dużo wozisz? u mnie schowek stukał a raczej to co w nim woziłem
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Nietypowe stukanie!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.