Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:17
Corsa B 1,2 Viva '96 brak wstecznego!
Autor Wiadomość
 drastik


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Marzec 2012, 12:00   Corsa B 1,2 Viva '96 brak wstecznego!
   Moje auto: Palina '00 1.2 75 HL, Pb95+LPG


Witam, fakt faktem nie jestem stricte posiadaczem Corsy B ale czasem zdarza mi się takową poruszać gdy moje włoskie auto zawiedzie, jednak chciałbym prosić o pomoc właśnie z Corsawką.

Problem jest następujący: nie chce wejść bieg wsteczny, podciągam pierścień pod gałką zmiany biegów, wajcha w lewo do oporu i do przodu i zamiast wstecznego wchodzi jedynka.

W autku wymieniałem przewody sztywne tylne, i całe hamulce z tyłu ale to średnio ma raczej związek ze sprawą ponieważ do garażu Corsawką wjechałem i wyjechałem parę razy bez problemu, problem o którym pisze pojawił się dopiero wczoraj w późnych godzinach wieczornych kiedy chciałem wyjechać z garażu na podwórku w celu sprawdzenia hamulców, tak jak pisałem próbuję podać wsteczny i ni huhu w żaden sposób nie chce wejść, tylko wchodzi pierwszy bieg. Po raz pierwszy widzę taki skecz na oczy dlatego tez proszę o szybką i fachową poradę co z tym mogę zrobić żeby autko dzisiaj opuściło garaż i wróciło do swojej prawowitej użytkowniczki.

Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź
 
 
     
 luki788



Informacje
malopolskie

Wiek: 34
Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Marzec 2012, 17:51   

Pewno wysiadł wybierak do biegów musisz go zlokalizować i sprawdzić w jakim jest stanie.
 
 
     
 drastik


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Marzec 2012, 01:00   
   Moje auto: Palina '00 1.2 75 HL, Pb95+LPG


Po przeglądnięciu trochę internetu i zejściu pod auto udało mi się osiągnąć wsteczny ale bez piątego biegu - zapadła decyzja - w poniedziałek kupuje zestaw naprawczy do tego cuda techniki i montuje;)
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 11 Marzec 2012, 08:03   
   Moje auto: VW Golf 4


Ostatio komuś o tym pisałem na forum ten zestaw na allegro kosztuje 100zł. Udanej naprawy :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Corsa B 1,2 Viva '96 brak wstecznego!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.