Wymiana - filtr paliwa
Autor Wiadomość
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
  Wysłany: 4 Marzec 2012, 15:28   Wymiana - filtr paliwa
   Moje auto: VW Golf 4


Więc zaczynamy :D
Potrzebujemy filtr paliwa do naszej Corsy (koszt ok 25pln)
Kanał
Klucz płaski 13 (można też mieć grzechotkę + przedłużka ) , śrubokręt płaski + WD40 (śruby są skorodowane i może być problem z jej odkręceniem)
Udajemy się pod auto w kierunku tylnej osi, przed kołem po stronie pasażera znajduje się filtr
to mój stary filtr

Widoczna na nim śruba nie chciała się odkręcić (klucz 13) więc użyłem grzechotki z przedłużką i odkręciłem całe mocowanie

Po odkręceniu cały filtr jest luźny , można jeszcze odpiąć przewody z zaczepów wtedy mamy lepsze pole manewru.
Odczepiamy przewody łączące się z filtrem paliwa ( nie mam fotek więc pokażę na starym filtrze ) udało się odczepić beż używania śrubokręta

Po odczepieniu trochę paliwa jest w przewodach (ja sobie przewody zaczepiłem o inne przewody i nic paliwa nie wyciekło)
Bierzemy nowy filtr zakładamy na jego końce plastikowe zaczepy i montujemy filtr paliwa, pamiętając żeby strzałki które są namalowane na filtrze paliwa były skierowane w stronę silnika( przód auta)


Przykręcamy obejmę i koniec. Udajemy się do auta i odpalamy auto - może będzie trzeba troszkę pokręcić żeby zassało paliwo przez filtr.
 
 
     
 pawelsierota


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 14
Skąd: Brwinów
Wysłany: 23 Luty 2013, 22:05   

Pytam, by nie uwalić nowego filtra.
Czy należy wyłącznie kilka razy przekręcić kluczykiem do kontrolek, by zassać paliwo i odpowietrzyć filtr?
Czy też należy tylko odpalić auto?
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 23 Luty 2013, 22:32   
   Moje auto: VW Golf 4


Możesz przekręcić bo pompka działa po przekręceniu stacyjki (w mojej corsie tak jest)Ja od razu odpaliłem auto.Działa po dziś dzień.
 
 
     
 

Informacje
Wysłany: 13 Kwiecień 2014, 21:59   

Oczekuje na akceptację
 
 
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 13 Kwiecień 2014, 22:13   
   Moje auto: VW Golf 4


emsi napisał/a:
dla scisłości nie w każdej cosiarce filtr znajdziesz z tylu, u mnie w combolocie jest w prawym przednim błotniku
dla ścisłości to temat Corsa B a nie Combo
 
 
     
 

Informacje
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 08:58   

Oczekuje na akceptację
 
 
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 20:20   
   Moje auto: VW Golf 4


Człowieku ogarnij myślenie tutaj masz temat dział o Corsie B nie Corsa Combo B ( możesz tam założyć tutorial zrobić foty ) a nie siać zamętu w tym dziale. Mam nadzieję że dotarło i nie będziesz się tutaj wypowiadał bo dalsza dyskusja nie ma sensu.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 22:45   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wydaje mi się że "bliźniaczość" produkcji jest na tyle duża ze Filtr Paliwa w Combolocie też powinien być w okolicach baku przez Prawym tylnym Kołem. W Twoim Przypadku silnik jest po swapie na Silnik z zewnętrzną Pompą mam rozumieć ? Tam położenie filtra mogło sie zmienić. Ale wydaje Mi się że Seria powinna mieć filtr tam gdzie 99% samochodów z Tamtych lat ;) Mówimy Oczywiście o silnikach benzynowych ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Poradniki - manuale Corsa B » Wymiana - filtr paliwa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.