Przesunięty przez: Kaszubski
23 Marzec 2016, 16:48
pytanie o wyswietlacz do corsy (godzina,data,temp)
Autor Wiadomość
 umc91


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 32
Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Wa-Wa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 29 Luty 2012, 15:26   pytanie o wyswietlacz do corsy (godzina,data,temp)

Witam mam następujące pytanie , posiadam u siebie w corsie wyświetlacz który pokazuje tylko godzinę i temperaturę, a czy taki który pokazuje datę,godzinę i temp będzie bez problemu pasował ? chodzi mi o wielkość no i czy kostka taka sama jest.
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 1 Marzec 2012, 10:48   

tak będzie pasował - zresztą po co ci inny ? skoro pewnie masz inne radio i masz źle podpięte kable dlatego nie wyświetla ci daty ...|
nie pytaj które to kable bo ja już nie pamiętam - a na forum gdzieś jest o tym wspomniane na 100 % - więc teraz tylko poszukaj
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 4 Marzec 2012, 11:32   
   Moje auto: AG Z14XEP


OL! - a może po prostu ma DID, a nie TID ze źle podłączonymi kablami ?? :]

Ja się powoli zabieram za majstrowanie układu do obsługi TIDa. :zyzio: Na początek chce tylko wyświetlać swoje napisy, a docelowo różne parametry :prysz:
 
 
     
 umc91


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 32
Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Wa-Wa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 4 Marzec 2012, 22:33   

mój wyświetlacz jest w ogolę jakiś inny ... wszystkie standardowo są jakby podzielone takimi pionowymi "paskami" a moj jeden caly wyświetlacz , mój ma wtyk do kostki od spodu a inne od tyłu także jest zupełnie inny :/
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 6 Marzec 2012, 07:23   
   Moje auto: AG Z14XEP


poka fote
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 6 Marzec 2012, 18:59   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


jemu chyba chodzi o wyświetlacz z astry
http://czesci.amauto.pl/wyswietlacze/index2.html
 
 
     
 umc91


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 32
Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 17
Skąd: Wa-Wa
Ostrzeżenia: ( 3/3 )
Wysłany: 7 Marzec 2012, 08:51   

dokładnie mam takie coś , tylko tam gdzie pisze "ESKA" mam godzinę , a gdzie jest godzina mam temp.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Marzec 2012, 20:18   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Więc wracając to twojego głównego pytania:
wielkościowo powinno być to samo.
Wielkość wyświetlacza taka sama.
Obudowa tylko będzie się zapewnie odrobinę różnić.
A z kostkami to ci nie powiem. Zrób zdjęcie i wrzuć na forum, to ci powiemy.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 8 Marzec 2012, 23:58   
   Moje auto: AG Z14XEP


ja dziś wyjąłem swojego TIDa i przy rozbieraniu zapomniałem o tasiemce :/ urwałem ją i nie bede się już bawił w naprawę. Wstawię w miejsce TIDa wyświetlacz 2x24 znaki + procek do sterowania tym wyświetlaczem - i tak miałem robić procka do sterowania TIDem :)
rozmiarowo: wyświetlacz będzie węższy niż oryginał, ale się zaklei, poszlifuje, pomaluje ;)
będzie jak ta lala :)
 
 
     
 KaliberMG


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 7
Skąd: Murowana Goślina
Wysłany: 8 Kwiecień 2012, 22:37   

Witam mam pytanie trochę z inne półki mianowicie kupiłem w styczniu Corse 1,2 94r. i nie mam tego wyświetlacza z Godz. temp. i datą tylko chyba zaślepkę i byłem już skłonny kupić taki wyświetlacz na allegro bo byłem pewien, że kostka pewnie jest pod tą zaślepką(zamiennikiem) czy jak to nazwać, dziś wymieniałem żaróweczki i w kokpicie i wszystko rozkręciłem a tu kostki nie było żadnej??.. wiec tu moje pytanie jak mam taki zegarek podłączyć u siebie??

Pozdrawiam
 
 
     
 maciejEs


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 24
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 9 Kwiecień 2012, 08:49   

patrzyłeś głębiej za tą kostką ? wiesz jak to sama atrapa jakaś jest to może kostka spadła gdzieś niżej.
 
 
     
 KaliberMG


Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 7
Skąd: Murowana Goślina
Wysłany: 9 Kwiecień 2012, 09:12   

Rozglądałem się za nią dość długo gdyż bardzo mi na tym zegarku zależy za radiem jest dużo kabelków ale żadnej kostki nie ma. Jutro Będę ponownie rozbierał ten panel bo kupiłem za słabe żarówki i zamiast na niebiesko to świeci mi na jaśniutki niebieski ledwo widać ze to niebieski. Więc Poszukaj raz jeszcze.
 
 
     
 Krzysiek1509


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 9
Skąd: Kędzierzyn-koźle
Wysłany: 10 Kwiecień 2012, 22:22   

czy orientuje sie ktoś jakiego koloru są kabelki do czujnika temp. zewnętrznej na zewnątrz pod zderzakiem?

[ Dodano: 11 Kwiecień 2012, 21:16 ]
Witam.Mam ogromna prośbę o pomoc.Grzebałem dzisiaj w poszukiwaniu kostki żeby podpiąć czujnik temp zewnętrznej i niestety ale go nie znalazłem. Nie wiecie gdzie może być on schowany? Skąd dochodzą kabelki do tego czujnika, czy z wiązki od świateł czy z innego miejsca?ja nie miałem fabrycznie tida ale kostkę do samego zegarka miałem podłączyłem i wszystko działa jak nalezy tylko nie mam temp.kupiłem dzisiaj czujnik ale nie mam do czego go podłączyć.Macie może jakaś fotke z umiejscowieniem samego czujnika, kurcze zalezy mi na podłączeniu tego czujnika ale nie umiem sobie z tym poradzić, gdyby miał ktoś jakieś zdjęcie skąd dochodzą u was kable do czujnika, lokalizacji samego czujnika, kolory kabli do niego lub ewentualny pomysł jak inaczej go podłączyć żeby okienko temp w końcu zaczęło coś pokazywać to będę bardzo wdzięczny za pomoc
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 13 Kwiecień 2012, 01:59   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


ręce opadają.
Wszystko chcesz na gotowe.
Na forum tyle info o tidzie, podłączeniu. O czujniku, gdzie on jest itd.
Szukaj chłopie a nie czekaj na gotowe.

Oryginalnie jest między zderzakiem a chłodnicą.
Możesz se nawet zamontować na tylnym zderzaku - jeden hu@ gdzie, byle nie był wystawiony na opływ powietrza podczas jazdy.
I zamiast kupna oryginalnego czujnika kup..........
a co tam, poszukaj sobie.... bo browara i tak nie postawisz.
 
 
     
 Krzysiek1509


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 9
Skąd: Kędzierzyn-koźle
Wysłany: 13 Kwiecień 2012, 14:49   

jak ci opadaja to sobie podtrzymaj człowieku.pokaż mi jedno zdjęcie na forum na którym jest ten czujnik!!!a o to prosiłem.taki cwany-nie wiem to pytam a skoro dla ciebie problem odp to ko kiego h... cokolwiek piszesz.przeczytałem wszystkie tematy na tym forum i nie tylko na temat tida ale nie znalazłem nigdzie konkretnego zdjęcia.u mnie pod zderzakiem nie ma żadnego mocowania na ten czujnik więc pytałem i prosiłem o zdjęcie
 
 
     
 jaro88


Informacje
opolskie

Wiek: 46
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 10 Lipiec 2012, 10:02   

Witam!To ja pytanie mam z innej beczki...TID działa,ale jak włączam radio środkowy "wyświetlacz" z datą gaśnie.Zostają tylko data po prawej i temp. po lewej.Czy tak ma być?To normalne?

[ Dodano: 10 Lipiec 2012, 11:03 ]
P.S. Sorki-miało być - godzina po prawej :pff:
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Lipiec 2012, 15:53   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Radio oryginalne, czy nie?
Jeśli nie, to należy odciąć jeden przewód z pinu 5 kości A ISO zasilania.
jak pamiętam, to chyba czerwono-biały, al ręki nie dam sobie uciąć.
Da ci to tylko tyle, że data nie będzie gasnąć.
 
 
     
 Lucker20


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 23 Cze 2012
Posty: 68
Skąd: Chodzież
Wysłany: 10 Lipiec 2012, 18:34   

jak włączysz radio to powinno pokazywać ci jaką masz stacje radiowo włączona np .104.1
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Lipiec 2012, 21:31   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jest to w sumie normalne gdy zamontowane jest nieoryginalne radio. Radio opla wyświetla na wyświetlaczu TID stacje radiowe i.t.d. .
Po włączeniu radia do wyświetlacza TID podawany jest dodatkowy +12v , przełącza funkcję z daty na wyświetlacz radia, ponieważ twoje radio ma wbudowany wyświetlacz należy tą funkcję odłączyć i trzeba to zrobić przy wyświetlaczu (nie przy radiu) , ten (+12v po włączeniu radia ) przełącza nie tylko pracę TIDa , rozdziela się w instalacji i zasila wzmacniacz anteny, dla tego należy odłączyć go przy wyświetlaczu, odłączenie przy radiu spowoduje że wyświetlacz przestanie się wyłączać ale jednocześnie przestanie pracować wzmacniacz anteny.

Pozdrawiam.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11 Lipiec 2012, 00:05   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


yosh napisał/a:
rozdziela się w instalacji i zasila wzmacniacz anteny, dla tego należy odłączyć go przy wyświetlaczu, odłączenie przy radiu spowoduje że wyświetlacz przestanie się wyłączać ale jednocześnie przestanie pracować wzmacniacz anteny.

Pozdrawiam.

w pinie 5 są dwa osobne przewody. Jeden do TIDa i drugi do wzm. antenowego.
Więc spokojnie możesz wyjąć radio i odciąć odpowiedni kabel.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » pytanie o wyswietlacz do corsy (godzina,data,temp)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.