Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:40
Suwak obiegu powietrza Corsa B 1999 5drzwiowa
Autor Wiadomość
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 3 Luty 2012, 09:33   Suwak obiegu powietrza Corsa B 1999 5drzwiowa
   Moje auto: Brak


Dziś rano spróbowałem przesunąć ten suwak ) i niestety został mi w rękach przesuwak osłaniający. Niestety widełki które pozostały utknęły bardzo blisko prawej strony czyli obiegu zamkniętego i nie chcą praktycznie w ogóle się przesunąć - przy próbie przesunięcia w lewo jakby wciskają się do środka. Oczywiście auto teraz na maxa paruje co oczywiście za chwilę zamarza - ciągle muszę skrobać podczas jazdy :pff:
Moje pytanie : czy da się coś spróbować z tym zrobić w domowych warunkach czy jechać do warsztatu? czy może czekać aż odpuszczą mrozy? zupełnie nie wiem na jakiej zasadzie ten suwak działa - czy mógł zamarznąć? A jeżeli już to czy da się zdjąć samą kształtkę naokoło suwaka czy trzeba zdjąć cały przedni plastikowy panel?

pozdrawiam z zimnego wschodu!
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 3 Luty 2012, 22:50   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Suwak steruje klapką, która znajduje się w obudowie filtra powietrza, pod filtrem.
Otwórz puszkę i zobacz co tam się dzieje z klaką, możesz też spróbować odłączyć linkę od tej klapki i sprawdzić czy wtedy da radę poruszać suwakiem, jeśli nie to musisz iść po nitce (lince) do kłębka (suwaka).
Ewentualnie po odłączeniu linki, możesz ręcznie ustawić obieg otwarty i przezimować tak do odwilży.
 
 
     
 kubakociol


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 6 Luty 2012, 12:10   

Mi się to samo przydarzyło wyjmij sobie radio i wlóż tam rękę i wtedy palcami wyczujesz taki pręt i go sobie przesuń w lewą stronę (otwarta komora)
 
 
     
 peter221



Informacje
podlaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Białystok
Wysłany: 7 Luty 2012, 11:43   
   Moje auto: Brak


dzięki bardzo panowie, udało mi się załatwić sprawę zdjemując obudowę naokoło suwaka, potem odkręciłem dwie śruby i wsadzając rękę od środka na stałe przesunąłem ten regulator w lewo.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Suwak obiegu powietrza Corsa B 1999 5drzwiowa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.