Przesunięty przez: Kaszubski
23 Marzec 2016, 16:48
Podświetlenie pokręteł w Corsie B
Autor Wiadomość
 grzehu1985
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 18:57   

ja tez miałem ten problem, dzis wymieniałem żarówki, przzy okazji zepsułem radio :/ ale i tak zamierzałem kupić sobie nowe.
pozdro Grzehu :cwaniak:
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 19:27   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


grzehu1985 napisał/a:
przzy okazji zepsułem radio

co dokładnie sie stało??
I jak można zepsuć radio wymieniając żarówki w panelu??
 
 
     
 grzehu1985
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 21:08   

już naprawiłem :] , było pomieszane w ustawieniach i nie chciało sie włączyć.
joł :cwaniak:
 
     
 kolczyk_14



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: płock
Wysłany: 25 Sierpień 2009, 19:35   

Witam wszystkich. Czytam wasze posty i widze że nikt nie miał takiego problemu jak ja.
Mianowicie chodzi o to ze nie mogę się dostac do tych żaróweczek na ostatnim etapie. Wydaje mi sie że powinienem wymontowac wszystkie pokrętła żeby ta biała częśc odeszła od przedniej czarnej osłony, ale nie wiem jak sie dobrac do tych pokręteł aby wyszły bez uszkodzeń.
I moje drugie pytanie. Czy jak spiłuje diodę z takiego kwadratowego kształtu na półokrągły to przypadkiem nie bedzie ona dawała bardziej rozpraszającego swiatła??
Mam na myśli takie diody:
Kod:
http://allegro.pl/item713924317_diody_w5w_t10_postojowki_licznik_corsa_tico_matiz.html
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 25 Sierpień 2009, 19:44   

kolczyk_14 napisał/a:
ale nie wiem jak sie dobrac do tych pokręteł aby wyszły bez uszkodzeń.


dwa skrajne pokrętła wyciągasz po prostu za nie ciągać
środkowe wyciągasz w następujący sposób - na okręgu pokrętła znajduje sie taka mała dziura, wkładasz w nią mały śrubokręt, wciskasz i wyciągasz pokrętło ciągnąc za nie


kolczyk_14 napisał/a:
Czy jak spiłuje diodę z takiego kwadratowego kształtu na półokrągły to przypadkiem nie bedzie ona dawała bardziej rozpraszającego swiatła??


I u sie mylisz, tak sie składa ze jak dioda jest półokrągła to skupia ona światło w jednym punkcie, a jak jest spiłowana na prosto to je rozprasza.
 
     
 kolczyk_14



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: płock
Wysłany: 25 Sierpień 2009, 21:00   

A więc co do diod to rozwiałeś moje wątpliwości :padam:
Dziękuje również za dokładniejszy opis rozbiórki mojej Corsy

Pozdrawiam ;p
 
 
     
 trajano


Informacje
Wiek: 47
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 30 Styczeń 2010, 12:26   

Niestety wynikł problem. Zdjęcie samoego panelu to był koszmar, niestety założenie jet zwyczajnie niemożliwe. Po podpięciu kostki (od strony kierownicy) okazało sieże przewód jest tak masakrycznie krótki że nie ma szans włożyć tego paneu, blokuje go wystający kawałek dolotu powietrza do centralnych nawiewów. Nie ma szans aby go jakoś naciągnąć czy włożyć "pod ukosem", blokuje go ten cholerny kabel. Nie mam już pomysłu co robić, czy ma ktoś jakiś patent na to? Pozatym okazało się że wtyczka w ekranie górnym (tym od daty i temperatury) jest luźna i często się resetują ustawienia po najmniejszym nawet poruszeniu wtyczki.
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 30 Styczeń 2010, 13:02   

Nie bardzo rozumiem co tam jest z krótkie? Wiele razy rozbierałem ten panel w Corsie i nigdy nie miałem problemu z złożeniem z powrotem. Co do wtyczki od TIDa - poszukaj na forum, jest napisane ze by poprawić luty na niej. Miałeś bitą Corsę? Może ktoś kiedyś coś grzebał w wiązkach przewodów, rozbierał całą deskę rozdzielczą, źle złożył i przez to teraz takie problemy.
 
     
 trajano


Informacje
Wiek: 47
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 30 Styczeń 2010, 13:58   

Wydaje mi sie że wiązki są oryginalne. Co do wypadkowości to mój wehikuł ma już 16 lat więc z pewnością miał różne przygody, ale raczej mniejsze bo wyraźnie widać że jestem pierwszym, który ingerował panel :) Ale udało mi się włożyć panel :) Okazało się że jest istotan jedna rzecz, należy wsuwać go w inny sposób niż ja to robiłem, mianowicie najpierw górną część, potem troszkę z dołu i dopiero wtedy docisnać górę. Ja occzywiście wsparłem dolną część o kokpit i próbowałem wsunąć górę, podczas gdy jest to niemożliwe bo blokuje go tunel dolotowy powietrza do centralnych kratek :) No i tak po wielu %#*&#@)($&@) a także (%#*($#(%#)(#$(!!!!!!!!!!!!!! udało siego wsunąć. Przy okazji podrzuciłe znajomemu elektronikowi ten wyświetlacz w celu poprawy lutów i myślę że teraz wszystko zadziała :) jutro zabieram sie za prawe lusterko, nie mogę go ustawić od środka, pewnie któreś z cięgien odczepiło się od samego lustra, pozatym chciałem zamontować sobie podgrzewanei lusterek wiec będzie akurat :)
 
 
     
 Kermit86



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: okolice Myślenic
Wysłany: 9 Marzec 2011, 12:05   

Cześć a ma ktoś może z was instrukcje(stworzoną przez siebie) chętnie ze zdjęciami jak dojść do tych dwóch żarówek w bocznych pokrętłach na konsoli?????????? Z góry wielkie Dzięki
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Marzec 2011, 12:38   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


http://www.klubcorsa.pl/t...sie-b-vt328.htm
 
 
     
 Kermit86



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 37
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: okolice Myślenic
Wysłany: 9 Marzec 2011, 12:53   

Wielkie dzięki dudu za szybką odpowiedź :hurra:
 
 
     
 Patras60



Informacje
Wiek: 32
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 10 Marzec 2011, 17:27   

W weekend, też planuje zabrać się za wymianę tych żarówek , i najpierw chciałbym sobie je kupić, aby nie jeździć z rozebraną deską rozdzielczą po sklepach. W tej instrukcji podane są parametry żarówek od sterowania nawiewem, natomiast nie ma żadnych namiarów (prócz zdjęcia) na żarówkę od wyświetlacza temperatury. Może ktoś zna jej dane?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 10 Marzec 2011, 18:07   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


z tego co pamiętam to chyba takie same jak w kokpicie.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 10 Marzec 2011, 19:16   
   Moje auto: Porshe 911


żarówka R5 w oprawkach
http://img14.allegroimg.p...9/34/1464493481
http://allegro.pl/led-zar...1464493481.html
 
     
 Patras60



Informacje
Wiek: 32
Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 14
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 14 Marzec 2011, 12:37   

No i wymiana zakończona sukcesem:) Łatwo nie było ale dałem radę, super poradnik. Jednak nie obyło się bez problemów, mianowicie żarówka od podgrzewania tylnej szyby w mojej corsie to nie R5 tylko lutowana jakaś mniejsza. Ale po lekkim rozwierceniu otworu udało się osadzić i wlutować R5 i szczęśliwie złożyć przełącznik i całą resztę.
 
 
     
 plutopl


Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 33
Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: Stanowice
Wysłany: 9 Kwiecień 2011, 13:13   

Mała pomoc przy tej wymianie jest na forum http://www.klubcorsa.pl/f...sie-b-vt328.htm
 
 
     
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 10 Kwiecień 2011, 22:09   
   Moje auto: GSI 94'


Szkoda tylko ze nikt nie wymyślił sposobu jak zdemontować pokrętło od klimatyzacji bez uszczerbku na nim ;p
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Podświetlenie pokręteł w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.