White Corsair czyli mój (PiotrK65) Biały Korsarz
Autor Wiadomość
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 29 Listopad 2008, 00:31   White Corsair czyli mój (PiotrK65) Biały Korsarz

WHITE CORSAIR czyli BIAŁY KORSARZ

MODEL: CORSA B
ROK PRODUKCJI: rok produkcji – 1997, rok modelowy - 1998
SILNIK: X14SZ
UKŁAD DOLOTOWY: seryjny
UKŁAD WYDECHOWY: tłumik Ulter-Sport (typ: 120-208/07-2)
ELEKTRONIKA: Standard
UKŁAD NAPĘDOWY: Standard
ZAWIESZENIE: Standard
FELGI: Stalowe 13”
OPONY: letnie – Goodyear, zimówki - Kormoran
UKŁAD HAMULCOWY: Przód: Brembo + Ferodo, Tył: Standard
ŚRODEK: skóra na kierownicy, niebieskie pokrowce na fotelach, zegary indiglo
CAR-AUDIO: odtwarzacz KENWOOD KDC-W3044AY, przednie głośniki MAGNAT Car Fit 162, tylne głośniki Pioneer 13 cm
WYPOSAŻENIE: Auto-Alarm, Centralny zamek na pilota
OPIS MOJEJ FURY - Jestem właścicielem Białego Korsarza od listopada 2008 roku i od razu zakochałem się w tym aucie. Od razu zaczęły się mody. Na pierwszy ogień poszło obszycie kierownicy skórą, Następnie pokrowce na siedzenia, kierunki boczne w wersji Black wlepka w formie awatara klubowego, naklejki na lusterka imitujące efekt piaskowanego szkła. W końcu zamontowałem tarcze indiglo wraz z aluminiowymi ramkami, czarny grill bez znaczka. Wszystkie powyższe mody montowałem własnoręcznie. Jedyne co do tej pory było robione w warsztacie to montaż tłumika Ulter Sport Wolałem pozostawić to fachowcom.
PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ: trzecie światło STOP, jakieś ładne alufelgi

FOTKI – PRZESZŁOŚĆ



FOTKI – TERAŹNIEJSZOŚĆ



------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Opel Corsa B 1,4, 8V benzyna. (Mam go od ojca, czyli można powiedzieć, że znam tę bryczkę).
Zacząłem od zmiany obicia kierownicy... uwielbiam skórę... więc zacząłem od tego:
wcześniej wyglądała tak:__a teraz wygląda tak:
___

Na następny ogień pójdą pokrowce na fotele, kierunkowskazy boczne i pewnie sprzęt audio.

Niebawem wkleję ogólne zdjęcie Korsarza i kolejne zdjęcia z przeróbek wizualnych.

Pokrowiec na kierownicę razem z igłą i nićmi kupiłem na Allegro. Potem wziąłem ze sobą dwa piwka poszedłem na parking, usiadłem na fotelu i dziergałem przez około 2 i pół godziny. Wiem, że można było ściągnąć kierownicę i spokojnie obszyć w domu, ale nie chciało mi się z tym bawić.
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 13 Czerwiec 2010, 22:04, w całości zmieniany 20 razy  
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Grudzień 2008, 11:35   

Teraz troche więcej opisu: Jestem właścicielem Opla Corsy B od 24.11.2008. Wg papierów rok produkcji określono na 1997, jednak data pierwszej rejestracji i wg kodu VIN rok modelowy tego autka to 1998. Silnik 1,4i 8V (X14SZ). Wszystkie elementy, w tym zawieszenie jest standardowe. Deska rozdzielcza w wersji z obrotomierzem do 7000. Poprzednim moim samochodem był Fiat Cinquecento 700 cm3 rocznik 1997. Tak, że różnica w osiągach i prowadzeniu jest kolosalna. Corsa jest zadbana, więc mam nadzieję, że posłuży mi jeszcze przez ładnych parę lat. Poniżej zamieszczam trzy zdjęcia wyglądu zewnętrznego, o które prosiliście (autko trochę brudne, ale cóż... taka pogoda)

Niedługo na klapie bagażnika pojawi się mój awatar w formie naklejki o wysokosci około 14 cm. Zamówiony... czekam na przesyłkę.
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 10 Grudzień 2008, 00:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Grudzień 2008, 12:20   

No, a następnie poszły w ruch pokrowce na siedzenia. Również kupione na Allegro. Najwięcej czasu zajęło mi ich dobre podpięcie pod siedziska przednich foteli. Strasznie niewygodnie, ale jakoś dałem radę. Uważam, że przez obecne pokrowce "Korsarz" prezentuje się lepiej.

Pierwotna wersja:_____Obecnie:
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 10 Grudzień 2008, 01:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Grudzień 2008, 21:29   

Dzisiaj pobawiłem się w dalszą kosmetykę Korsarza. Wymieniłem kierunki boczne ze standardowych (pomarańczowych) na "Black" (kupione na Allegro)
Wcześniej:___________Teraz:


oraz nakleiłem na klapie bagażnika mój awatar z Klubu Corsy, wykonany na zamówienie.


Zaleca się aby takie naklejki naklejać w temperaturze około 20 st.C. Poradziłem sobie w ten sposób, że delikatnie nagrzałem miejsce naklejenia suszarką do włosów. Nie było żadnych kłopotów z naklejką. Teraz już wiadomo czyja "bryka" :yeee:

Dalsze prace chyba dopiero jak się cieplej zrobi, bo niestety nie dysponuję ogrzewanym garażem... Teraz troszkę łapki marzną.

Do dudu:
Zajrzałem po samochód i na szczęście u mnie nie ma takich problemów (na razie) i jescze raz dziękuję za pomoc z diodami.

Dodano 2008-12-10 godz. 01:04
Przepraszam, zapomniałem napisać, że oczywiście na zderzaku jest wlepka klubowa, pozyskana od westa
:glosno: Reklamuję nasze forum w Trójmieście i okolicy, bo warto... :glosno:
Ostatnio zmieniony przez PiotrK65 10 Grudzień 2008, 01:28, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 17:59   

Ot i następny "gadżecik" Naklejki na lusterka imitujące efekt piaskowanego szkła. Gwarantuję, że "na żywo" prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciu.

Ponadto w autku zamontowałem nowe radyjko KENWOOD KDC-W3044AY (bardzo ładny czysty dźwięk) oraz zachęcony opiniami na forum: nowe żarówki H4 i postojowe (Zestaw Philips Blue Vision). Aha, No i jeszcze wymieniłem standardową żarówkę oświetlenia wnętrza na diodową białą (6xmikroLED)

[ Dodano: 5 Styczeń 2009, 23:46 ]
Zamówione tarcze indiglo od Moman-a oraz aluminiowe ramki z Allegro. Mam zamiar sam to zrobić (nie wiem czy mi się uda), ale po montażu zamieszczę zdjęcia. W następnej kolejności wymiana tłumika na sportowy.

[ Dodano: 12 Styczeń 2009, 23:35 ]
Dzisiaj dotarły do mnie ramki liczników, czekam jeszcze na tarcze... a potem do boju !!!

[ Dodano: 14 Styczeń 2009, 00:10 ]
Tarcze wczoraj dotarły, teraz pozostaje to "tylko" :szok: zmontować.
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Styczeń 2009, 17:34   

No i tarcze indiglo od Momana wraz z ramkami z Allegro trafiły na swoje miejsce. Efekt możecie zobaczyć na zdjęciach. Zaznaczam, że "na żywo" prezentują się lepiej...

Tarcze w dzień________Tarcze w nocy


Nawet nie było tak trudno jak mi się wydawało. Najpierw zdemontowałem licznik na podstawie poradnika z downloadu. Zabrałem do domu, dolutowałem kabelki do oprawki żarówki podświetlającej licznik. Zabrałem licznik z powrotem do samochodu, sprawdziłem na kabelku miernikiem gdzie (+), a gdzie (-) i do domu... montować. Był mały problem z upchaniem kabelków połączeniowych, bo są dosyć długie. Wykorzystałem do tego przestrzeń pod licznikami. Trzeba było jeszcze wywiercić otwór w obudowie zestawu wskaźników, żeby przeciągnąć kable od inwertera do tarcz. Niestety przy próbie odłączenia szybki w celu wklejenia aluminiowych ramek, pękła mi ona i w tej chwili jeżdżę bez szybki. Przynajmniej do czasu, aż uda mi się coś zorganizować. Wskazówki pomalowałem pomarańczową farbą fluorescencyjną również kupioną od Momana. Z powrotem do samochodu, zmontować w odwrotnej kolejności niż przy demontażu :) Całość operacji czasowo to około 3 godzin. No i jak wam się podoba ?
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Luty 2009, 00:02   

marces napisał/a:
a ja widziałem bardzo ładne ! jestem ciekaw co będzie dalej


Myślałem o tłumiku, ale to coś koło marca ;) )

Dodano: 05.02.2009 godz. 00:57

Teraz idzie na tapetę - grill bez znaczka (już zamówiony)

Dodano: 15.02.2009 godz. 10:55



Co tu dużo pisać ? Odkręciłem dwie śruby, zdjąłem stary, założyłem nowy, przykręciłem dwie śruby... Ot i cała robota.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 15 Luty 2009, 20:58   
   Moje auto: Porshe 911


Piter!
teraz mała rada!

dobrze umyj zderzak! kup spray do odświeżania plastików! koszt 13-15zł! starczy ci na całe auto!

siknij zderzaki plus nadkola - będzie "cymes jak talala"! czyli zajefajnie!

w ten sposób zniknie różnica między kolorem zderzaka a grilla!
wielki pozytyw! podoba mi się!

ps: nie mylić Placka ze sprayem do odświeżania zderzaków!

po myciu plack schodzi a spray nie:)
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Luty 2009, 21:24   

ahhh jak sexy hehe
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 15 Luty 2009, 21:31   
   Moje auto: Opel Astra G


Piotr, dobra robota!! Z każdym modem Twój Korsarz jest coraz bardziej oryginalny! :dobry: :ok:
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 16 Luty 2009, 00:01   
   Moje auto: Opel Astra G


Mi się wydaje, że zderzak lekko nie pasuje bo furka była lekko bita w przód (lampa też coś nierówno leży), chyba, że mi się tylko wydaje :chytry:

Szkoda, że ja sobie nie mogę takiego grilla wsadzić do siebie :dobani:
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Luty 2009, 00:39   

Heh, chyba za duże zbliżenie zrobiłem, że się tych szczegółów dopatrzyliście :) Te szpary przy lampach były już jak autko weszło w moje posiadanie. Nie wiem, czy był lekko puknięty, ale widziałem, że niektóre Corsy tak mają... Np. u robsiena tez są te szpary między zderzakiem, a lampami.
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Luty 2009, 19:46   

No i w końcu tłumik Ulter Sport znalazł swoje miejsce. Dzisiaj dostałem telefon z firmy MAT-RA, że tłumik dotarł i mogę przyjechać założyć. Cały montaż trwał 1/2 godziny. Całkowity koszt 550 zeta. Gwarancja na 24 miesiące i homologacja.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 20 Luty 2009, 19:54   
   Moje auto: Porshe 911


no Piter! brawo!
teraz Corsiawa mruczy jak kotka na dachu co?
dobra firma! dobry tłumik!
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Luty 2009, 19:56   

Nooo, superancko, najładniej brzmi przy zmianie biegów.
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 20 Luty 2009, 20:35   
   Moje auto: Opel Astra G


Git!! W Karpaczu będzie Cie już z daleka słychać :hyhy:
 
 
     
 DizzyX
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Luty 2009, 21:12   

Rzuć jeszcze jakieś "normalne" zdjęcia od tyłu auta (tzn cały tył auta) i boku auta (tzn cały bok) ... bo z tych fotek wygląda jak by to wszystko wystawało za zderzak (gadaliśmy o tym na gg :P)
No ale ... najważniejsze że Tobie się podoba :D
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Luty 2009, 21:18   

DizzyX, na trzecim zdjęciu masz ile wystaje za zderzak... robione bezpośrednio od góry.
 
 
     
 marces
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Luty 2009, 22:15   

no no no ... pięknie jutro zobacze jak to wygląda i brzmi ;)
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Luty 2009, 06:30   

Wybrałeś idealnie. Świetnie pasuje do Twojego korsarza. Ulter już sprawdzony, więc nie było się nad czym zastanawiać ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » White Corsair czyli mój (PiotrK65) Biały Korsarz
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.