Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:23
Nie działa ogrzewanie
Autor Wiadomość
 skaad


Informacje
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 1
Skąd: Tychy
Wysłany: 11 Grudzień 2011, 22:32   Nie działa ogrzewanie

Witam,
jak w temacie czyli nie działa ogrzewanie. Choć ostatnio już miałem wrażenie, że coś słabo grzeje... Dzisiaj rano jeszcze grzało, popołudniu już nie. Po 25km nie leci ciepło z kratek, pomimo, że ustawiłem 28 st.C, zmieniałem nawiewy, kręciłem wszystkim z wentylacji... załączałem klime i wyłączałem i nic. Corsa D, 2008 rok, klima półautomatyczna z wyświetlaczem górnym. Sprawdzałem poziom płynu - prawidłowy stan, termostat chyba się otwiera bo przewód gumowy w stronę chłodnicy jest gorący.

Nie wiem co może być przyczyną... może silnik który reguluje - przełącza w kanale przy silniku mieszanie ciepłego powietrza? Może jest jakiś bezpiecznik który zasila ten układ? Znacie jakieś przyczyny? Termostat się zawiesił? Chyba nie bo na postoju też nie leci ciepło pomimo gorącego silnika... Ręce opadają... szkoda, że w taki mrozu takie rzeczy się dzieją...

Pozdrawiam
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Grudzień 2011, 20:51   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Znajoma w Corsie D miała to samo nie grzało. Konieczny był demontaż konsoli. Jakaś klapka urwała się w nagrzewnicy pod konsolą. Robiła to w ASO, powiedzieli jej ze Corsy z początku produkcji maja własnie z tym elementem problem. Silniczek jaki miała to 1.4 benzyna
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 13 Grudzień 2011, 20:52   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Hmm Nowa Corsa... Jest Możliwe ze Jest zawieszona jakaś klapka w Nagrzewnicy??

To Jest Automat tak wiec sprawdził bym czy jakiś przekaźniczek nie jest nie halo... A powiedz wentylator działa normalnie??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Nie działa ogrzewanie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



www.premtel.pl
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.