[ Corsa B] Swap
Autor Wiadomość
 marekkorea


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Listopad 2011, 22:57   [ Corsa B] Swap

Witam mam Corse b z silnikiem 1.2 chciał bym przełożyć silnik z Daewoo Espero 1.8 czyli to jest silnik Vectry bez problemu sobie go przełożę tylko co z instalacją czy będę musiał ją całą przerzucić czy mogę zostać przy oryginalnej instalacji
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Listopad 2011, 00:06   

marekkorea,

Też się szczerze zastanawiam nad swapem z mojego 1.6 16V na 2.0 8V lub bardziej mnie interesuje 2.0 16V (ten C20XE) także ja bym Ci radził wybrać silnik od Calibry np. ten 2.0 8V niż ten co chcesz 1.8 bo roboty tyle samo a myślę że koszta mniejsze i mocy przybędzie. Niżej masz foto jak by wyglądał silnik w Corsie B ten który mnie interesuje (przykładowe foto) oraz link do opisu co mniej więcej jest potrzebne na swap i co należy wiedzieć na początek gdyż tak jak pisałem sam jestem w tym temacie od tygodnia na bieżąco bo rozważam taką możliwość :)

1) Swap silnika FAQ
http://corsasport.pl/foru...faq-t65764.html

 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Listopad 2011, 07:15   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Z wiązką z tego co Ogarniałem temat( Próba przeszczepu VR6 do Innego samochodu) to wiązkę można zostawić Wewnętrzną Oryginalną ale Sama wiązka silnika to Albo Adaptacjia Oryginalnej(zmiana odpowienich Przewodów na ich odpowiedniki z Mocnego silnika) albo przełożenie całej wiązki z komputerem i Etc... Z tego Co także przeczytałem bardziej opłaca się druga Opcja...

Pokemon kolega nie pytał jaki silnik wybrać tylko jak ugryść Temat 1.8 (który uważam za mimo wszystko Lepszy bo ich mniej) :nocom2:
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Listopad 2011, 23:05   

DAMIAN1991,

Tak wiem że kolega pytał o 1.8 ale moim zdaniem jak robić swap to już lepiej wstawić ten 2.0 8V i czuć moc oraz nie mieć kłopotów z tym silnikiem a jego cena jest do przyjęcia. Co do wiązki to fakt masz rację lepiej przełożyć całość wiązki wraz z komputerem od dawcy i mieć pewność :graty: .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa B] Swap
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.