Przesunięty przez: Kaszubski
25 Luty 2016, 11:01
cięzkie odpalanie w zimie
Autor Wiadomość
 jaco71


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 12 Listopad 2011, 14:56   cięzkie odpalanie w zimie

Witam, chciałem się przywitać :)
mam taki problem. mam Corsę A 1.2i i przy minusowej temperaturze na zewnątrz Corsa po całej nocy odpala ale z wielkim problemem. Bardzo powoli kręci tak jak by był słaby aku ale tak nie jest. Ładowanie jest, aku świeży. Czy jest sens okładać go styropianem na zimę ? Nie wiem jak to się sprawdza :)
dzięki z góry za odpowiedź

Jaco
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 12 Listopad 2011, 15:30   
   Moje auto: Porshe 911


gęstość oleju, kable, świece, oraz aku to wszystko ma wpływ na ciężkie odpalanie w zimę.
Sens okładania aku styropianem? hmm, moim zdaniem to nic nie da, ale ile osób tyle opinii
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Listopad 2011, 23:26   

jaco71,

To może jak chcesz zabezpieczyć akumulator na zimę aby tak łatwo go mróz nie łapał to może warto kupić taką torbę do jakiej niżej podaję link. Sam mam podobną i poza tym że w jakimś stopniu chroni akumulator to poprawia estetykę jak otworzysz maskę :)

1) POKROWIEC TERMICZNY NA AKUMULATOR 45Ah / Warszawa
http://moto.allegro.pl/po...1924117107.html
 
 
     
 jaco71


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Listopad 2011, 07:26   

1) POKROWIEC TERMICZNY NA AKUMULATOR 45Ah / Warszawa
http://moto.allegro.pl/po...07.html[/quote]

Pokemon a czy to na prawdę działa? kiedyś prawie 20lat temu, wiem, że tak się robiło ale czy to faktycznie ma sens? ja postawiłem na maxa na ekonomię w tym aucie i nie chcę nic inwestować (jak najmniej) :D
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 13 Listopad 2011, 09:48   
   Moje auto: Porshe 911


UP!
- stan paliwa w baku? nie ma wody? wlej 100ml denaturatu dla pewności, nie zaszkodzi a na pewno pomoże,
- stan filtrów, zwłaszcza paliwa,


jaki masz przebieg w aucie?
 
     
 jaco71


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Listopad 2011, 19:58   

west napisał/a:
UP!
- stan paliwa w baku? nie ma wody? wlej 100ml denaturatu dla pewności, nie zaszkodzi a na pewno pomoże,
- stan filtrów, zwłaszcza paliwa,


jaki masz przebieg w aucie?

stan licznika: jest problem bo pokazuje, że jest 6600km :)
stany filtrów: idealne
woda w baku: denaturat dolany

zobaczymy jutro rano :)
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Listopad 2011, 14:39   

jaco71,

Na forach jest bardzo wiele opinii na temat pokrowców na akumulator. Powiem że sam zainwestowałem w ten gadżet gdyż w Corsie B położenie akumulatora jest mało wydajne dla mnie gdyż leci na niego woda stąd chciałem go okryć. Dodatkowo mam lepszy wygląd pod maską - taki nowoczesny design :graty: . Ciebie zapewne interesuje jego działanie to taki mały przykład zaciągnięty z forum Astry Coupe "Jeśli chodzi o rozruch to nie zaobserwowałem nie wiadomo jakich rewelacji, na pewno wygląda to o wiele ładniej pod maską, ale na pewno 3ma dłużej ciepło akumulatora, aniżeli bez. Taki prosty przykład wyskocz na dwór w samych slipach a wyskocz chociaż w T-shircie zobaczycie jaka jest różnica" :nocom:. Prywatnie jestem zwolennikiem takich bajerów ale za moment przyjdzie ktoś inny i napiszę że nie warto wydawać gotówki na takie badziewie bo to i tak nic nie daje :wstyd: .
 
 
     
 jaco71


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Listopad 2011, 19:59   

pokemon napisał/a:
jaco71,

Na forach jest bardzo wiele opinii na temat pokrowców na akumulator. Powiem że sam zainwestowałem w ten gadżet gdyż w Corsie B położenie akumulatora jest mało wydajne dla mnie gdyż leci na niego woda stąd chciałem go okryć. Dodatkowo mam lepszy wygląd pod maską - taki nowoczesny design :graty: . Ciebie zapewne interesuje jego działanie to taki mały przykład zaciągnięty z forum Astry Coupe "Jeśli chodzi o rozruch to nie zaobserwowałem nie wiadomo jakich rewelacji, na pewno wygląda to o wiele ładniej pod maską, ale na pewno 3ma dłużej ciepło akumulatora, aniżeli bez. Taki prosty przykład wyskocz na dwór w samych slipach a wyskocz chociaż w T-shircie zobaczycie jaka jest różnica" :nocom:. Prywatnie jestem zwolennikiem takich bajerów ale za moment przyjdzie ktoś inny i napiszę że nie warto wydawać gotówki na takie badziewie bo to i tak nic nie daje :wstyd: .

obłożyłem styropianem :) powinno wystarczyć :)
dzięki :)
 
 
     
 KKorsarz



Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 20
Skąd: Włocławek
Wysłany: 8 Grudzień 2011, 19:27   

Ludzie dajcie spokój z tymi styropianami.Czy my mieszkamy na Antarktydzie? Silnik nie odpala w listopadzie? Jeżeli gasną kontrolki to akumulator albo rozrusznik.
 
 
     
  tuning090



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 19 Grudzień 2011, 11:19   

Dokładnie. Moim zdaniem winny prawdopodobnie jest rozrusznik
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa A » Silnik i osprzęt » cięzkie odpalanie w zimie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.