Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:15
Czujnik położenia wału
Autor Wiadomość
 VXCe


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 7
Skąd: Cieszyn okolice
Wysłany: 21 Październik 2011, 20:05   Czujnik położenia wału

witam mam corse 1.0 12V X10XE i mam pytanie czy jest możliwość sprawdzenia jakoś czujnika położenia wału i czujnika położenia wałka rozrządu?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 22 Październik 2011, 12:17   

Witam, czujnik położenia wału korbowego powinien mieć rezystancję około 900 om. Czujnik położenia wałka rozrządu też można sprawdzić ale jest to trochę bardziej skomplikowane, trzeba wpiąć się diodą LED do pinów -1-masa i -2, odłączyć wtyczki wtrysków, zakręcić rozrusznikiem krótko i zobaczyć czy mruga dioda LED.
 
 
     
 VXCe


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 7
Skąd: Cieszyn okolice
Wysłany: 22 Październik 2011, 17:47   

Dzięki sprawdziłem te czujniki i są dobre.Sprawdziłem też świece cewkę wtryski i kompresje i wszystko jest dobre.Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić bo auto nadal nie odpala.Corsa jeździła dobrze tylko coś stukało przy rozrządzie czasami przy redukcji i hamowaniu auto potrafiło zgasnąć aż pewnego dnia padł akumulator auto postało tydzień założyłem nowy i nic nie odpala rozrusznik kręci ale nie odpala już nie wiem co mam dalej zrobić.Moglibyście jakoś pomóc??
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 22 Październik 2011, 19:07   
   Moje auto: Porshe 911


sprawdź czy dostaje paliwo, pokręć rozrusznikiem i sprawdź świece czy są mokre

poszukaj na forum kody usterek, błędów - "najczęściej zadawane pytania" może to Ciebie jakoś naprowadzi, jak sobie nie poradzisz, pozostaje podłączyć komputer
 
     
 pjotrek



Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Czerwiec 2012, 22:50   

Podepnę się do tematu bo mam podobny problem. Corsa b, silnik x10xe, problem polega na tym, że raz pali dziesięć razy nie. Rozrusznik kreci, ale silnik nie zapala. Zauważyłem też, nie wiem czy to standard w tym silniku, że silnik po odpaleniu pali przez 2-3sekundy jak stary diesel, klekocze, a potem chodzi normalnie, równo, cicho, nie telepie. Podłączony do kompa pokazywał 2 błędy p0335, czyli czujnik położenia wału. Jeden skasowałem, drogiego błędu nie da się skasować. Myślicie, że to wina czujnika czy może naciągnięty łańcuch rozrządu?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 14 Czerwiec 2012, 17:54   
   Moje auto: AG Z14XEP


błędu nie skasujesz póki nie usuniesz jego przyczyny ;]
 
 
     
 pjotrek



Informacje
Wiek: 34
Dołączył: 25 Gru 2011
Posty: 11
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Czerwiec 2012, 22:15   

zabiorę się zatem wpierw za ten czujnik :piwo:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Czujnik położenia wału
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



frezarki CNC
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.