Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:36
nie świeci się kontrolka poduszki powietrznej
Autor Wiadomość
 piknik


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Październik 2011, 13:10   nie świeci się kontrolka poduszki powietrznej

Mam tylko poduszkę kierowcy, ale kontrolka w ogóle się nie świeci a wiem że powinny. Czy w ogóle kiedyś świeciła się to nie wiem - samochód mam od 3 miesięcy : ) Co z tym zrobić?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 11 Październik 2011, 16:42   
   Moje auto: AG Z14XEP


opcji jest kilka. ja bym zaczął od sprawdzenia czy w ogóle sterownik gada - przez podłączenie do komputera, odczyt błędów. może się okazać że będą jakieś błędy i ktoś odciął kontrolke, żeby nie drażniła oka/żeby łatwiej sprzedać auto/cokolwiek innego.

ewentualnie jak nie masz kabla to możesz pójść w drugą stronę -> sprawdz najpierw czy kontrolka nie jest spalona i czy jest podłączona do sterownika.
 
 
     
 piknik


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 2
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Październik 2011, 20:05   

hm a ile taki kabel kosztuje i gdzie go można kupić?:)
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 11 Październik 2011, 20:59   
   Moje auto: AG Z14XEP


zacznij od szukania programu który będzie się łączył z tym co potrzebujesz - a więc z poduszką w corsie b, np Opel-tech2 - do niego powinieneś zdobyć interfejs ISO9141. Jeśli masz w kompie port COM to bez problemu :)
na alledrogo znajdziesz INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY OPEL TECH2 PL 1995 - 2004 za 49zł
to powinno wystarczyć.
ogólnie popatrz na allegro jakie są kable do opli, jakie programy podają w przykładach i wtedy sprawdź czy dany program obsługuje to co Ci potrzeba.

ale zanim zamówisz zlokalizuj czy fizycznie sterownik jest w aucie i czy jest podłączony (czy nie ma czasem wyjętej wtyki z kablami lub czy ktoś nie zdemontował sterownik ;) ). Może się to wydawać głupie, ale nigdy nie wiadomo co poprzedni właściciel robił z autem...

opel techa nie testowałem (nie mam com'a u siebie, a nie eksperymentowałem z kablami na usb), więc nie mogę Ci dać gwarancji że będzie działać. A z rzeczy z którymi pracuję na codzień i które na bank się połączyłyby z pp w corsie, to nie ten przedział cenowy żeby kupić tylko do domowego użytku (CDIF/2 firmy Axes - 'kombajn' diagnostyczny) ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » nie świeci się kontrolka poduszki powietrznej
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.