Przesunięty przez: Kaszubski
10 Marzec 2016, 22:58
Reflektory - pytanie o renowację oraz zamienniki.
Autor Wiadomość
 skaktus


Informacje
opolskie

Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd: nysa
Wysłany: 1 Październik 2011, 17:56   Reflektory - pytanie o renowację oraz zamienniki.

Witam.

W oświetleniu jestem dobry, jednak z Corsą mam tyle do czynienia co wsiadanie do niej - przy uprzejmości jej właściciela.

Ale do rzeczy - Corsa B, rok 98. Reflektory na H4 Valeo - pytanie podstawowe - czy reflektory można rozkleić używając opalarki ? Valeo dość często w przypadku VW używało tak mocnego kleju że nie dało się odkleić klosza i pozostawało tylko rozbicie.

Cel rozklejenia - czyszczenie wnętrza oraz lustra. Corsa świeci poniżej przeciętnej.

Uprzedzając pytania - temat żarówek mam w 1 palcu. Nie znam jedynie napięć żarówek, jednak można by założyć przekaźniki świateł, ale zanim cokolwiek zrobię muszę to obadać.

Pytanie kolejne - nowe reflektory. Wiecie jak sprawują się reflektory - zamienniki ? Za około 100 zł można mieć komplet reflektorów. Zastanawiam się czy warto. Głównie chodzi mi o odcięcie i łatwość ustawienia reflektorów. Oczywiście musi być możliwość elektrycznej regulacji i takowe lampy znalazłem w wspomnianej cenie tj 100 zł za komplet. Co do zakupu reflektorów oryginalnych - niestety znalezienie reflektora nie spiaskowanego graniczy z cudem.

PS-Soczewki i inne nie wchodzą w grę. Znam ich jakość i wykonanie i nie zawsze jest to cudo.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2 Październik 2011, 01:09   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Był gdzieś temat na temat modyfikacji lamp w corsie na Czarne z Normalnymi szkłami... I spróbował bym tego ... Około 75 st C włożyć do Piekarnika na 10 minut... Reflektor będzie się nadawać do rozklejenia... Przypuszczam ze warto będzie podłożyć plastik i tak raczej nic nie powinno pójść nie tak...

Co do Nowych reflektorów zamienników Firma DEPO robi całkiem dobre zamienniki i pasują pod oryginalne Silniczki... TYC-owskie nie zawsze...

Można Też zastosować lampy Typu Clear Black firmy Arteb bardzo dobre światełka i Świecą lepiej niż oryginalne i to o wiele...

A jeśli ani jedne ani drugie to ASO i oryginalne reflektorki...(Ludzi o słabym sercu polecam zostawić w domu bo ceny mogą być kolosalne) :nocom:
 
 
     
 skaktus


Informacje
opolskie

Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd: nysa
Wysłany: 2 Październik 2011, 13:42   

To że ceny są kolosalne to wiem i się nie dziwię ;)

Mam w związku z tym takie pytanie - czyste reflektory od Arteba o ile lepiej oświetlają drogę niż standardowe reflektory ? Czy przy różnicy w cenach tj komplet zamienników typowych dla Corsy to 100 zł vs Arteb 220 zł za komplet - czy dla Artebów warto wydawać te 100 zł więcej ? W czym się objawia ich lepsze świecenie - lepsze pobocze, lepiej wyregulować czy po prostu świecą dalej ?

No i czy klosze są szklane czy plastiki ?

EDIT

Czy ktoś z was coś wie o czystych reflektorach (Clear) od Autopala ?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 3 Październik 2011, 09:46   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Lampki od Arteba mają po prostu lepszą geometrie świecą dalej, świecą mimo std. żarówek mocniej , dając jaśniejsze światło... Klosze mają Szklane. Do tego mimo wszystko poprawiają wygląd Corsy i jak już było kiedyś na forum napisane mogły by być fabrycznymi reflektorami do Corsy.

Tak więc wydaje mi się ze chyba warto by było pokusić się o wydanie 100 zł więcej... O tej Drugiej firmie mnie osobiście nic nie wiadomo...
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 3 Styczeń 2012, 19:42   

Podłączę się do tematu. Czy są na rynku jakieś sensowne i dobrze świecące reflektory z soczewkami? Poza tym jakie są konkretne modele żarówek do standardowych, fabrycznych reflektorów corsianki, które znacząco poprawią oświetlenie drogi?
 
 
     
 pokemon
E16SE



Informacje
LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 169
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Styczeń 2012, 00:35   

mumei,

Jeśli chodzi o ciekawe i dobrze świecące reflektory to raczej te które są od firmy Arteb a więcej masz w tym temacie niżej.

1) Lampy Arteb
http://klubcorsa.pl/forum...highlight=arteb
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 4 Styczeń 2012, 09:35   

Dzięki, ten temat już wcześniej znalazłem, ale chodzi mi o nowe reflektory z soczewkami, które przyzwoicie się sprawują. Będę miał możliwość domontowania do nich przetwornic ksenonowych z systemem spryskiwaczy reflektorów. W pozostałych swoich autach ma ksenony i nie ma porównania do klasycznych światełek, a corsianka świeci niestety raczej skromnie. Dlatego też pytałem na początek o jakieś zacne żarówki.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Reflektory - pytanie o renowację oraz zamienniki.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.