Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:21
Ogrzewanie tylnej szyby (Corsa B) nie działa co robić??
Autor Wiadomość
 krysko
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 22 Listopad 2008, 17:41   Ogrzewanie tylnej szyby (Corsa B) nie działa co robić??

Ogrzewanie tylnej szyby przestało działać przez co szyba ta jest cały czas zaparowana. Czy zna ktoś możne przyczynę takiej usterki??
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 22 Listopad 2008, 17:52   
   Moje auto: Porshe 911


1) sprawdz bezpieczniki
2) sprawdz czy nie wypieły ci sie kabelki ok ogrzewania przy szybie
3) sprawdz czy te wtyczki nie sa zaśniedziałe
4) sprawdz włącznik czy kostka nie jest zepsuta

wiecej pomysłow nie mam :<
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 22 Listopad 2008, 18:15   
   Moje auto: Opel Astra G


no i sprawdź czy druciki w tylnej szybie nie są poprzepalane :mrgreen:
 
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 06:03   

Hej. Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Ostatnio jak się zrobiło zimno to szyba zaczęła parować. No więc przystąpiłem do operacji szukania przycisku do ogrzewania tylnej szyby. Ku mojemu zdziwieniu nic nie znalazłem :/ Myślałem, że ślepy jestem, ale sprawdzałem parę razy i nic. Nawet pod siedzeniem sprawdzałem ;P Szyba jest z tymi paseczkami, że tak to określę. Kable z klapy są poprowadzone do karoserii, ale na tym się kończy. Najlepsze jest to, że nie widzę, żeby na panelu jakiegoś przycisku brakowało. Poradźcie, może o czymś nie wiem. Może trzeba pod maską coś włączyć :D ??
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 06:56   
   Moje auto: ASTRA G


robsien napisał/a:
Hej. Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Ostatnio jak się zrobiło zimno to szyba zaczęła parować. No więc przystąpiłem do operacji szukania przycisku do ogrzewania tylnej szyby. Ku mojemu zdziwieniu nic nie znalazłem :/ Myślałem, że ślepy jestem, ale sprawdzałem parę razy i nic. Nawet pod siedzeniem sprawdzałem ;P Szyba jest z tymi paseczkami, że tak to określę. Kable z klapy są poprowadzone do karoserii, ale na tym się kończy. Najlepsze jest to, że nie widzę, żeby na panelu jakiegoś przycisku brakowało. Poradźcie, może o czymś nie wiem. Może trzeba pod maską coś włączyć :D ??



należy pociągnąć do siebie środkowe pokrętło do wyboru prędkości wentylatora :lolek:
i szukać na forum bo o tym już było :glosno: -Robsien
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 10:23   
   Moje auto: Opel Astra G


Słuszna uwaga spidan, :yeee:

http://www.klubcorsa.pl/t...ight=ogrzewanie
 
 
     
 robsien
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 12 Grudzień 2008, 17:28   

D Z I Ę K U J Ę !!!! Nigdy bym na to nie wpadł. Jeśli chodzi o szukanie to wszedłem w dział elektryka i znalazłem temat ogrzewanie tylnej szyby. Wydawało mi się, że tu będzie ok. Na drugi raz użyję szukajki. Jutro sprawdzę czy działa. Jeszcze raz dzięki. Pozdr.
 
     
 kostek85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Styczeń 2009, 20:56   

Witam
...podczepię się do tego tematu, gdyż mam także problem z włącznikiem dmuchawy i ogrzewania tylnej szyby. A właściwie to mam pytanie czy ktoś wie może czy można kupić gdzieś cały włącznik, ponieważ mój uległ zniszczeniu: biały plastik wraz ze szklaną rurką się ułamał. Czy można to skleić (jak tak to czym). Nie mogę nigdzie znaleźć i kupić.
Dzięki.
POZDRAWIAM.
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 26 Styczeń 2009, 21:02   
   Moje auto: Porshe 911


Kod:
http://allegro.pl/item534408062_opel_corsa_b_combo_b_sterowanie_nawiewami.html

cały panel 50zł

Kod:
http://allegro.pl/item539687700_wlacznik_dmuchawy_opel_corsa_b_bcm.html

sam wł. 45zl


///pomogłem?
Ostatnio zmieniony przez west 26 Styczeń 2009, 21:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 26 Styczeń 2009, 21:02   
   Moje auto: Opel Astra G


ja mam sklejone to pokrętło... wprawdzie biała rurka nie była ułamana, ale biały plastik tak i jak chciałem pociągnąć kółko to wylatywało.
Popróbuj pokleić jak się da :) na allegro kiedyś widziałem pokrętła z konsoli B, także może coś takiego będzie :witam:


// West mnie uprzedził z postem :graty: :graty:
 
 
     
 kostek85
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 26 Styczeń 2009, 21:35   

Dzięki west bo nie mogłem nigdzie znaleźć, tak się tylko zastanawiam czy ten drugi to jest cały włącznik czy tylko pokrętło. dałbym ci kolejny punkt za pomoc ale nie wiem gdzie. :) :lolki:
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 26 Styczeń 2009, 21:42   
   Moje auto: Opel Astra G


punkt chyba może dodać autor tematu czyli Krysko :graty:
 
 
     
 tomcio


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Luty 2009, 20:21   

Witam,

Mam pytanie odnośnie ogrzewania tylnej szyby w CC 03. Porozrywały się przewody w poprzek szyby (w zasadzie wszystkie..., nie wiem czemu). Czy istnieje możliwość powtórnego połączenia tych przewodów, czy konieczna jest jakaś specjalistyczna naprawa, czy może wymiana całej szyby?

Z góry dzięki za odpowiedź,
Tomek
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 28 Luty 2009, 20:39   
   Moje auto: Opel Astra G


Można połączyć przerwane ścieżki- jakimś przewodnikiem prądu, w ostateczności można nawet drucik wstawić :P

na allegro mamy między innymi coś takiego:

Kod:
http://moto.allegro.pl/item564547405_napraw_ogrzewanie_szyb_w_swoim_samochodzie.html


Widziałem kiedyś też specjalne kleje do takich właśnie napraw.

pozdro ;)

Ps: Mi kiedyś w Corsie C spaliły się w sumie też prawie wszystkie połączenia- została 1 sprawna ścieżka :kwasny:
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25 Październik 2009, 22:43   

Hejka. I u mnie pojawił sie problem z niedziałającym podgrzewaniem tylnej szyby. Sprawdziłem bezpieczniki są ok. Druciki na tylnej szybie w stanie idealnym bez zadnych pęknięć i przerw. Okazało się, że w gumie łączącej tylną klape bagażnika i nadwozia mam przerwane wiązki kabli. No i na moje nieszczęście wężyk od tylnego spryskiwacza tez pękniety :( Czy ktoś mi może napisać, który z kolorów kabli w tylnej klapie jest od czego. Z tego co na szybko pamietam: czarny, brązowy, biało niebieski i chyba jeszcze jeden. Jak sie myle, to proszę mnie poprawić. Z góry dzieki za pomoc
 
 
     
 rav_maki


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 39
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 25
Skąd: Łasin
Wysłany: 30 Październik 2009, 13:23   

gdzieś czytałem że czarny jest od ogrzewania tylnej szyby
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Ogrzewanie tylnej szyby (Corsa B) nie działa co robić??
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.