Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:06
Jaki zestaw klocki + tarcze hamulcowe? Corsa D
Autor Wiadomość
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Luty 2018, 20:27   
   Moje auto: z12xep


W mojej Asterce miałem różne zestawy, ale najlepszy był tarcze Brembo i klocki ATE.
Tarcze innych producentów rdzewiały, miały spękania a Brembo po dwóch latach prawie jak nówki.
Zrobione z całkiem innego materiału, nie rdzewiejącego.
 
     
 korsarz83


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 23
Skąd: Kurpie
Wysłany: 10 Marzec 2019, 08:52   
   Moje auto: Corsa D, 1,3 CDTi, 90 KM


Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Otóż pacjent do Corsa D, z silnikiem 1,3, 90 KM. Jak uważacie, czy warto zakładać do tego auta tarcze nacinane ( przykładowo EBC Ultimax i zielone klocki EBC ), czy to przerost formy nad treścią? I czy w tym aucie występowała tylko 1 średnica tarcz ( 284 mm ), czy więcej?
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Marzec 2019, 11:56   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


https://www.czesciauto24....arcza_hamulcowa
 
     
 korsarz83


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 23
Skąd: Kurpie
Wysłany: 11 Marzec 2019, 13:22   
   Moje auto: Corsa D, 1,3 CDTi, 90 KM


renatan czy Twoja odpowiedź dotyczyła mojej wypowiedzi? Jeśli tak, to niestety nie o taką odpowiedź mi chodziło, gdyż moje pytanie dotyczyło osi przedniej. Poza tym w swojej Corsinie z tyłu mam bębny. Skoro jednak został wywołany temat osi tylnej. To czy możliwa jest zmiana bębnów na tarcze z tyłu? Jaki to mniej więcej koszt i ile z tym roboty, jeśli oczywiście taka modyfikacja jest w ogóle możliwa?
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2019, 14:07   

Proponuję dopytać w sklepie sprzedającym tego rodzaju akcesoria.
Na rynku jest stosunkowo duży wybór tego rodzaju części od wielu producentów.
Zwykle jest tak, że cena jest ściśle skorelowana z jakością tego typu akcesoriów.
Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj: https://motoszef.pl/partscatalogue/opel,1-00084.aspx - następnie wybrać swój model. Na tej podstawie można uzyskać listę dostępnych części.
Ostatnio zmieniony przez 14 Marzec 2019, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Marzec 2019, 14:53   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


korsarz83 napisał/a:
gdyż moje pytanie dotyczyło osi przedniej


wiesz jest tam(w moim linku) takie okienko OŚ PRZEDNIA i to proponuję kliknąć
 
     
 maciekdan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciej
Dołączył: 18 Kwi 2020
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Kwiecień 2020, 09:48   
   Moje auto: Opel Vectra C


Generalnie chyba większe znaczenie ma z jakiego źródła się kupuje części. Na rynku jest tak wiele podróbek. Niestety wielu ludzi kieruje się tylko i wyłącznie ceną, ale czy to nie jest podejrzane, że u 3 sprzedawców cena jest np 120 zł a u czwartego 80 zł? Czy ten co sprzedaje po 80 zł (raczej nie robi tego dla straty, tylko na tym zarabia) może mieć legalny towar? Marże w motoryzacji są małe, więc skąd taka różnica? Inna sprawa to np Brembo z Ukrainy czy Turcji to nie to samo co z Polski czy Włoch. Trzeba kupować z głową, nie łapmy się super okazji!
Jeśli ktoś chce dokładnie dobrać hamulce (i inne części) do swojej Corsy, to można np tu: https://milionczesci.pl/opel wybieramy swoją Corsę, kategorię szukanej części i mamy wszystko co dopasowane do naszego auta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ hamulcowy » Jaki zestaw klocki + tarcze hamulcowe? Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.