Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 16:06
Jaki zestaw klocki + tarcze hamulcowe? Corsa D
Autor Wiadomość
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 25 Lipiec 2011, 16:24   Jaki zestaw klocki + tarcze hamulcowe? Corsa D

Witam, muszę wymienic klocki i tarcze w swojej corsie ponieważ są bardzo zjechane przy przebiegu 57tys, jakie firmy polecacie? czy brac klocki i tarcze tej samej firmy czy różnych?
Ostatnio zmieniony przez arek1o3 20 Wrzesień 2012, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 25 Lipiec 2011, 18:27   
   Moje auto: ASTRA G


Jest w czym wybierać, kwestia zasobności portfela. Sprawdzone firmy- ATE, TRW, Brembo. Mikoda jest warta polecenia - dobry stosunek jakości do ceny.
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 25 Lipiec 2011, 22:10   Re: Jaki zestaw klocki + tarcze hamulcowe?
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


arek1o3 napisał/a:
Witam, muszę wymienic klocki i tarcze w swojej corsie ponieważ są bardzo zjechane przy przebiegu 57tys, jakie firmy polecacie? czy brac klocki i tarcze tej samej firmy czy różnych?


Nie polecam klocków TRW do oryginalnej tarczy Bosch. Hamowanie co prawna jest dobre, ale u mnie piszczą i mocno pylą. Na plus zasługuje fakt że po 28 tys są prawie jak nowe kiedy oryginały Boscha padły do zera przy przebiegu 45 tys. Na Twoim miejscu brałbym komplet tej samej firmy. Aha za klocki zapłaciłem rok temu 160 zł. Oczywiście od razy wymień płyn.
 
 
     
 lukas430000



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 26
Skąd: torun
Wysłany: 28 Grudzień 2011, 20:28   

Witam. Ja proponuje Brembo :lolo: albo Green Stuff... :hurra: Te drugie nie zgrzytaja jak oryginalne. W uk wiekszosc cors wychodzi i tak z zestawem brembo jako standard.
Pozdro ze Szkocji :pada:
 
 
     
 lukasi525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 31 Grudzień 2011, 22:50   

Jak chcesz zatrzymać się przed rondem to tylko ATE ATE ATE :ojh2:
 
     
 kierowca


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 36
Skąd: Siedlce
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 5 Styczeń 2012, 19:15   

Zastanów się czy na pewno tarcze są do wymiany przy przebiegu 57 tys, klocki to jasna sprawa ale żeby przy tym przebiegu tarcze to coś nie gra.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Styczeń 2012, 22:12   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Ja w firmowym (głównie trasa) klocki wymieniałem przy 70 tyś, ale w prywatnym (głównie miasto) mam 50 tyś i już mam tarcze do wymiany tylko czekam, aby wymienić komplet razem z klockami. Słyszałem, że fabryczne tarcze są dość miękkie i to powoduje, że po wymianie klocków tarcze szybko się zużywają. Pozdr
 
 
     
 arek1o3


Informacje
podkarpackie

Klub: Astra Club
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 24
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 21:24   

kierowca napisał/a:
Zastanów się czy na pewno tarcze są do wymiany przy przebiegu 57 tys, klocki to jasna sprawa ale żeby przy tym przebiegu tarcze to coś nie gra.


oryginalne tarcze po 57 tys zjechane prawie do zera pozatym bardzo się przegrzewały, wymieniłem na komplet GIRLINGA klocki + tarcze, moim zdaniem rewelacyjny zestaw, nie przegrzewają się, nie piszczą, nie brudzą
 
 
     
 Kriser


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 29
Skąd: Łuków
Wysłany: 10 Luty 2018, 10:54   
   Moje auto: Corsa 1.2


Stary temat, ale może komuś informacja się przyda.

W ostatnich dniach zmieniałem przednie klocki. Chciałem Boscha, ale przypadkiem wyszło, że "na szybko" zamontowano to, co było pod ręką, czyli komplet A.B.S. (All Brake Systems), numer seryjny 37563. Mam wersję auta z roku 2010, silnik Z12XEP LPG.

Kiedyś klocki tej marki zamontowałem w peugeocie i byłem mocno niezadowolony. Tak więc teraz uznałem to za rozwiązanie eksperymentalno-doraźne. Tymczasem corsa bardzo ładnie hamuje i nie piszczy.

Zobaczę za jakiś czas, kiedy zestaw się już ułoży. Będę meldował, jak sytuacja wygląda.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Luty 2018, 12:50   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Dobrze zrobiłeś bo Boscha piszczą.Założyłem komplet w Astrze z tarczami i chyba nie będę czekał aż się zużyją bo szlak człowieka przy hamowaniu trafia.W hurtowni sprzedawca założył takie w samochodzie żony to wymienił same klocki na polskie i jak mówi żona przestała mu suszyć głowę.
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Luty 2018, 22:00   
   Moje auto: z12xep


Jeśli chodzi o Boscha to dobra firma pod warunkiem że produkt wyszedł z krajów rozwiniętych.
Podobno można nawet znaleźć wyroby Boscha "Made in Meksyk", a podobno zdarzają się nawet "Made in Antarktyda" ;p
 
     
 bartong1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 80
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Luty 2018, 22:31   
   Moje auto: Corsa D


Ja polecam zestaw ATE, świetne hamulce, nie piszczą, potrafią bardzo szybko zatrzymać samochód. Wcześniej był Bosch ale nie był tak sprawny w hamowaniu jak ate. Na tył z kolei mam założony TRW i tez bardzo dobrze sobie radzą. Hamulce to element w samochodzie na którym nie warto oszczędzać.
Pozdrawiam
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Luty 2018, 22:43   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


Hmm, często wymieniacie :) 170k km i tarcze z salonu.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Luty 2018, 12:15   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Jak kolega wyżej napisał ATE i TRW są jednymi z lepszych obecnie na rynku w/g opinii użytkujących klocki i tarcze tych firm.
Odnośnie trwałości to po 30tys km w Corsie D z 2007 roku tarcze i klocki były do wymiany a szorowało przy hamowaniu od nowego.Kolejne tarcze założone w jakimś warsztacie były mocniejsze i przy 70tys.były do wymiany tylko klocki ale to już wymieniał następny właściciel.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Luty 2018, 20:08   
   Moje auto: Z12XEP


ATE
 
     
 xxvvcc


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Michał
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12 Luty 2018, 20:27   
   Moje auto: z12xep


W mojej Asterce miałem różne zestawy, ale najlepszy był tarcze Brembo i klocki ATE.
Tarcze innych producentów rdzewiały, miały spękania a Brembo po dwóch latach prawie jak nówki.
Zrobione z całkiem innego materiału, nie rdzewiejącego.
 
     
 korsarz83


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 23
Skąd: Kurpie
Wysłany: 10 Marzec 2019, 08:52   
   Moje auto: Corsa D, 1,3 CDTi, 90 KM


Pozwolę sobie podłączyć się do tematu. Otóż pacjent do Corsa D, z silnikiem 1,3, 90 KM. Jak uważacie, czy warto zakładać do tego auta tarcze nacinane ( przykładowo EBC Ultimax i zielone klocki EBC ), czy to przerost formy nad treścią? I czy w tym aucie występowała tylko 1 średnica tarcz ( 284 mm ), czy więcej?
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Marzec 2019, 11:56   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


https://www.czesciauto24....arcza_hamulcowa
 
     
 korsarz83


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 23
Skąd: Kurpie
Wysłany: 11 Marzec 2019, 13:22   
   Moje auto: Corsa D, 1,3 CDTi, 90 KM


renatan czy Twoja odpowiedź dotyczyła mojej wypowiedzi? Jeśli tak, to niestety nie o taką odpowiedź mi chodziło, gdyż moje pytanie dotyczyło osi przedniej. Poza tym w swojej Corsinie z tyłu mam bębny. Skoro jednak został wywołany temat osi tylnej. To czy możliwa jest zmiana bębnów na tarcze z tyłu? Jaki to mniej więcej koszt i ile z tym roboty, jeśli oczywiście taka modyfikacja jest w ogóle możliwa?
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Marzec 2019, 14:07   

Proponuję dopytać w sklepie sprzedającym tego rodzaju akcesoria.
Na rynku jest stosunkowo duży wybór tego rodzaju części od wielu producentów.
Zwykle jest tak, że cena jest ściśle skorelowana z jakością tego typu akcesoriów.
Proponuję jeszcze sprawdzić tutaj: https://motoszef.pl/partscatalogue/opel,1-00084.aspx - następnie wybrać swój model. Na tej podstawie można uzyskać listę dostępnych części.
Ostatnio zmieniony przez 14 Marzec 2019, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ hamulcowy » Jaki zestaw klocki + tarcze hamulcowe? Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



zakopane morskie oko taxi
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.