Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 14:35
Problem z wycierczkami.PILNE
Autor Wiadomość
 mlodyewm
[Usunięty]

Informacje
  Wysłany: 20 Listopad 2008, 15:19   Problem z wycierczkami.PILNE

Witam!

Mam problem z wycieraczkami w moim samochodzie.
Chodzi o to ze kiedy włączam wycieraczki to one w ogóle nie pracują tzn przesuwają się o jakąś 1/3 i tak zostają w miejscu.
Czy ktoś wie co to może być?

Czekam na odpowiedź i pozdrawaim!

Dzięki

//////////////

Proszę o używanie polskich znaków diakrytycznych i zwracanie uwagi na literówki w postach. cwirus88
Ostatnio zmieniony przez 20 Listopad 2008, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 20 Listopad 2008, 16:00   
   Moje auto: Porshe 911


sprawdź mechanizm wycieraczek czy sie nie zatarł ( smarowanie, jakieś paprochy w środku), drugie co by sprawdził czy silniczek jest sprawny czyli czy przypadkiem cewka się nie nadpaliła, :beated:
 
     
 jacenty
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 20 Listopad 2008, 16:44   

Prawdopodobnie masz zatarte ośki ramion wycieraczek, ja tak miałem jak mi stanełu na środku szyby to po 10 min. śilnik był gorący.Trzeba to rozebrać i wyczyścić oraz nasmarować.
 
     
 MarcinLSW
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Sierpień 2009, 21:10   

cześć ja dziś prowadnice wymontowałem wyczyściłem, nasmarowałem i luźno chodzi bo była zarośnięta ;) , załączałem silniczek bez prowadnicy i kręci z wycieraczkami też, tylko na tym pierwszym biegu co raz sie klika i puszcza to wycieraczki dochodzą do max połołożenia w pionie i stop musze 2 raz dać impuls i się opuszczają. Na szybkim biegu to się podnoszą i opuszcają jak trzeba. Czy to przekaźnik ? Gdzie go szukać i który to ?
 
     
 Jo
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2009, 22:04   

Mam podobny problem. Dziś wycieraczki mi w ogóle nie drgnęły, mimo to zostawiłam włączone mając nadzieję, że jednak ruszą. No i nie było to z mojej strony mądre posunięcie, bo w trakcie jazdy poczułam zapach spalenizny i zobaczyłam dym wychodzący spod maski. Czytając wątki na tym forum jestem pełna obaw, że czeka mnie teraz spory wydatek - zakup silniczka. Może ktoś ma na sprzedaż używany, albo może polecić miejsce gdzie kupię najtaniej? A może jest szansa naprawy u jakiegoś elektryka??
 
     
 ilmi



Informacje
dolnoslaskie

Imię: Ilona
Pomogła: 6 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 56
Skąd: Jelenia Góra
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 4 Wrzesień 2009, 23:24   
   Moje auto: Vectra C


Ja mam do sprzedania silniczek, sprawny w 100%
Jak będziesz zainteresowana to napisz do mnie na pw i zaproponuj swoją cenę.
 
 
     
 piotreksa
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Październik 2009, 09:21   

Witam
Również mam problem z wycieraczkami. Przy załączonej pracy ciągłej wszystko działa jak należy, natomiast przy przełączeniu pracy na przerywaną wycieraczki włączają się ale silnik nie robi pełnego obrotu co skutkuje ich zatrzymaniem w różnych miejscach na szybie. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem ? Zastanawia mnie również jak jest rozwiązane sterowana pracą czasówki tzn. czy jest to dodatkowe uzwojenie silnika, czy może wszystko odbywa się poprzez przekaźnik, który steruje pracą przerywaną jak i ustawianiem czasu pomiędzy włączeniami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C »  Karoseria » Problem z wycierczkami.PILNE
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.