Przesunięty przez: Kaszubski
10 Marzec 2016, 22:54
ratunku!!! corsa b temperatura silnika
Autor Wiadomość
 daroo1306


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Trzciniec
Wysłany: 21 Maj 2011, 22:13   ratunku!!! corsa b temperatura silnika

Witam forumowiczów.Potrzebuje pomocy a mianowicie posiadam corsę b 1.2 8v z 97` roku. Nie mogę dojść końca z temperatura. Cały czas mam miedzy 98 stopni a 102. Wymieniłem termostat raz.Potem kupiłem firmowy. Dalej to samo.Wymieniłem czujnik temperatury w kolektorze i to samo. Pół roku wcześniej wymieniłem tez ten czujnik co załącza wentylator i nadal kapa<ZROBIŁEM NA NIM OK 20 TYS ALE I TAK ŻEBY WENTYLATOR RADY NA KRÓTKO NIE DAŁ RADY?? :smutas: >proszę was bardzo serdecznie o pomoc. Dodam tylko ze wszystko stopniowo zaczęło się dziać po wymianie rozrządu tylko ze wtedy temp. Wahała się miedzy 95 stopni a 99. a po wymianie czujnika dziś <oryginalny niemiecki> pokazuje mi 102 non stop. Nie rozkminiam tematu jak to jest możliwe. Może macie pomysły jak sprawdzić czy wskazówka na liczniku mnie nie kłamie??<mam multimetr wiec coś sprawdzić mogę ale nie wiem bardzo co> Może ktoś miał podobny przypadek?? Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Daroo
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 22 Maj 2011, 09:34   
   Moje auto: Porshe 911


"tego jeszcze nie było"
http://www.klubcorsa.pl/f...ania-vt2339.htm
pkt 3 i 14
 
     
 daroo1306


Informacje
LPG: Tak
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 5
Skąd: Trzciniec
Wysłany: 22 Maj 2011, 12:43   

powiedz mi kolego po co mi punkt 3? spalanie mnie nie interesuje bo mam w normie. jezdze juz dwa lata i sie nie zmieniło. a co do 14 tak linków masa szkoda ze tylko zaden nie pasuje do mojego opisu.





Proszę poprawić posta. Chińskie ostrzeżenie :złyy:
Ostatnio zmieniony przez spidan 23 Maj 2011, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 csnier


Informacje
malopolskie

Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Maj 2011, 13:45   

west napisał/a:
"tego jeszcze nie było"
http://www.klubcorsa.pl/f...ania-vt2339.htm
pkt 3 i 14


Masz multimetr z sondą - termoparą typu K (o ile dobrze pamiętam). Na początek kupiłbym dodatkowy korek do zbiornika wyrównaczego cieczy chłodzącej i tam osadził termopare (jak masz multimetr). "Zeskalowałbym" (porównaj odczyty napięcia) czujników temperatury w temperaturze przemiany (gotująca się woda).

P.S. "Czy skórka warta jest tej wyprawki" - są jakieś dodatkowe objawy (spadek mocy itd)?
Na jeszce jedną rzecz powinienieś zwrócić uwagę. Jakie rezystory porównujesz PTC czy NTC ze sobą. Warto przyglądnąć się wskazaniom multimetru od zera do 100 stopni C. Dla zestyków bimetalowych ważna jest temp. switch on/off (w zależności od pełnionej funkcji).
 
 
     
 djrafix


Informacje
lubelskie

Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Grudzień 2012, 23:28   

Witam
Mam problem w Corsie z temperaturą silnika ponieważ wcale mi nie wstaje wskazówca na desce rozdzielczej.
Na co stawiać na jaki czujnik ,ze padl?. W lecie dzialalo a teraz widze lezy,delikatnie z 1 mm sie podnosi po przekreceniu stacyjki.
Corsa 1.2 benzyna 96r

Proszę poprawić polskie znaki. 4pkt. regulaminu
Ostatnio zmieniony przez Zyzio 16 Grudzień 2012, 08:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 csnier


Informacje
malopolskie

Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Grudzień 2012, 09:18   

Czy możesz podać typ silnika ?

P.S. Najlepiej jak uzupełnisz te dane w profilu. Testowaniu może podlegać sprawdzenie czujnika, a następnie pary z wiązki do licznika no i ewentualnie demontaż samego licznika. Wstępnie możesz podłączyć Opel Scanner (Opel Tech) i dokonać oceny wskazań dla wybranego parametru.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » ratunku!!! corsa b temperatura silnika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



Primitivo
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.