Srebrno-czarne wozidełko, czyli Corszak by Kaszubski
Autor Wiadomość
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 26 Sierpień 2014, 21:53   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Raf02 napisał/a:
Dobra robota!
A co do turbiny to nie myślałeś by ją może wymienić na jakąś inną by było więcej mocy? :00:

Tyle co będzie w zupełności mi wystarczy. Kolega z forum Tigry przeprowadził taką modyfikację w swoim autku (to właśnie dzięki niemu podjąłem się modyfikacji, z tego miejsca dzięki wielkie za wszelką pomoc i bezcenne porady :okk: ). Moc wzrosła z 60KM do ok. 100-110KM- tyle na pewno mi wystarczy :)

Raf02 napisał/a:
Jeśli tego brakującego elementu nie uda ci się znaleźć to zawsze można podjechać do firm które zajmują się takimi rzeczami np. Inochi czy ZTR Tuning, obydwie z Łodzi :pis:

Dobrze wiedzieć, w razie co będę musiał poszukać namiarów na te firmy :)


A z takich małych pierdółek dorwałem znaczek Holdena na obudowę tylnego zamka:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Sierpień 2014, 10:28   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Bartku jak się wkrecisz to Potem mocy już będzie wiecznie mało :) wiec Pewnie jak nadaży się okazja to i Wieksze turbiny będą wskakiwać :P

Choć 110 Koni z Tego traktora Przypuszczam będzie Odpychać obiecująco :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 29 Sierpień 2014, 10:04   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:
Bartku jak się wkrecisz to Potem mocy już będzie wiecznie mało :)


Hehe, oby nie- mam nadzieje, że nie będę narzekał :D
A dziś odebrałem kolejny element, mianowicie wskaźnik doładowania turbo firmy BLITZ. Chciałem wskaźnik VDO, ale niestety nie udało się znaleźć w powiedzmy sobie "normalnej cenie". Zastanawiałem się na tym z allegro "VDO lookiem", ale stwierdziłem że lepiej troszkę dołożyć, kupić firmową używkę i być pewnym z dokładnego pomiaru :okk:


Do czasu póki nie znajdę przedłużki obudowy licznika Steinmetza/Opel-Projekt będzie musiał być zamontowany na plastusiu przy lewej stronie kierownicy nad nawiewami (żeby nie kleić do floku i go nie niszczyć) :)

[ Dodano: 12 Wrzesień 2014, 16:50 ]
Cześć wszystkim! Dawno się nie odzywałem, więc postanowiłem delikatnie dać znać o tym, że projekt nadal żyje :)

Plany z modami silnika nieco się opóźniają ze względu na brak kolanka turbiny (na żadnym z pobliskich szrotów nie ma 1.5TD, 1.7TD od zatrzęsienia... ale kolanko z tej turbiny nie podejdzie), ale mam nadzieje że w następnym tygodniu, max. za 1,5 tygodnia już zacznie się dziać.

Nowe fele śmigają już na Corsie od ponad tygodnia. Jest naprawdę super, bardzo mi się podoba jazda, no i rzecz jasna wygląd- troszkę autko na nich zyskało :)
Kolor miał być taki jak na poprzednich, ale wyszedł jasny grafit (choć może to i lepiej, nie wydają się takie duuuże).

Fotki na razie "testowe", brudne auto na seryjnych sprężynach- taki mały JEEP :D



I to na tyle :okk:
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 12 Wrzesień 2014, 21:27   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Holy shit! :dp1: Myślałem że będzie dziwacznie wyglądać, ale powiem ci całkiem przyjemnie się widzi :ok:
Nic ci jeszcze nie ociera? Bo jak ją obniżysz to będzie chyba tarło w każdym możliwym miejscu ;p
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 16 Wrzesień 2014, 08:34   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Raf02 napisał/a:
Nic ci jeszcze nie ociera? Bo jak ją obniżysz to będzie chyba tarło w każdym możliwym miejscu ;p


Pojawił się mały problem jak w aucie jechały 4 osoby i wpadłem w dziurę- przytarło delikatnie lewy tył, ale nie dużo. Obniżenie na pewno pójdzie na przód, a tył...
Zobaczymy, tak jak napisałem przytarło minimalnie :)
Może samo delikatne odgięcie listwy błotnika załatwiłoby sprawę? Zastanawiam się też nad jakimiś amorami sportowymi na tył, żeby go troszkę usztywnić :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 10:38   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Oj Dawno Mnie tu nie było i Znów Kopara opada .. Też spodziewałem sie że Nie dość że będzie turbo terenówka to Jeszcze zacznie to Wyglądać pokracznie ;) Coż nie tym tokiem idziesz bo Ja już bym Widział tam naciąg i baaardzo sztywny i Ciasny Tył :)

Ale Predzej kup Gumy w Spreżyny ( no amor też dobra opcja ale wieksza część ma skrócony skok a wiec w Dół)

Ale Ogólnie Wrażenie pozytywnę co do Turbo musi być z 1.5 ? Pokaż co i jak na PW ;)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 11:41   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:
Oj Dawno Mnie tu nie było i Znów Kopara opada .. Też spodziewałem sie że Nie dość że będzie turbo terenówka to Jeszcze zacznie to Wyglądać pokracznie ;) Coż nie tym tokiem idziesz bo Ja już bym Widział tam naciąg i baaardzo sztywny i Ciasny Tył :)

Ale Predzej kup Gumy w Spreżyny ( no amor też dobra opcja ale wieksza część ma skrócony skok a wiec w Dół)

Ale Ogólnie Wrażenie pozytywnę co do Turbo musi być z 1.5 ? Pokaż co i jak na PW ;)


Dzięęki wielkie za porady :okk: Poszło jeszcze PW w sprawie tyłu :)
Turbo będzie z 1.5 (nie chcę kombinować żeby nie przedobrzyć, wiem że na turbinie i pompie wtryskowej z 1.5 to będzie śmigało), części mam już praktycznie wszystkie (czeka mnie jeszcze wycieczka do Inter Cars'u po uszczelki)- niektóre już leżą i czekają na montaż, a inne już wiezie kurier także nie będę już nic zmieniał (przynajmniej w tym sezonie) :)

[ Dodano: 25 Wrzesień 2014, 13:23 ]
No i udało się dorwać całe kolanko od 1.5TD, poszło od razu do przegwintowania i wygląda tak jak wyglądać powinno :okk:


Dodatkowo zakupiłem pokrywę zaworów z wersji "turbowej" razem z uszczelką:


Poza tym wpadły jeszcze lampy na tył ledowe (zobaczymy jak będą się prezentowały, w razie co wrócę do starych ale jarych Clear Darków :) ) i uporałem się z emblematem Holdena na obudowę zamka tylnej klapy:


W sobotę auto rusza na delikatną modyfikację pod maską :okk: :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 25 Wrzesień 2014, 13:50   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Kim Ty Jesteś z zawodu ? o.O Chyba handlujesz na Allegro :D
Bo Tak jak Ty wyszukujesz graty to Głowa mała :D

Gratuluje nowych Fantów :)

Czekam aż Ogarniesz to do Kupy :) I chyba Kiedyś będzie trzeba to Pomacać na żywo bo Serio Kusisz Tym przeokropnie :D
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 25 Wrzesień 2014, 16:26   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:
Kim Ty Jesteś z zawodu ? o.O Chyba handlujesz na Allegro :D
Bo Tak jak Ty wyszukujesz graty to Głowa mała :D


Wychodzi na to, że wystarczy zdać studia informatyczne i można w "internetowych zakamarkach" znaleźć cuda (haker jak się patrzy), hehe :D
A tak na serio to faktycznie trochę szczęścia z niektórymi elementami mam- na to już nic nie poradzę ;p

Może w przyszłym sezonie uda się wspólnie wykombinować jakiś zlot ogólnopolski (wiem jak duże są szanse, ale nadzieja umiera ostatnia ;p ), też bardzo chętnie obejrzałbym projekciki forumowe- może wpadłby jakieś pomysłu do ulepszenia swojego projektu :okk:
 
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 27 Wrzesień 2014, 20:29   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Nie znam drugiej takiej Corsy, która ma tyle rarytasów na pokładzie :graty: Jestem ciekaw co jeszcze uda Ci się znaleźć :powodzenia:
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 11 Grudzień 2015, 21:49   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Witam, po ponad roku "nieobecności w temacie" :)

Temat na forum trochę umarł (jak to u mnie- normalne), ale projekt nadal żywy, coś tam się ciągle kręci :)

Od czego by tu zacząć... możemy zacznę od "serducha".
1) Corsie od listopada 2014 roku doszła jedna mała literka w opisie jednostki- już nie jest to zwykłe 1.7D, a 1.7TD
Samochód nie do poznania. Wcześniej było to auto do przemieszczania się z punktu A do punktu B. W obecnej chwili jest naprawdę super, czuć że ten samochód jedzie (wiadomo, nie jest to tak duża frajda jak jazda samochodem o mocy 150KM czy więcej w tak małej budzie, ale naprawdę jestem bardzo zadowolony- nie zależało mi na "małej wyścigówce", ale na aucie które choć minimalnie czuć, że idzie). Żeby nieco usztywnić budę wskoczyła rozpórka Weichersa.

[fotki wkrótce, zapomniałem zrobić]

Ile jest kucyków w chwili obecnej nie wiem, muszę go jeszcze wyregulować i sprawdzić dlaczego ciśnienie maksymalnie wchodzi tylko na 1.1 bara (chciałem podciągnąć go do 1.3-1.4 podobno przy 1.5 bara wypluje ok. 110KM) i udać się na hamownie... ale to już latem, bo zaraz Corsa ląduje na dobre w garażu ze względu na zbliżającą się zimę :)

Łączny koszt takiej przyjemności wyniósł mnie ok. 1500zł z robocizną :okk:


2) Poza tym byłbym chory gdyby nie wpadło coś spod znaku "i"- udało się trafić kompletny zawias (sportowe amortyzatory + sprężyny przód/tył -30mm) Irmschera (fotki cyknę przy okazji, na razie nie mam możliwości) :)

3) Opony zostały zmienione na 195/45- wpadły Goodyear Eagle F1. Poprzednie 205 potrafiły czasem przytrzeć ;p

I co tu jeszcze...
4) Lampy tylne LED'owe zawitały na aucie- byłem przeciwnikiem lamp LED'owych tym bardziej w takich starszych autach jakim jest m.in Corsa... ale od czasu ich założenia mój pogląd zmienił się o 180'. Naprawdę warto! Idealnie widać je w dzień, w nocy też "biją" super.

5) Zmieniona będzie również tylna klapa (bez emblematów), ponieważ.... znalazłem lotkę Irmschera z wbudowanym światłem stopu- jak pełen pakiet Irmschera to pełen haha
Na razie tylko mam problem z linijką LEDową, która jest lekko wymęczona (skorodowana), ponieważ nie wszystkie diody świecą i muszę wlutować nowe diody, ale powolutku wszystko się zrobi :)

6) I ostatni "wymuszony" mod to nowa szyba. Poprzednia niestety pękła (pisałem o tym we wcześniejszych postach- kreatywne zabezpieczenie szyby (a raczej jego brak) przez Opla przy akumulatorze, pacnąłem akumulatorem przy wyciąganiu/wkładaniu raz, drugi... i rozszczelniła się). Szukałem z seryjnym przyciemnianym pasem i znalazłem- prezentuje się o wiele lepiej niż poprzedni "golas" :okk:

I to by było chyba na tyle :)
Fotki z dzisiejszej "sesji", aby została jakaś pamiątka z tego roku :)












Pozdrawiam serdecznie!


PS: Setny post w temacie :okk:
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 12 Grudzień 2015, 15:46   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Pięknie! Corsa od razu nabrała charakteru po delikatnym obniżeniu :00:
Tylne Ledy na pierwszy rzut oka właśnie dziwacznie wyglądają (zapalone) :)
Ciekawie też wyglądają kierunkowskazy boczne ^^ Gratuluję kolejnego udanego roku z corsą. jest już niemalże perfekcyjna :respect:
 
     
 frytek04


Informacje
opolskie

Wiek: 35
Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: Ściborzyce Małe
Wysłany: 17 Grudzień 2015, 22:53   

Widziałem ostatnio we Wrocławiu inną Corse z tym frontem, prezentuje się pieknie.

U Ciebie do kompletu brakuje jeszcze progów Irmschera :ok: :powodzenia:
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 12:26   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


frytek04 napisał/a:
(...) U Ciebie do kompletu brakuje jeszcze progów Irmschera :ok: :powodzenia:


Zgadza się- można powiedzieć, że od Twojego postu zacząłem na nie chorować haha
Progi Steinmetza są co prawda ciekawsze, ale... chyba spróbuję iść w 100% pakiet Irmiego :)
Teraz nic nie mogę znaleźć, a jak nie szukałem to widziałem dwa komplety w necie, dwa komplety spotkałem na szrotach- nie ma to jak mieć szczęście ;p

Progi zatem wciąż poszukiwane, ale między tymi "poszukiwaniami" udało się trafić inne rzeczy:
1. Taki oto większy ekranik (cobym dokładnie widział godzinę i temperaturę :D ) znalazłem na szrocie po powrocie z Łodzi


2. Do obecnych nakładek OPC nic nie mam, podobają mi się, ale jak komplet Irmiego to komplet. Troszkę w słabym stanie były, ale dało się je odratować.


3. Okazyjnie trafiła się chyba najpiękniejsza kierownica od tych "starszych aut" Irmschera. Stan idealny- skóra w bardzo dobrym stanie, widać że była bardzo mało używana. Spodziewałem się, że będzie do lakierowania, ale i tutaj jest super- lakier nie jest nawet delikatnie naruszony, malowanie oryginalne (widoczne "paseczki", ala szczotkowane aluminium).
Z jakieś 3 lata temu chciałem zamontować kierownicę OPC, tą z bicepsami, ale wieloklin w Astrach był niestety większy, przez co odpuściłem. Tym razem nie odpuszczę, ta kierownica za bardzo mi się podoba, aby leżała w garażu czy poszła na sprzedaż :D

Na razie jestem na etapie poszukiwania firmy, która wykona mi redukcję wieloklinu :)

PS: Miała wpaść kierownica Atiwe (taka jaka "dorzucana" była w pakiecie Steinmetza do Omegi), nawet jest nowo obszyta, z nabą, taśmą- "pełen pakiet",aaaale... jednak pozostaje przy Irku, a ta pewnie pójdzie na sprzedaż, albo do garażu- może kiedyś mi się odwidzi ;p


4. Dokładka do licznika na dodatkowe zegary. Nie wiem kto się tak dokładnie pod tym podpisuje- czy firma Projekt Opel GmbH, czy Steinmetz (taką dokładkę można spotkać w ich katalogu dot. części do Tigry), no ale szczegół, już nie będę wnikał ;p


5. I ostatni element układanki, który dojechał do mniej dzisiaj z Hamburga- nowy wskaźnik doładowania turbiny VDO (Ten Blitza miał średnicę 60mm i nie podszedłby do dokładki, bo tam średnica otworu wynosi 52mm). Podobno te VDO Look z allegro są dosyć dokładne... ale już chciałem mieć pakiecik VDO tak jak w katalogu Steinmetza- cenowo wyszło praktycznie to samo, bo z wysyłką udało mi się wylicytować go za niecałe 100zł :unga:


I to na razie wszystko.
Czekam jeszcze za plastikiem na przyciski podgrzewania foteli i wszystko leci do flokowania :)
W tym sezonie mam w planach ogarnąć nieco wnętrze, bo jest tam jeszcze kilka elementów, które wypadłoby poprawić :okk:
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
  Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 19:52   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Kaszubski napisał/a:
1. Taki oto większy ekranik (cobym dokładnie widział godzinę i temperaturę ) znalazłem na szrocie po powrocie z Łodzi

Czy ten ekranik przypadkiem nie pochodzi z tej czarnej Corsy z rozbitym tyłem? co żeśmy pisali w shoutboxie, jeśli tak to się spóźniłem haha
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 20:06   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Raf02 napisał/a:
Kaszubski napisał/a:
1. Taki oto większy ekranik (cobym dokładnie widział godzinę i temperaturę ) znalazłem na szrocie po powrocie z Łodzi

Czy ten ekranik przypadkiem nie pochodzi z tej czarnej Corsy z rozbitym tyłem? co żeśmy pisali w shoutboxie, jeśli tak to się spóźniłem haha


Nie, to nie z tamtej :)
I to chyba nie jest MID tylko BID. Montowany był na ogół w Corsach z silnikiem 1.2 także jak widzisz 1.2 to zerkaj na wyświetlacz :)
Jakoś 2-3 tygodnie przed znalezieniem tego widziałem na olxie taki sam- już praktycznie go kupiłem, aaale... coś mnie podkusiło i poprosiłem o zdjęcie przy włączonym wyświetlaczu:

Jak widać wyświetlacz był trochę uszkodzony, więc odpuściłem- potem plułem sobie w brodę, bo mogłem wziąć i pewnie wymienić taśmę, ale ogłoszenie było już usunięte, a nie spisałem numeru telefonu do gościa.
Tego co znalazłem jest w 100% sprawny :okk:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 11:19   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Kurdę Jak Ty znajdujesz te wszystkie Drobiazgi ! Zazdroszczę.

I w Ogóle Aż żałuje że nie jestem tak często na Forum żeby można było coś więcej po dyskutować.

Czekam na Rozwój wydarzeń i na PW jak nazywa się ta dokładka licznika dokładnie :) :nc:
 
 
     
 Bleeding


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Wiek: 28
Dołączył: 14 Lis 2016
Posty: 0
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15 Listopad 2016, 19:29   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.4 90km


Świetne autko :) wszystko do siebie idealnie pasuje, aż miło patrzeć na tak rozwijający się projekt. Oby tak dalej! :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Srebrno-czarne wozidełko, czyli Corszak by Kaszubski
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.