Srebrno-czarne wozidełko, czyli Corszak by Kaszubski
Autor Wiadomość
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 17 Luty 2014, 13:34   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Kaszubski dzięki, ja myślałem że to było płótno przyklejone ale widzę że nie :)
ciekawy efekt wyszedł, gratulacje auta :)
 
 
     
 orzech94



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 13
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 19 Luty 2014, 06:59   
   Moje auto: 1.0 12v City


No powiem ci te emblematy Irmschera robią robotę :) Sam bym się skusił ale nie róbmy wiochy :D ( :czerwkart: nie róbmy z 1,6 M-powera ) Ale jak się zdarzy kiedyś okazja na jakieś części irmiego to potem można coś podrzucić. Lampy tylne to najpiękniejsze jakie kiedykolwiek widziałem, przeszukując neta widziałem niebieskie takie irmschery ale czy były takie wg ? :piwo: A co do srebrnej to kawał dobrej roboty ! byle tak dalej :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 19 Luty 2014, 07:45   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


orzech94 napisał/a:
Lampy tylne to najpiękniejsze jakie kiedykolwiek widziałem, przeszukując neta widziałem niebieskie takie irmschery ale czy były takie wg ? :piwo: A co do srebrnej to kawał dobrej roboty ! byle tak dalej :)


Niebieskie o których mówisz to zapewne lampy SWF- wychodziły takie w trzech wersjach: biały, niebieski i czarny (dymiony). Ogólnie prawdziwych lamp Irmschera jeszcze u nas w PL nie spotkałem- ani na żadnej furze, ani na żadnych aukcjach (SWF owszem, bardzo dużo tego jest i wiele osób od razu pisze, że to Irmscher).

Tutaj zdjęcie tych "prawdziwych" (mają logo "i" na prawej lampie, SWF'y czy Fiffty są tego pozbawione):


Ale szczerze przyznam, że bardziej mi chyba podchodzą Clear Darki, które mam na aucie- te Irmiego wielkiego szału nie robią ;)

[ Dodano: 25 Luty 2014, 11:22 ]
Kolejny rarytasik do całej "układanki", tym razem znalezione na ebay.de:


Nakładka na hamulec ręczny Irmschera, co prawda do Astry G z tej racji, że do Corsy B oficjalnie nigdy taka nie wychodziła... ale nie sądzę żebym miał jakieś problemy z jej montażem :unga:

Nakładka jedzie do mnie z południowo wschodnich Niemiec załatwiona przez znajomą znajomej, także dopiero w moich rękach będzie na początku kwietnia- ale warto poczekać :)

[ Dodano: 17 Marzec 2014, 14:14 ]
Dzisiaj wpadł kolejny mały fancik delikatnie poprawiający wnętrze auta- emblemat Irmschera na kierownicę :)



Postaram się go założyć w tym tygodniu i wrzucę foto jak wygląda na kierownicy :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Marzec 2014, 20:20   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jesteś zawzięty :D A Do tego fenomenalny :) podziwiam Cie za te przeszukiwania i znajdywanie Gratów :)

Wiecej będzie ??
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 17 Marzec 2014, 21:19   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:
Wiecej będzie ??


Oczywiście, przynajmniej będę się starał- już małe plany mam na ten rok ;)

Coś tam niebawem powinno się pojawić. W zasadzie miało być już dzisiaj, ale chyba poczta nawaliła (albo sprzedawca nieco zaspał z wysyłką)- fancik, którego szukam od dobrego roku... ale o tym wkrótce, na razie nie chwalę dnia przed zachodem słońca :)
 
 
     
 Maniu$



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Wiek: 29
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 1
Skąd: Radomsko
Wysłany: 17 Marzec 2014, 21:46   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2


Będą to pewnie lusterka STEINMETZA :unga:

A co do Corsy to mega mega jest :ok:
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 28 Marzec 2014, 14:49   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Po wielu bojach w poszukiwaniach lusterek (ok. 390 dni!), a następnie po 2,5 tygodniowych bojach z "zagubioną przesyłką" dotarły do mnie Steinmetzy :)
Miałem nadzieje, że obędzie się bez odwiedzenia lakiernika.... no ale niestety się przeliczyłem, przyda im się odświeżenie ;p
Szkło asferyczne niebieskie, wykonanie luster też ciekawe- nie to co szmelcowe M3, które są o wiele lżejsze od STZ'ów.



 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Marzec 2014, 00:56   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Graty Fanta :) Bo wiem jak Dużo trzeba było się na pracować przy znalezieniu :)

Czekam na Montaż bo wyglądają na Samochodzie naprawdę dobrze :)
 
 
     
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 6 Maj 2014, 21:59   
   Moje auto: Corsa B 1,4


super fura, bardzo mi się podoba. z zewnątrz wygląda świetnie. co do lusterek. uważam że oryginalne są ładniejsze :)
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 7 Maj 2014, 06:30   
   Moje auto: GTC


Dobra Corsa bez dwóch zdań. Tyle rarytasów na jednym aucie to jeszcze w życiu nie widziałem! ;)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 26 Maj 2014, 16:04   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


piszczek napisał/a:
super fura, bardzo mi się podoba. z zewnątrz wygląda świetnie. co do lusterek. uważam że oryginalne są ładniejsze :)


Przyznam się szczerze, że jeszcze przed ich założeniem byłem tego samego zdania- obawiałem się, że na Corsie B będą one leżały tak jak na Vectrze B (tam seryjne lustra są piękne, STZ'y na niej zupełnie nie pasują)- jednak myliłem się, nie jest tak źle jak mi się wydawało :)
Szkiełko fajnie, niebieskie. Pierwszy raz jak wskoczyłem do auta wydawało mi się straasznie mało w porównaniu do serii- ale porównałem seryjny wkład lustra i jest takich samych wymiarów- także było to tylko złudzenie :)

Lustra zasuwają już na furze od połowy kwietnia... ale bez bicia przyznaję się, że wcześniej nie miałem czasu nawet fotki pstryknąć :wstyd:

Lusterka lusterkami, do Corsy wpadły małe drobiazgi:
- dziś zamontowałem emblematy Irmiego:

Rozważam tutaj jeszcze jedną zmianę- muszę coś zrobić z migaczami. Obecne są tragiczne, źle wyglądają na furze. Zacząłem chorować od pewnego czasu nas dymione cleary:

ale wczoraj widziałem Corsę D w wersji OPC i baaardzo spodobały mi się skrzela przy migaczu:

Pytanie tylko jakby to wyglądało w takim starszym autku jakim jest Corsa B, czy nie zalatywało by lekkim odpustem. Temat muszę jeszcze przemyśleć :okk:

- wskoczyła malutka naklejka Irmiego Nurburgring na tylną klapę. Kiedyś widziałem taką na Astrze II i przypadła mi do gustu :)


I żeby nie było tak słodko... pękła mi przednia szyba :beksa:

Rysa jest wewnątrz szyby, nie ma żadnego pajączka- poszła przez zimowe przeboje ze starym akumulatorem (oryginalnie szyba nie jest zabezpieczona żadną uszczelką w miejscu gdzie znajduje się aku i wystarczyła dwa, trzy lekkie "puknięcia" no i szyba poszła).
Chyba sam sobie wykrakałem zmianę, bo dwa miesiące temu oglądałem przednie szybki w poszukiwaniu szyby solarnej.
Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło- jest już namierzona szybka atermiczna z pasem słonecznym, który już jakiś czas temu chciałem zamontować :okk:


Troszkę wolnego dzisiaj znalazłem więc umyłem i nawoskowałem Corsinę żeby wyglądała tak jak każda Corsa wyglądać powinna :okk:







I to by było chyba na tyle :okk:
Nakładka na ręczny Irmiego już polakierowana w kolor budy, cały czas leży i czeka na założenie... w przeciągu dwóch tygodni znajomy mechanik taty ma pomóc ją demontować- wierzę, że da radę :unga:
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 26 Maj 2014, 21:54   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Zdjęcia już mi nie wystarczają, kiedy będzie można obejrzeć na żywca? ^^
No ale do pełni szczęścia i efektu brakuje kilkanaście mm w dół, najlepiej -30 :00:
Ahh i te koła, są ładniejsze irmschera :bry:
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 27 Maj 2014, 08:37   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Śliczniutka Corsinka największe wrażenie robią te piękne lampy i gril nic tylko lać i jeździć , nic dodać nic ująć powodzenia w dalszych modach z tą wymianą nasadki ręcznego też bym się bał ja bylem u mechanika do którego jeżdżę z moim Oplem i także chciałem wymienić i nasadkę ręcznego i gałkę odradził mi to w ciągu 2 minut ale powodzenia życzę.
 
 
     
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 27 Maj 2014, 18:07   
   Moje auto: Corsa B 1,4


lusterka złe nie są ale i tak dalej mnie nie przekonują :P
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 28 Maj 2014, 16:46   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Nic Dodać nic ująć KOZAK! :graty:

Czarne Akcent pasują Idealnie. Ale a pro kierunkowskazów wolał bym zamontować od Corsy C ( merivy) srebrne ryflowane. Bo te "clear" są śmieszne. Co do Corsy D i B nie kojarzę jak to tam z Pasowaniem było. Ale chyba nie bardzo bo Corsa D ma sporo Ostrych Krawędzi a CB już nie bardzo.
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 30 Maj 2014, 20:12   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Raf02 napisał/a:
Zdjęcia już mi nie wystarczają, kiedy będzie można obejrzeć na żywca? ^^
No ale do pełni szczęścia i efektu brakuje kilkanaście mm w dół, najlepiej -30 :00:
Ahh i te koła, są ładniejsze irmschera :bry:


Hehe, na oględziny zapraszam do siebie ;p
Chyba, że wyskoczyłby jakiś zlocik ogólnopolski w lipcu, czy sierpniu to kto wie, może i tam była by okazja, aby obejrzeć furki Klubowiczów, aaale to pewnie ciężka sprawa do zorganizowania :)

Obniżyłbym ją, wiem że wyglądała by lepiej... ale powiem szczerze, że nieco boje się żeby nie orał przednim zderzakiem o krawężniki, w tej chwili jak dojadę do krawężnika to zostaje mi ok. 1.5cm zapasu :wstyd:
Jeszcze trzeba będzie pogłówkować, mam na oku sprężynki Eibacha- ponoć fura schodzi na nich o 25mm (nie dużo, ale zawsze coś).
Na razie nieco inne plany w głowie :)


DAMIAN1991 napisał/a:
Czarne Akcent pasują Idealnie. Ale a pro kierunkowskazów wolał bym zamontować od Corsy C ( merivy) srebrne ryflowane. Bo te "clear" są śmieszne. Co do Corsy D i B nie kojarzę jak to tam z Pasowaniem było. Ale chyba nie bardzo bo Corsa D ma sporo Ostrych Krawędzi a CB już nie bardzo.


Mówisz, że cleary lipne? Te o których mówisz z Corsy C srebrne ryflowane nawet ciekawe, szczerze powiem, że mi się spodobały- sęk w tym, że chciałem wrzucić coś ciemnego, żeby komponowało się z listwami bocznymi. Namierzyłem na niemieckim ebayu czarne migacze do Signumki/Vectry C - fajnie wyglądają, wymiarowo chyba też nie są bycze i co najważniejsze mocowania wydają się podobne do tych, które są w Corsie B.
Porozglądam się na mieście i zobaczę jak wyglądają te migacze na Corsach C/Merivach- może przymknę oko na to, że są srebrne a nie ciemne :okk:

Wczoraj dojechały do mnie skrzela OPC z Astry H razem z migaczami (dzień po tym jak zacząłem się nad nimi zastanawiać dorwałem je na allegro :D ):

Wyglądają super, ale CB jest na nie za mała- nie ma szans żeby je w jakikolwiek sposób zamontować (szczerze powiedziawszy spodziewałem się tego).
Myślałem jeszcze nad migaczami od Astry H, ale te niestety nie podejdą a wielka szkoda :(


Dzisiaj w Corsie został wymieniony olej i wpadło kilka wcześniej zakupionych gratów- mowa tutaj o srebrnych klameczkach z Viki B i nakładce na ręczny z Aśki G :)





A tutaj jeszcze fotki nakładek aluminiowych Irmschera z Corsy C, dorwałem się dzisiaj do normalnego aparatu więc postanowiłem pokazać jak leżą na aucie:


Kierownica już kompletna z naklejeczką:


I tak teraz prezentuje się wnętrze:



No i od kwietnia w Corsie nie jest tak cicho (pomijając dźwięk ISUZU'owskiego traktora)- radyjko już pięknie gra, sterowanie z kierownicy działa, radyjko zostało przeprogramowane tak aby TID nie stracił żadnych danych- wszystko wyświetla się tak jak w seryjnym radiu :)
I co najfajniejsze odtwarza normalne pliki MP3, więc wszystko co chce mieści się na jednej płytce CD :okk:

I na dzień dzisiejszy to wszystko :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 1 Czerwiec 2014, 15:18   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Powiem Ci że Magik z Ciebie naprawdę świetnie składasz tego Twojego Corsolota :) Wszystkie drobiazgi ze smakiem- "jaram się" straszliwe Twoim Wozikiem ;)

Co do Tematu Kierunków Wyglądają tak samo jak Corsie B Tyle ze są srebrne. Pasują P&P a Ciemno można je spróbować zrobić folią. Chwila Pracy i trochę foli- powinienem mieć to ew mogę Ci przesłać na 2 kierunki starczy.


No i na Koniec Kwestia obniżenia. Nie dojeżdżać do Krawężników i Można Obniżać :P Jak Ci wspominałem już kiedyś priv Mam Serię omegę a Tarzam wiec Nie dojeżdżam mimo ponad 5 metrów blachy :nc:
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 1 Czerwiec 2014, 19:07   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Bartku śliczna ta Twoja Corsunia aż miło się patrzy te wnętrze to jak w domu pozdrawiam.
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 15 Lipiec 2014, 18:20   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Temat nieco umarł, ale plany są nadal i powolutku będą realizowane :)

Wczoraj dojechał do mnie fajny rarytasik, a mianowicie sprężyny wyprodukowane na zlecenie ZENDER'a przez firmę Eibach (z tego co się orientowałem). Obniżenie autka można powiedzieć minimalne, ok. 30-35mm. Zastanawiam się tylko czy aby na pewno dobrze zrobiłem, czy na pewno chcę je pakować do autka... ;p


Kolejny mod nad którym będę się głowił prawdopodobnie za 2-3 tygodnie to poprawa mocy silnika- do obecnego 1.7D ISUZU zostanie dołożona turbina z 1.5TD ISUZU i pompa, oraz zawór MBC. Dzięki temu Corsa powinna być zrywniejsza (podobno tym zabiegiem da się uzyskać ok. 100KM). Co z tego wyjdzie zobaczymy, jak tylko coś ruszy będę o wszystkim pisał :okk:
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 15 Lipiec 2014, 21:00   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Żebyś potem nie haczył o asfalt po tym obniżeniu , bo słyszałem że już niejeden wymieniał miskę olejową po takich obniżeniach.Ale życzę Ci jak najlepiej :powodzenia:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Srebrno-czarne wozidełko, czyli Corszak by Kaszubski
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.