Srebrno-czarne wozidełko, czyli Corszak by Kaszubski
Autor Wiadomość
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 22 Sierpień 2013, 21:15   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Eleganckie są te elementy Irmschera ;) Oryginalnie dopieszczona corsa szacun!
Zapodaj jakieś foto z tymi lampami o zmroku, zobaczymy jak te ringi świecą :gutt2:
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 22 Sierpień 2013, 22:29   
   Moje auto: GTC


Czekam na foto kierownicy po zamontowaniu. Bo ona w teorii nie powinna pasować? A jednak? :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Sierpień 2013, 08:20   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Cosiarka Wygląda z Dnia na dzień coraz Lepiej ;)

Trzeba przyznać że dopieszczone idealnie.. Co do Inpro to "jaram się jak reksio szynką" A ringów Nie trzeba podłączać i Jest ok

Ogolnie Czekam Jak to się wszystko Po składa w Kupę a z tego co Wiem to IN pro są Lepszę od ABMów Tylko to była jakaś Pierdoła (albo to Było Coś gorszego ?) Chyba o Klosze chodziło ? Jedne Były szklane a Drugie Plastikowe Albo Jakoś tak :D
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 10:43   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Rikku napisał/a:
Czekam na foto kierownicy po zamontowaniu. Bo ona w teorii nie powinna pasować? A jednak? :)

Pasuje, pasuje- wieloklin w Corsie B był taki sam jak w Astra F, Calibra, Omega B i B FL, Vectra A i B, no i rzecz jasna Tigrze A.
Troszkę roboty z jej montażem było, poza samą kierownicą i poduszką musiałem dokupić kilka rzeczy (taśmę, specjalny plastik który "wchodził" w taśmę od tej poduszki, oraz wtyczkę pod taśmę do sterowania). Największy problem był ze zdjęciem starej- trzymała się strasznie mocno (nie chciała wyjść bo wiedziała co ją czeka :P).

Wrzucam film prezentujący sterowanie radia z kierownicy- lipna jakość i dźwięk, ale telefon na więcej nie pozwolił:



Raf02 napisał/a:
Zapodaj jakieś foto z tymi lampami o zmroku, zobaczymy jak te ringi świecą :gutt2:

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego efektu- ringi od razu seryjnie podświetlane diodami LED- bajka, wygląda to naprawdę ciekawie. Nawet w dzień je dosyć dobrze widać czego nie mogłem powiedzieć o poprzednikach- przede wszystkim świecą o wiele lepiej zarówno ringi jaki i światła mijania. I może właśnie tym się różnią od ABM'ów? Widziałem jednego użytkownika na innym forum Corsy, który rozklejał swoje lampy żeby wymienić zwykłe żarówki na LED'y właśnie w ABM’ach…

Nakładki na pedały w rzeczywistości wyglądają super, wydatek nie aż tak duży a wygląd poprawia mocno, dlatego jak ktoś się nad nimi zastanawia to polecam, bo warto.
Nakładka na sprzęgło i hamulec pasuje idealnie, gaz niestety trzeba kleić do aluminium (nakładka jest delikatnie mniejsza, ale jak się dobrze spasuje to za bardzo tego nie widać).
Pasują od Tigry B więc tam ich można szukać, takie same były w Corsach C (wersje GSi, Sport i chyba SRi).

Corsa nocą:




Corsa za dnia:





I pewnie powoli ten sezon będę zamykał, jeszcze wpadnie pewnie nowy przełącznik sterowania lusterkami, bo obecny nie chodzi tak jak powinien- w jesienno-zimowe wieczory będzie czas na rozmyślanie co by tu jeszcze dodać w przyszłym sezonie... choć tak definitywnie go jeszcze nie zamykam więc może coś ciekawego jeszcze się pojawi :)
 
 
     
 artur_z1112



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 32
Skąd: Sierpc
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 15:04   
   Moje auto: Corsa B 1.4 LPG


Ty sezon zamykasz a przede mną największa modyfikacja w tym sezonie- swap...
Twoja Corsa na prawdę możę się podobać ale ten zderzaczek przedni taki kosmiczny...
Podejrzewam że na żywo jest spoko a tu jakoś fotki porozciągane są...
Z jakiej to dokładnie jest wersji?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 15:44   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Brakuje typowo brytyjskiego Obniżenia i Mamy najpiękniejszą Corsę na forum :D zazdroszczę Ci Tylnego zderzaka Jak Cholera i przednich lamp na Które Choruje od Dłuższego czasu.. Reszta Robi tak piorunujące wrażenie że naprawdę Chylę czoła :) Gratuluje zapału w poszukiwaniach i Jeszcze Raz Mówię zazdroszczę :D
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 20:24   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


artur_z1112 napisał/a:
Ty sezon zamykasz a przede mną największa modyfikacja w tym sezonie- swap...
Twoja Corsa na prawdę możę się podobać ale ten zderzaczek przedni taki kosmiczny...
Podejrzewam że na żywo jest spoko a tu jakoś fotki porozciągane są...
Z jakiej to dokładnie jest wersji?

Dasz radę- na taką modyfikacje warto się troszkę namęczyć :D
Hmmm, no aparat "telefonowy" szału nie robi, ale aż tak tragicznie nie wyszło :P

Zderzak przód i tył jest Irmschera z wersji "Airdam". Tutaj można sobie obejrzeć wszystkie części jakie Irmi wypuścił na rynek pod Corsę B: http://www.irmscher.de/pdf/files/corsa_b_uk.pdf
Na stronie Irmschera ( http://www.irmscher.de ) można jeszcze dorwać chyba wszystkie części poza tym przednim zderzakiem, także niestety pozostaje tylko szukać używek jeżeli ktoś przymierzałby się do zakupu takiego zderzaka...


DAMIAN1991 napisał/a:
Brakuje typowo brytyjskiego Obniżenia i Mamy najpiękniejszą Corsę na forum :D zazdroszczę Ci Tylnego zderzaka Jak Cholera i przednich lamp na Które Choruje od Dłuższego czasu.. Reszta Robi tak piorunujące wrażenie że naprawdę Chylę czoła :) Gratuluje zapału w poszukiwaniach i Jeszcze Raz Mówię zazdroszczę :D

Hehe, dzięki za miłe słowa, ale nawet z tym obniżeniem najpiękniejsza by nie była- nie przesadzajmy, jest na forum wiele, wiele lepszych projektów ;-)
Obniżać jej nie zamierzam ze względu na drogi w woj. łódzkim, które do najlepszych nie należą (jak w całej Polsce z resztą :P) to raz a dwa autkiem często wyruszam nad jezioro gdzie dominują polne drogi.

PS: Zderzak tylny stoi na ebay.de (lampy też widziałem)... co prawda cena odstrasza, aaale jest więc można kupować (przy zapłacie kurierowi zamknąć oczy i może nie będzie tak źle) :D
Jak w przyszłości gdzieś go zobaczę w dobrej cenie to dam znać ;)
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 23:37   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Normalnie bajka! Nawet nie wiem co mam napisać <respekt>
Jedynie co to felgi, jak dla mnie wyglądają zbyt wąsko, ale i tak jest dobrze ;)
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 13 Wrzesień 2013, 20:12   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Miałem już nic nie dodawać, ale z racji że w tym sezonie "okazja goni okazję" to wpadły jeszcze aluminiowe nakładki na progi Irmschera (dedykowane co prawda do CC, ale do CB też podchodzą):


Pewnie jutro/pojutrze montaż, więc wrzucę fotki jak leżą na aucie ;)

[ Dodano: 27 Wrzesień 2013, 09:19 ]
W między czasie wpadł jeszcze jeden mały fant, a mianowicie chromowane klamki z Vectry B:


[ Dodano: 30 Grudzień 2013, 17:45 ]
Witam po dłuższej przerwie.
Modyfikację w roku 2013 miałem zakończyć tuż po wakacjach... ale wiadomo jak to z tym jest, jednak ciągle ciągnie do zmian :)

Listewki progów Irmschera zostały zamontowane- pomimo, że przeznaczone są do Corsy C, w CB pasują niemalże idealnie, bardzo fajnie się to prezentuje (fotki wkrótce, bo aparatem telefonowym praktycznie nic nie widać...).

Do wnętrza poza listewkami i klamkami z Vectry wpadło... radyjko VDO Dayton CD 2604:



A z zewnątrz... miałem nie inwestować w zimowy setup, ale jak zobaczyłem stan stalówek to doszedłem do wniosku, że jednak trzeba coś z tym zrobić. Wpadły pentagramy wraz dekielkami. Zostały polakierowane specjalnym lakierem z brokatem, na to srebrny paseczek wraz z dekielkiem- efekt:



A tak wyglądają na aucie (delikatnie mówiąc "brudnym"):



Dodatkowo wpadł długo poszukiwany fant Irmschera- nakładka na wlew paliwa.




I na ten rok to już wszystko, plany na następny: przede wszystkim zakup lusterek Steinmetza, których brakuje mi do takiego "w miarę skończonego projektu z zewnątrz"... choć może być z tym ciężko (szukam już od początku tego roku i nic nie mogę znaleźć) :)
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 31 Grudzień 2013, 11:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Po każdym Updejcie padam na Twarz :) Uwielbiam Te Corsę :) Dalej będę Naciskał Obniż Ją Chociaż Trochę -40 Jakieś albo Sprężyna z GSi -25 :)

I Jak Mogę też trochę po narzekać próbował bym na twoim miejscu Schować Bardziej końcowkę wydechu bo teraz to taki Stopień do Czyszczenia Dachu trochę ;)

A Co do Lusterek i Klapki Fajne Fanty ( ostatnio na stacji Przyjechała CC właśnie z Takimi gadżetami ) Tyle ze Są zupełnie nie praktyczne i klapka jest wykonana beznadziejnie ale wiem - Liczy sie Fant :)
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 31 Grudzień 2013, 18:53   
   Moje auto: ASTRA G


No kiera i gała robią robotę chętnie bym takie przygarnął. Nie masz drugiego kompletu ?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 12:22   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Cały zestaw Tych gadzetów jest Super :) Naprawdę Gratuluje zapału do znalezienia tych Fantów i powodzenia w szukaniu Lusterek ;) Powiedz Mi czy Pasują z CC to Ja Postaram się zadziałać w Temacie ;)

A Co do kiery i Gałki Spidi Nic tylko szukać Allegro Ma takie fanty czasem :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 13:13   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:
Po każdym Updejcie padam na Twarz :) Uwielbiam Te Corsę :) Dalej będę Naciskał Obniż Ją Chociaż Trochę -40 Jakieś albo Sprężyna z GSi -25 :)


Raczej nic nie będzie zmienione w tym temacie, chooociaż może na te sprężyny z GSi bym się skusił... zobaczymy latem :)


DAMIAN1991 napisał/a:

I Jak Mogę też trochę po narzekać próbował bym na twoim miejscu Schować Bardziej końcowkę wydechu bo teraz to taki Stopień do Czyszczenia Dachu trochę ;)


Faktycznie tłumik troszkę daleko wystaje, powiem szczerze że na fotkach Irmiego z katalogu też wystaje dosyć mocno i chciałem mieć dokładnie tak samo... ale może faktycznie warto pomyśleć nad jego delikatnym schowaniem ;)


spidan napisał/a:
No kiera i gała robią robotę chętnie bym takie przygarnął. Nie masz drugiego kompletu ?


Brakuje jeszcze nakładki na hamulec ręczny Irmiego ale z tym cholernie ciężko (pomijając fakt, że do Corsy B w ogóle nie wychodziły, szukam od jakiegoś czasu z Astry G, ale tak samo jest problem).
Kierownica do Astry Ci nie podejdzie, nie ten wieloklin :P
A gałka... no może coś będę miał wkrótce ;)

DAMIAN1991 napisał/a:
Powiedz Mi czy Pasują z CC to Ja Postaram się zadziałać w Temacie ;)


Z tego co się zdążyłem zorientować to lusterka podejść podejdą nawet z innych modeli... problemem będą adaptery. Swego czasu miałem możliwość kupienia lusterek STZ od Tigry A, no ale bez adapterów to nic nie zdziałam więc sobie odpuściłem :(
Dorwałem ostatnio handlarza, który ma dosyć rarytasowate części praktycznie do wszystkich marek niemieckich, mam dzwonić do niego po 10 stycznia, może coś się uda zdziałać w tym temacie (oby) :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 23:46   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


To będę gnebić Cie o GSi :D :krzesłem:

A co Do Adapterów nie dość podobnie są te całe Mlook śmieci montowane nie zerkałeś w temacie??

A No i Miejmy nadzieje ze kontak wypali ;) Daj znać oczywiście - Wtedy pomyślimy Może o omesi ;)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 23:57   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:
A co Do Adapterów nie dość podobnie są te całe Mlook śmieci montowane nie zerkałeś w temacie??


Niby są podobne, ale cholera wie czy nie ma tam jakiś centymetrowych różnic. Ciężko tak na oko stwierdzić to raz, a dwa... chyba jednak wolałbym cały kompletny fant STZ a nie fantowe lustra i lipne adaptery :P

PS: Do Omegi lustra stoją na ebayu- na razie za całe 90 euro mogą być Twoje (bardziej mogą płakać fani Calibry, bo za lusterka do tego autka licytacja stoi już na poziomie 200 euro- szok :D )
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 14:37   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Tak jak koledzy wcześniej pisali, obniżyć, usztywnić i C20XE pod maską.
 
 
     
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 16 Luty 2014, 20:31   
   Moje auto: Corsa B 1.0


bardzo piękna sztuka, podoba mi się wnętrze :)
mógłbyś mi napisać na priv(lub tutaj) co zrobiłeś z deska? bardzo ładna i sam planuję u siebie coś takiego zrobić lecz sam osobiście szukam dobrego efektu :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 17 Luty 2014, 10:44   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Hunted napisał/a:
Tak jak koledzy wcześniej pisali, obniżyć, usztywnić i C20XE pod maską.


Benzyny tu nie będzie, za dużo roboty jest przecież przy zmianie diesel -> benzyniak, więc prędzej zmienię auto niż wpakuje tutaj taki silnik.

Patryk1011 napisał/a:
mógłbyś mi napisać na priv(lub tutaj) co zrobiłeś z deska?


Deska jest wyflokowana, czyli pokryta takim delikatnym zamszykiem. Sporo osób na innym forum nabijało się z tego, że po zimie wszystko odpadnie, że jest to nietrwałe- wcale tak nie jest, dzielnie znosi drugą zimę i nadal jest czyta (nawet te białe kieszenie drzwi, które są najbardziej podatne na zabrudzenie przede wszystkim jesienią).
Praktycznie w każdej furze rajdowej jest to zastosowane, ponieważ dzięki temu w szybie nie odbija nam się deska rozdzielcza.
Nie pamiętam dokładnie ile za to zapłaciłem, ale coś koło 300zł za wszystkie elementy widoczne na zdjęciach (demontaż, montaż i wysyłkę miałem za free).


Jako, że nastał już nowy rok, sezon zbliża się może nie wielkimi krokami, ale się zbliża to warto już zacząć coś działać. Corsa siedzi od jakiegoś czasu w garażu ("boi się zimy" :D ), wyjedzie pewnie dopiero w kwietniu [zdjęcie kalkulatorem robione, jakość powala]:


Na "dzień dobry" został zakupiony nowy akumulator Boscha- poprzedni troszkę ciężko zaczął dychać więc nie chciałem ryzykować ewentualnej porażki przy którejś próbie odpalenia fury.


Przeglądałem ostatnio troszkę Opelków, które wyszły z fabryki z pod znaku Irmschera i spodobał mi się motyw jaki stosowany był na Signumkach i Vectrach C- nad migaczem bocznym znajdują się emblematy Irmschera.
Emblematy już kupiłem, czekają na montaż:


I to na razie tyle.

W tym sezonie chciałbym się jeszcze skupić na wnętrzu- do flokowania chcę posłać podsufitkę i wszystkie słupki, a co więcej to czas pokaże.
 
 
     
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 17 Luty 2014, 12:43   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Kaszubski czyli sam tego nie robiłeś tylko ktoś?
mi głównie chodzi o to jakim klejem to było klejone, czy jakiś specjalny czy coś takie, ponieważ ten efekt bardzo mi się spodobał i z chęcią bym coś takiego u siebie widział :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 17 Luty 2014, 12:55   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Patryk1011 napisał/a:
Kaszubski czyli sam tego nie robiłeś tylko ktoś?
mi głównie chodzi o to jakim klejem to było klejone, czy jakiś specjalny czy coś takie, ponieważ ten efekt bardzo mi się spodobał i z chęcią bym coś takiego u siebie widział :)


Nie, nie, sam tego nie robiłem- to nie jest takie heej siup ;)
Tutaj możesz sobie zobaczyć jak to się mniej więcej robi http://www.youtube.com/watch?v=ZeK8PbeCpLI
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Srebrno-czarne wozidełko, czyli Corszak by Kaszubski
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.