Srebrno-czarne wozidełko, czyli Corszak by Kaszubski
Autor Wiadomość
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 27 Kwiecień 2013, 12:42   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


pawelcorsab napisał/a:
(...)a więc maska - bad look, czy posiadasz jakieś foty z prac?

Niestety nie mam żadnych zdjęć. Maska pochodzi z Corsy B GSi i już przy zakupie miała badlooka, wloty GSi i usunięte dziury na spryskiwacze.

Przedwczoraj okazyjnie udało mi się namierzyć to czego szukałem od dłuższego czasu, mianowicie skórzaną tapicerkę z wersji VOGUE.
Stan foteli niemalże idealny, podobno przejechane mają niecałe 65 tys. kilometrów. Brakuje jeszcze przycisków podgrzewania foteli, ale z tego co się orientuje takie same występowały również w Calibrze, czy Vectrze A no i oczywiście Tigrze A więc może nie będzie aż takiego problemu żeby je dorwać.


Zdjęcia troszkę liche, ale może lepiej wyjdą jak będą zamontowane w aucie:



 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 28 Kwiecień 2013, 09:19   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


No to Piękny Rarytasik masz :) Jest naprawdę imponujący. Co do Przycisków są takie Same jak w Wyżej wymienionych Autach ale zdobyć ramkę na te przyciski do Corsy B już jest Problem.. Wiem Bo sam Poszukuje ;)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 23 Lipiec 2013, 11:55   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Witam po długim czasie nieobecności, który w dużym stopniu spowodowany był sesją i nie było czasu na zabawę z autkiem...
W Corsie zostały już zamontowane skórzane fotele:




Dodatkowo pojawiły się kolejne rarytasiki Irmschera, które od dawna miałem w planach:
- gałka Irmschera
- kierownica z limitowanej edycji Vectry B i500

Kierownica była "delikatnie" wyjeżdżona więc postanowiłem ją wyczyścić i oddać do lakiernika (fotki po kupnie, przygotowaniu do lakierowania i efekt końcowy):


Gałka:


Na dniach kierownica, gałka i wcześnie zakupione rygielki Irmiego, których jeszcze nie miałem czasu zamontować powinny znaleźć się w Corsie :)
 
 
     
 so0n



Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Chełmża
Wysłany: 23 Lipiec 2013, 22:42   
   Moje auto: CB C12NZ


jak widzę tą flakowaną deskę rozdzielczą to aż mi się nie chce wierzyć jak corsa może zajebiście wyglądać, super pomysł z tym panelem środkowym na biało :)
Ekstra wozik :)
 
 
     
 KULA111



Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: KULA111
Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 22
Skąd: Chełm
Wysłany: 24 Lipiec 2013, 09:11   
   Moje auto: CORSA B 1.4 8V


Skory zajebiste aż się dziwie że corsa może tak fajnie wyglądać. Kierownica i gałka rarytasik tylko bym znaczek zmienił na oplowski. Pozdro.
 
 
     
 artur_z1112



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 32
Skąd: Sierpc
Wysłany: 24 Lipiec 2013, 17:37   
   Moje auto: Corsa B 1.4 LPG


Jestem pod wrażeniem Twojego Auta...
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 20 Sierpień 2013, 22:14   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


W dniu dzisiejszym doszły do mnie przednie lampy, które po cichu od dłuższego czasu planowałem zmienić, ale nie mogłem ich nigdzie dorwać:


Lampy firmy In.Pro, wyglądają baaardzo podobnie do ABM'ów, których szukałem (różnicę widzę jedynie w napisie z przodu- zamiast ABM jest In.Pro):
Mam tylko nadzieje, że z ringami będzie wszystko okej, bo chciałbym uniknąć zabawy w rozklejanie kloszy...

Jutro powinien wpaść kolejny fant, tym razem coś z Tigry B. Mam nadzieje, że podejdzie do Corsy bez większych problemów, ale o tym później ;)

Kierownica jeszcze czeka na zmianę, bo okazało się że taśma, którą mam nie obsługuje sterowania radia z kierownicy. Po powrocie do domu powinno wszystko znaleźć się na swoim miejscu (mam nadzieje że jeszcze w tym miesiącu).
 
 
     
 artur_z1112



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 32
Skąd: Sierpc
Wysłany: 21 Sierpień 2013, 07:35   
   Moje auto: Corsa B 1.4 LPG


Gratuluję zakupu i nie mogę się doczekać jak zobaczę Twoje auto na żywo...
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 21 Sierpień 2013, 14:09   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Zwolennikiem nakładek na pedały nie jestem, ale akurat te przypadły mi do gustu:

Nakładki z wersji OPC pochodzące z Opla Tigry B. Z pedałem sprzęgła i hamulca nie będzie większego problemu, bo montaż ich jest taki sam jak tych gumowych. Problem może być z nakładką gazu, którą niestety trzeba będzie przykleić, aaaale już nie z takim rzeczami człowiek sobie radził :P

Myślałem nad nakładkami Irmschera, ale je niestety trzeba przewiercać do pedałów :/
 
 
     
 combo



Informacje
slaskie

Imię: Krzysztof
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 21 Sierpień 2013, 22:52   
   Moje auto: Opel Combo


Witam.
Lampy fajne myślałem już kiedyś nad nimi ,ale....
Gdyby tylko nie jeden mały szczegół '' RINGI " :wstyd:
Jak zlikwidują to ustrojstwo to też sobie kupię :hurra:

Ale wiadomo kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje :piwo:

Byle ,że ty jesteś zadowolony. A corsa :gutt2:
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 22 Sierpień 2013, 21:15   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Eleganckie są te elementy Irmschera ;) Oryginalnie dopieszczona corsa szacun!
Zapodaj jakieś foto z tymi lampami o zmroku, zobaczymy jak te ringi świecą :gutt2:
 
     
 Rikku



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Łukasz
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 95
Skąd: Opole
Wysłany: 22 Sierpień 2013, 22:29   
   Moje auto: GTC


Czekam na foto kierownicy po zamontowaniu. Bo ona w teorii nie powinna pasować? A jednak? :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 23 Sierpień 2013, 08:20   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Cosiarka Wygląda z Dnia na dzień coraz Lepiej ;)

Trzeba przyznać że dopieszczone idealnie.. Co do Inpro to "jaram się jak reksio szynką" A ringów Nie trzeba podłączać i Jest ok

Ogolnie Czekam Jak to się wszystko Po składa w Kupę a z tego co Wiem to IN pro są Lepszę od ABMów Tylko to była jakaś Pierdoła (albo to Było Coś gorszego ?) Chyba o Klosze chodziło ? Jedne Były szklane a Drugie Plastikowe Albo Jakoś tak :D
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 10:43   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Rikku napisał/a:
Czekam na foto kierownicy po zamontowaniu. Bo ona w teorii nie powinna pasować? A jednak? :)

Pasuje, pasuje- wieloklin w Corsie B był taki sam jak w Astra F, Calibra, Omega B i B FL, Vectra A i B, no i rzecz jasna Tigrze A.
Troszkę roboty z jej montażem było, poza samą kierownicą i poduszką musiałem dokupić kilka rzeczy (taśmę, specjalny plastik który "wchodził" w taśmę od tej poduszki, oraz wtyczkę pod taśmę do sterowania). Największy problem był ze zdjęciem starej- trzymała się strasznie mocno (nie chciała wyjść bo wiedziała co ją czeka :P).

Wrzucam film prezentujący sterowanie radia z kierownicy- lipna jakość i dźwięk, ale telefon na więcej nie pozwolił:



Raf02 napisał/a:
Zapodaj jakieś foto z tymi lampami o zmroku, zobaczymy jak te ringi świecą :gutt2:

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego efektu- ringi od razu seryjnie podświetlane diodami LED- bajka, wygląda to naprawdę ciekawie. Nawet w dzień je dosyć dobrze widać czego nie mogłem powiedzieć o poprzednikach- przede wszystkim świecą o wiele lepiej zarówno ringi jaki i światła mijania. I może właśnie tym się różnią od ABM'ów? Widziałem jednego użytkownika na innym forum Corsy, który rozklejał swoje lampy żeby wymienić zwykłe żarówki na LED'y właśnie w ABM’ach…

Nakładki na pedały w rzeczywistości wyglądają super, wydatek nie aż tak duży a wygląd poprawia mocno, dlatego jak ktoś się nad nimi zastanawia to polecam, bo warto.
Nakładka na sprzęgło i hamulec pasuje idealnie, gaz niestety trzeba kleić do aluminium (nakładka jest delikatnie mniejsza, ale jak się dobrze spasuje to za bardzo tego nie widać).
Pasują od Tigry B więc tam ich można szukać, takie same były w Corsach C (wersje GSi, Sport i chyba SRi).

Corsa nocą:




Corsa za dnia:





I pewnie powoli ten sezon będę zamykał, jeszcze wpadnie pewnie nowy przełącznik sterowania lusterkami, bo obecny nie chodzi tak jak powinien- w jesienno-zimowe wieczory będzie czas na rozmyślanie co by tu jeszcze dodać w przyszłym sezonie... choć tak definitywnie go jeszcze nie zamykam więc może coś ciekawego jeszcze się pojawi :)
 
 
     
 artur_z1112



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 32
Skąd: Sierpc
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 15:04   
   Moje auto: Corsa B 1.4 LPG


Ty sezon zamykasz a przede mną największa modyfikacja w tym sezonie- swap...
Twoja Corsa na prawdę możę się podobać ale ten zderzaczek przedni taki kosmiczny...
Podejrzewam że na żywo jest spoko a tu jakoś fotki porozciągane są...
Z jakiej to dokładnie jest wersji?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 15:44   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Brakuje typowo brytyjskiego Obniżenia i Mamy najpiękniejszą Corsę na forum :D zazdroszczę Ci Tylnego zderzaka Jak Cholera i przednich lamp na Które Choruje od Dłuższego czasu.. Reszta Robi tak piorunujące wrażenie że naprawdę Chylę czoła :) Gratuluje zapału w poszukiwaniach i Jeszcze Raz Mówię zazdroszczę :D
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 20:24   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


artur_z1112 napisał/a:
Ty sezon zamykasz a przede mną największa modyfikacja w tym sezonie- swap...
Twoja Corsa na prawdę możę się podobać ale ten zderzaczek przedni taki kosmiczny...
Podejrzewam że na żywo jest spoko a tu jakoś fotki porozciągane są...
Z jakiej to dokładnie jest wersji?

Dasz radę- na taką modyfikacje warto się troszkę namęczyć :D
Hmmm, no aparat "telefonowy" szału nie robi, ale aż tak tragicznie nie wyszło :P

Zderzak przód i tył jest Irmschera z wersji "Airdam". Tutaj można sobie obejrzeć wszystkie części jakie Irmi wypuścił na rynek pod Corsę B: http://www.irmscher.de/pdf/files/corsa_b_uk.pdf
Na stronie Irmschera ( http://www.irmscher.de ) można jeszcze dorwać chyba wszystkie części poza tym przednim zderzakiem, także niestety pozostaje tylko szukać używek jeżeli ktoś przymierzałby się do zakupu takiego zderzaka...


DAMIAN1991 napisał/a:
Brakuje typowo brytyjskiego Obniżenia i Mamy najpiękniejszą Corsę na forum :D zazdroszczę Ci Tylnego zderzaka Jak Cholera i przednich lamp na Które Choruje od Dłuższego czasu.. Reszta Robi tak piorunujące wrażenie że naprawdę Chylę czoła :) Gratuluje zapału w poszukiwaniach i Jeszcze Raz Mówię zazdroszczę :D

Hehe, dzięki za miłe słowa, ale nawet z tym obniżeniem najpiękniejsza by nie była- nie przesadzajmy, jest na forum wiele, wiele lepszych projektów ;-)
Obniżać jej nie zamierzam ze względu na drogi w woj. łódzkim, które do najlepszych nie należą (jak w całej Polsce z resztą :P) to raz a dwa autkiem często wyruszam nad jezioro gdzie dominują polne drogi.

PS: Zderzak tylny stoi na ebay.de (lampy też widziałem)... co prawda cena odstrasza, aaale jest więc można kupować (przy zapłacie kurierowi zamknąć oczy i może nie będzie tak źle) :D
Jak w przyszłości gdzieś go zobaczę w dobrej cenie to dam znać ;)
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 23:37   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Normalnie bajka! Nawet nie wiem co mam napisać <respekt>
Jedynie co to felgi, jak dla mnie wyglądają zbyt wąsko, ale i tak jest dobrze ;)
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 13 Wrzesień 2013, 20:12   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Miałem już nic nie dodawać, ale z racji że w tym sezonie "okazja goni okazję" to wpadły jeszcze aluminiowe nakładki na progi Irmschera (dedykowane co prawda do CC, ale do CB też podchodzą):


Pewnie jutro/pojutrze montaż, więc wrzucę fotki jak leżą na aucie ;)

[ Dodano: 27 Wrzesień 2013, 09:19 ]
W między czasie wpadł jeszcze jeden mały fant, a mianowicie chromowane klamki z Vectry B:


[ Dodano: 30 Grudzień 2013, 17:45 ]
Witam po dłuższej przerwie.
Modyfikację w roku 2013 miałem zakończyć tuż po wakacjach... ale wiadomo jak to z tym jest, jednak ciągle ciągnie do zmian :)

Listewki progów Irmschera zostały zamontowane- pomimo, że przeznaczone są do Corsy C, w CB pasują niemalże idealnie, bardzo fajnie się to prezentuje (fotki wkrótce, bo aparatem telefonowym praktycznie nic nie widać...).

Do wnętrza poza listewkami i klamkami z Vectry wpadło... radyjko VDO Dayton CD 2604:



A z zewnątrz... miałem nie inwestować w zimowy setup, ale jak zobaczyłem stan stalówek to doszedłem do wniosku, że jednak trzeba coś z tym zrobić. Wpadły pentagramy wraz dekielkami. Zostały polakierowane specjalnym lakierem z brokatem, na to srebrny paseczek wraz z dekielkiem- efekt:



A tak wyglądają na aucie (delikatnie mówiąc "brudnym"):



Dodatkowo wpadł długo poszukiwany fant Irmschera- nakładka na wlew paliwa.




I na ten rok to już wszystko, plany na następny: przede wszystkim zakup lusterek Steinmetza, których brakuje mi do takiego "w miarę skończonego projektu z zewnątrz"... choć może być z tym ciężko (szukam już od początku tego roku i nic nie mogę znaleźć) :)
Pozdrawiam serdecznie!
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 31 Grudzień 2013, 11:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Po każdym Updejcie padam na Twarz :) Uwielbiam Te Corsę :) Dalej będę Naciskał Obniż Ją Chociaż Trochę -40 Jakieś albo Sprężyna z GSi -25 :)

I Jak Mogę też trochę po narzekać próbował bym na twoim miejscu Schować Bardziej końcowkę wydechu bo teraz to taki Stopień do Czyszczenia Dachu trochę ;)

A Co do Lusterek i Klapki Fajne Fanty ( ostatnio na stacji Przyjechała CC właśnie z Takimi gadżetami ) Tyle ze Są zupełnie nie praktyczne i klapka jest wykonana beznadziejnie ale wiem - Liczy sie Fant :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Srebrno-czarne wozidełko, czyli Corszak by Kaszubski
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.