Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:59
[ Corsa B] Wybór sprzętu do Car audio
Autor Wiadomość
 Rumcajs



Informacje
LPG: Nie
Imię: Rumek
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 144
Skąd: Będzin
Wysłany: 8 Styczeń 2011, 23:23   [ Corsa B] Wybór sprzętu do Car audio
   Moje auto: GSI 94'


Witam.Być może za niedługo będę mógł przeznaczyć pewna sumkę na zabawy z car audio ale wcześniej chce wiedzieć czy jest sens ,potem przemyśle i może się zdecyduję.Moja znajomość w tym temacie jest trochę słaba więc radze się Was.W związku z tym mam pare pytań:

1)Jakie radio do 1000zł?
2)Jaki wzmacniacz,na co patrzeć przy doborze wzmacniaczy,czym się różni jeden od drugiego i jak pływa na efekt końcowy?<dźwięk>
3)Czy da rade zakupić coś sensownego za łączna sumę około 2000-2500zł?
4)Co wchodzi w skład car audio oprócz głośników,wzmacniacza,przewodów i radia?
5)Jakieś rady od Was?:D

No i ostatnia rzecz która mnie nurtuję.Wiem że są zazwyczaj dwa sposoby "pakowania"sprzętu<głównie mam tu na myśli subwoofer i wzmacniacz>do auta.

a)mocujemy wzmacniacz w bagażniku,skrzynie<tubę itd>pakujemy na tył mocując żeby nie latała podczas jazdy i tyle.Ten sposób odpada raczej u mnie,<Kwestie wizualne i jakość dźwięku chyba tez jakoś na tym cierpi>

b)zabudowujemy głośniki subwoofer w bagażniku kompletnie łącznie z wzmacniaczem.Ten sposób potraktowałbym jako ostateczny <nieźle wygląda i jakość dźwięku przy dobrze dobranej obudowie jest niezła-chyba>aczkolwiek ma jeden minus-brak bagażnika.

Jest jeszcze jakieś inne wyjście?Tak ażeby cieszyło to oko,dało się wycisnąć porządnie jakość sprzętu i nie zajmowało miejsca?Wydaje mi się że chyba nie ale chciałem Was zapytać jeszcze.Może jakoś inaczej zabudować żeby bagażnik nie ucierpiał?Tylko jak?Odpada wersja z głośnikami w półce bez subwoofera<wtedy jest co prawda wolny bagażnik ale jakość jest słabsza.>

Hm to tyle póki co.Wybaczcie że truje :D
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 smerfetek13


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 16
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 5 Luty 2011, 13:52   

Witaj kolego.. Widzę że nikt nie odpowiedział więc może ja postaram ci się pomóc..

Na początek proponowany przeze mnie zestaw..:
Radio: Kenwood KDC-4547 gdyż ma 24bit przetwornik Wolfsona kosztuje około 400PLN i daje ogólnie duże możliwości pod względem jakości dźwięku..
Wzmacniacz: U-dimension jr 4.300 koszt około 750PLN
Głośniki na przód U-dimension EL COMP 6 około 300PLN
Głośnik do subwoofera U-dimension EL-104/EL-124 koszt 250/300PLN

Do tego skrzynka pod głośnik około 100PLN
Kable do wzmaka DIETZ około 100/150PLN
Maty do drzwi + - 200PLN
Dystanse około 40PLN
Mocowanie subwoofera,wysyłki i inne drobiazgi około 100PLN

Suma: + - 2340PLN

Podany przeze mnie zestaw zapewni Ci porządna jakość dźwięku oraz kopa gdy tego zechcesz.. Nie będzie Cię może słychać na zewnątrz bo nie oto chodzi przy takim sprzęcie, ale gwarantuje Ci że będziesz zadowolony i że zestaw zapewni porządną jakość i odpowiednią ilość decybeli w aucie..

Odnośnie twoich pytań o bagażnik proponuje Ci zbudowanie normalnej skrzynki i zamocowanie jej w aucie za pomocą pasów montażowych.. Na jakość dźwięku to nie wpłynie, miejsca bardzo wiele nie zajmie, będziesz miał możliwość wyjęcia subwoofera w razie potrzeby, a w kwestii wyglądu to też źle nie będzie jeżeli skrzynka będzie ładnie wykonana, możesz nawet kupić gotową..

Oczywiście pojemność skrzyni trzeba obliczyć do danego głośnika, w razie potrzeby mogę Ci z tym pomóc..

Pozdrawiam..
 
 
     
 domel
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Luty 2011, 13:58   

Ja bym do tego zestawu dołożył kondensator 1 lub 2 faradowy
 
     
 smerfetek13


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 31
Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 16
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 5 Luty 2011, 15:04   

Co do kondensatora to ogólnie można i nie.. Bo nie są to jakieś gigantyczne moce.. Jeśli już brać to taki z elektronicznym sterownikiem, podniesie to trochę bezpieczeństwo przeciw zwarciom i tym podobnym niebezpieczeństwom..

Zapomniałem dodać że do kabli pod wzmaka warto dokupić oprawkę i bezpiecznik miniANL bo ponoc to zmniejsza straty mocy w porównaniu do zwykłego bezpiecznika..
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 21:25   
   Moje auto: SXI


http://klubcorsa.pl/forum...-bez-vt5372.htm


może tutaj ktoś opdisze;-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.