Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:15
Corsa C - uciekający płyn chłodniczy
Autor Wiadomość
 er4S3r



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Maj 2011, 17:13   Corsa C - uciekający płyn chłodniczy

Witam serdecznie,

Wczoraj zdiagnozowałem w swojej Corsie C pewien problem, a mianowicie brak płynu chłodniczego w zbiorniczku. Kiedy to zobaczyłem to przeraziłem się bo nie wiedziałem jak długo jeździłem bez tego płynu bo nic nie wskazywało na to, że go nie ma (temperatura silnika 85 - 90 stopni podczas pracy), a auto było w marcu na warsztacie i powiedziano mi, że wszystko z nim jest ok i nie dokonywałem żadnych kontroli (tym bardziej, że jestem dwumiesięcznym kierowcą trochę jeszcze nie obytym ze wszystkim).

Wczoraj wieczorem uzupełniłem płyn chłodniczy, a dzisiaj po południu zrobiłem test (przed uruchomieniem silnika oczywiście sprawdziłem raz jeszcze czy przypadkiem płyn przez noc gdzieś nie uleciał i było wszystko ok. Pojeździłem dzisiaj trochę (jakieś 15 kilometrów) i zauważyłem, że w zbiorniczku została niewielka ilość płynu... Został gdzieś wchłonięty... No i teraz pytanie w jaki sposób mógł on zniknąć?

Sprawdziłem stan oleju w silniku - kolor i poziom oleju w normie, nie wygląda, żeby coś do niego wpadało
Sprawdziłem komorę silnika - wszędzie sucho na pierwszy rzut oka,
Sprawdziłem gumę odchodzącą od zbiornika na płyn chłodniczy i też była sucha (dotykałem tylko tam dokąd sięgała moja ręka czyli praktycznie na samej górze)
"Pogazowałem" trochę w miejscu, po czym odjechałem i też nie zauważyłem, żeby na asfalcie były jakieś ślady po płynie, z rury wydechowej też nic nie cieknie.


Wychodzi na to, że płyn znika tylko podczas jazdy


Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być, zanim pojadę do serwisu?

Pozdrawiam i liczę na jakąś odpowiedź :(
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Maj 2011, 19:10   
   Moje auto: Laguna II PHII


hmm, czysta teoria ale:

być może jakieś uszkodzenie chłodnicy niewielkie i podczas jazdy jak już otowrzy się duży obieg układu chłodzenia to wycieka delikatnie i odparowuje/osusza się z chłodnicy pod wpływem ciepłego powietrza? :>
 
 
     
 er4S3r



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 1 Maj 2011, 19:16   

Uzbroiłem się w zapas płynu chłodniczego i zanim zajadę na warsztat to będę musiał dolewać...

[ Dodano: 3 Maj 2011, 15:41 ]
Problem chyba się rozwiązał, płynu już nie ubywa.
Przyczyną takiego zachowania było prawdopodobnie to, że dosyć długo jeździłem bez płynu i po dolaniu chłodnica go zassała przez co wydawało mi się, że płyn "znowu" gdzieś ucieka, ale po kolejnej dokładce już nie zasysa i poziom płynu jest stały i mam nadzieję, że taki pozostanie...
 
 
     
 andrew72


Informacje
wielkopolskie

Imię: andrzej
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Sierpień 2014, 19:19   
   Moje auto: 1.00


Dokładnie taki sam problem mam. Dziś wlałem pierw 0,5lpłynu silnik pracował sobie na postoju zero wycieków widocznych okiem, pod spodem tez sucho. Przejechałem około 2km i zbiornik pusty. Znowu dolałem 0.5l i Czekałem aż wentylator od chłodnicy uruchomi się. Raz po raz się włączył ale poziom płynu prawie bez zmian. Przejechałem 1km i zbiornik pusty.

Temperatura silnika poprawna 80-90C, Ale kurcze nie mam pojęcia gdzie to ucieka. Przecież pojemność chłodnicy nie jest chyba aż tak wielka? Pod autem sucho
 
     
 zarobiony


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 13 Sierpień 2014, 10:48   
   Moje auto: Corsa C 1.8


Wyciekający płyn pozostawia w miejscu wycieku kolorowy nalot w zależności od jego barwy, niebieski albo różowy. Zazwyczaj wycieki z przewodów są na zimnym silniku (kurczy się wszystko i powstają nieszczelności). Jeśli nigdzie nie widać takowych wycieków to albo płyn przedostaje się do oleju i robi się mleko, albo przedostaje się na tłoki.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Corsa C - uciekający płyn chłodniczy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.