Przesunięty przez: Kaszubski
15 Marzec 2016, 11:50
[ Corsa B] Jak odróżnić silnik diesla 1.7 od 1.5?? corsa b
Autor Wiadomość
 tominen
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 16 Listopad 2008, 22:45   [ Corsa B] Jak odróżnić silnik diesla 1.7 od 1.5?? corsa b

Witam. Właśnie kupiłem corsę z silnikiem diesla. Tylko mam taki problem że nie wie m już sam jaki tam właściwie jest silnik 1.7 czy 1.5 :roll: W dowodzie niemieckim było wpisane 1.7 ale mam co do tego wątpliwości. Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 16:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 17 Listopad 2008, 12:41   
   Moje auto: Opel Astra G


W dowodzie rejestracyjnym na ostatniej 3 stronie powinna być wypisana pojemność silnika w ccm. Jak nie to to szukać pojemności w innych dokumentach, albo na tylnej klapie. Chyba każda Corsa obok napisu miała pojemność wypisaną :mrgreen:
 
 
     
 vella22
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Listopad 2008, 22:40   

ja mam podobnie tyle, ze w dowodzie wpisane 1,5 a przy wymianie paska rozrzadu okazalo sie, ze to silnik 1,7.... a mechanik na pytanie jak odroznic te dwa silniki powiedzial tylko tyle, ze zbyt malo jest roznic zeby tak na pierwszy rzut oka cos dojrzec...sam nawet nie zauwazyl roznicy....to albo mechanik od siedmiu bolesci albo mial racje;)
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 17 Listopad 2008, 22:46   
   Moje auto: Opel Astra G




tak rzekomo wygląda 1,7 diesel produkowany przez Isuzu



A tu 1,5...

To co może się rzucić w oczy po 1 porównaniu... 1,7 jest większy i w komorze silnika mamy mniej miejsca na dłubanie :P
 
 
     
 Ziembol


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Piła
Wysłany: 19 Październik 2010, 22:09   

Jeśli można... chciałbym odświeżyć temat...
Mnie też coś nie pasuje z moją corsiną.. gdyby ktoś doinformował jakie są podstawowe różnice między 1.7 a 1.5 to byłbym bardzo wdzięczny.
Tyle co sam zauważyłem jak do tej pory to wszystkie 1.5 TD maja na pokrywie zaworków naklejkę 'turbo', moja posiada turbinkę, w dowodzie wpisane jest 1.5 td ale aż 60 kW! no i naklejka 'diesel'... ponadto, mam takie pytanko do posiadaczy 1.5 TD - przy ilu obr słychać najbardziej charakterystyczny świst turbinki ?? u mnie jest to pomiędzy 2 a 3 tys rpm/min...
Pozdrawiam :)
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Październik 2010, 10:26   

Więc tak: 1.7d i 1.5d to identyczne silnik. 1.7 jest to po prostu rozwiercony 1.5 wiec pod maska więcej miejsca nie powinien zajmować. Jeśli chodzi o pokrywę zaworów z napisem diesel lub turbo to nie ma się tym co sugerować, podobno potrafią pękać a są takie same i ludzie zamieniają. Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia jaki ma się silnik to wjechanie na kanał i zobaczenie na bloku oznaczenia. Łatwo je znaleźć bo jest dosyć duże. Turbo diesel, ma trochę inny dolot i ma turbinę wiec diesla od td łatwo odróżnić, wystarczy się przyjrzeć. W corsach seryjnie 1.7 td nie było, wiec jak spotkasz to wiadomo ze swap.
 
 
     
 Ziembol


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Piła
Wysłany: 20 Październik 2010, 17:12   

No tak, tyle też doczytałem właśnie że seryjnie były tylko 1.7 bez turbinki bodajże :) Poszukam jeszcze tego oznaczenia na bloku w najbliższym czasie, tak dla pewności :D
 
 
     
 krisu87


Informacje
malopolskie

Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 33
Skąd: gorlice
Wysłany: 21 Październik 2010, 10:15   

Moim skromnym zdaniem(chodź mogę sie mylic) najprosciej 1,5 od 1.7 rozróżnic po tym ze 1,7 posiada EGR ze względu na zaostrzone normy ekologiczne
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Październik 2010, 16:18   

Z tego co mi się wydaje to nowsze 1.5 tez maja egr. Ale dodaje ze tylko mi się wydaje.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » SWAP - zmiany i modyfikacje silników » [ Corsa B] Jak odróżnić silnik diesla 1.7 od 1.5?? corsa b
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.