Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 15:53
Montaż oświetlenia schowka podręcznego
Autor Wiadomość
 Kazzel


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Oświęcim
  Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 12:01   Montaż oświetlenia schowka podręcznego

Opel ostatnio oszczędza nawet na żarówkach. Moja ...sunia D, mimo że wersja "enjoy" ma tylko dziurę w schowku tam gdzie normalnie powinna być lampka. Myślałem o zainstalowaniu lampki (powinna pasować typowa oplowska np z astry) ale nie wiem skąd wziąć do niej zasilanie. Można by podłączyć do gniazda zapalniczki, jednak denerwowałyby mnie kabelki na wierzchu. Czy ktoś wie, jak wymontować to gniazdo, aby się dostać do przyłącza? Wtedy kable schowałbym pod kokpitem. :piwko:
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 14:37   
   Moje auto: SXI


z oświetlenia podłogi/nóg czy jakkolwiek to się nazywa

nie wiem jak ta dziurawgląda ale daj te same ''oświetlenie'' co na nogi jest
 
 
     
 Kazzel


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 20:30   

Chodzi mi o oświetlenie w zamykanym schowku przed siedzeniem pasażera. Nie doszukałem się oświetlenia na nogi.
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 20:51   
   Moje auto: SXI


no to chyba nie masz tego oświetlenia nóg
w takim przypadku albo z podsufitki albo z przycisków do otwierania szyb w drzwiach.
teraz ciekawe czy masz jakis taki cycek/włącznik który będzie załanczał światło gdy otworzysz klape schowka i zgaśnie gdy zamkniesz, coś jak w lodówce
 
 
     
 wojtas_1987


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Kwiecień 2011, 08:53   

Witam,
mam pytanie odnośnie tego oświetlenia. Czy musi to być lampka tylko i wyłącznie od Corsy D czy też od innego modelu pasuje?

[ Dodano: 26 Kwiecień 2011, 19:47 ]
Jeśli chodzi o to podświetlenie to lampkę już nabyłem, ale okazało się, że w mojej wersji nie były doprowadzone kable aby podpiąć się. Czytam tu na forum, że można pociągnąć od szyb albo podsufitki. Ale jeśli się nie mylę, podświetlenie będzie wtedy działało tylko i wyłącznie z włączoną stacyjką.
A gdyby spróbować podłączyć się pod zapalniczkę samochodową? Będzie ten sam efekt, bo potrzebny będzie kluczyk w stacyjce, ale jak wyjąć zapalniczkę?
 
 
     
 Kazzel


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 27 Kwiecień 2011, 22:05   

Wiem, że podświetlenie schowka będzie działało wraz z kluczykiem, ale jak zdemontować gniazdo zapalniczki - tego nie wiem. Liczyłem na pomoc corsiarzy (i innych oplowców), ale cisza w tym temacie. Czekam cierpliwie dalej....
 
 
     
 domage


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 13
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Maj 2011, 00:23   

o matko... a nie prosciej przeciągnąć kable aż do skrzynki bezpiecznikowej ? tam masz plusy i stałe i po zapłonie i napewno znajdzie się coś "usypiającego", żeby akumlatora przez przypadek nie wyczerpać.
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 2 Maj 2011, 11:15   
   Moje auto: SXI


jak do zapalniczki chcesz sie dostać to lewy panel ściągasz chyba dwoma torxami i tam masz wtyke to czarną z trzema kabelkami i miedzyinnymi brązowym
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Maj 2011, 18:57   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Dostać się powinieneś bez problemu od góry, zdejmując panel sterowania nawiewem w przypadku klimy manualnej jak jest climatronic to nie wiem
 
 
     
 yarema


Informacje
malopolskie

Imię: Yarema
Wiek: 76
Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Październik 2014, 22:50   
   Moje auto: Corsa D 1,2 16v Z 12 XEP


Witam, jestem nowy na forum i też jestem zainteresowany tym tematem. Wprawdzie temat zaczęty w 2011 roku, lecz do dzisiaj nie zakończony i nadal aktualny. Nabyłem własnie Corcę 2008/2009 i też doskwiera mi brak tego oświetlenia w schowku. Wprawdzie podłączenie do zapalniczki nie jest błędem lecz może jest ktoś kto mógłby udostępnić fragment schematu z podanym obwodem zasilania tego elementu. Pragnę nadmienić iż pasuje tutaj lampka schowka z wyłącznikiem od Astry, taką właśnie nabyłem i pasuje bez przeróbek.

Opel Corsa 1,2 16V 59 kW
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Listopad 2014, 00:04   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Tylko pod zapalniczkę,bo zasilana jest po załączeniu zapłonu tak jak fabrycznie podświetlany schowek.Wyciągasz schowek,odkręcasz śruby z boku osłony zapalniczki co pozwoli ci włożyć rękę i wyjąć wtyczkę zasilającą zapalniczkę.Na przewodach zasilających nacinasz i ściągasz izolacje na długości ok.1cm/nie przecinasz przewodu/.Na odizolowane miejsca owijasz przewody do zasilenia oświetleni schowka i po problemie.Jak dobrze owiniesz ok. 2cm to lutować nie trzeba i zaizolować oczywiście taśmą.
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 2 Grudzień 2014, 11:17   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Ja osobiście radziłbym lutować. Potem światło w schowku będzie mrugać. Na owijke to mi "fachowcy" poduszka pasażera montowali i instalacje gazowa - po roku zaczęły się problemy ze wszystkim - musiałem sam po nich poprawiać. Miedź śniedzieje i pojawiają się problemy ze stykami.

Zapalniczkę wyjmuje się trudno. W tylnej części jest ona przycięta po skosie, ten skos trzeba wykorzystać do jej wyjęcia, inaczej nie wyjdzie.
Ostatnio zmieniony przez hollow 2 Grudzień 2014, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 piker771


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Waldemar
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Maj 2015, 19:36   
   Moje auto: A12XER


witam
ja także w swojej corsie montowałem oświetlenie schowka .
podobnie w bagażniku świeciła , jeżeli tak to można powiedzieć 1 lampka fabryczna .
Teraz bagażnik ma dodatkowe 2 diody po obu stronach bagażnika .
Plus dodatkowo wyłącznik oświetlenia bagażnika tak by niepotrzebnie światło się nie paliło po otwarciu klapy ( nawet te 2 minuty do wyłączenia całkowitego )

http://www.fotosik.pl/pok...fe657bc096.html

pozdrawiam
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Maj 2015, 10:27   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Też o dodatkowym oświetleniu myślałem ale po to aby właśnie nie gasło jak w nocy koło zmieniałem na trasie to myślałem,że szlak mnie trafi z bieganiem, zapłon,trochę w bagażniku pogrzebałem i znowu ciemnio i znowu zapłon.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » Montaż oświetlenia schowka podręcznego
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.