Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 18:03
Corsa C 1.7 DTI warto?
Autor Wiadomość
 madritto


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Legionowo
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 10:48   Corsa C 1.7 DTI warto?

Witam miałbym ogromną prośbę o ocenę auta. Może ktoś z was je oglądał? Auto z salonu PL, 1 wł, oryginalny przebieg. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

http://otomoto.pl/opel-corsa-n-joy-C17967741.html

Z góry spytam się co może być powodem silnych wibracji w kabinie pojazdu oraz glosnej pracy silnika (mocny klekot) bez buta do 2000obr. ?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez madritto 12 Kwiecień 2011, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 12:44   
   Moje auto: Porshe 911


zderzak przód, niespasowany, schodzi lakier, brak dolnego hokeja
wydaje mi się że drzwi od strony pasażera są poturbowane....
może to złudzenie?
za mało zdjęć.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 13:41   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Zacznijmy od Tego ze Stanowczo za Mało zdjęć do Oceny

Wnętrze dość Mocno używane.. Choć nie wygląda na zajeżdżone

Brak Hokeja.. Nie koniecznie ale to może oznaczać ostre "kraweżnikowanie" Samochodu...

I jak mówi West prawe Drzwi jakieś podejrzane (co najmniej na tym foto)

Co do Pytań o mocny Klekot to może wina wydechu (harmonijki) albo końca poduszek pod silnikiem
 
 
     
 madritto


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Legionowo
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 19:11   

Jestem po oględzinach. Właściciel potwierdza bezwypadkowosc, jedynie malowane błotniki z powodu szkód parkingowych(wgniotki itp). Wymienia przednia szyba , "podobno" źle podważona ,wdała sie rdza w ranty przy szybie. Z obydwu stron rant jest zabezpieczony jakimś "gównem"nie w kolor nadwozia. Środek auta igła , widać ze to 1 właściciel. Przeraźliwy jednak okazał się ten klekot. Auto chodziło jak traktor w środku bujałem się. Muł do 2000obr. czy moze być to wina złego uzytkowania auta, zamuliła turbina? Auto przed wymiana rozrządu( z jakimi kosztami 3eba się liczyć?) , do wymiany opony( te są do d***). Według was czy samochód jest wart uwagi? Jesli tak to za jakie pieniądze?
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 20:28   
   Moje auto: Opel Astra G


ze zdjęć to do "IGŁY" trochę mu brakuje. Porysowana/pęknięta obudowa klamki drzwi kierowcy, na wysokości kieszeni w drzwiach też jakaś rysa i radziłbym przyjrzeć się dobrze gumie klaksonu po lewej stronie kierownicy. Jest mocno naprężona w 1 miejscu co zwiastuje jej szybkie pęknięcie- a w Corsach te elementy (podobnie w Astrze II) pękają przy większych przebiegach- moja Corsa C miała 200.000km i gumy te wyglądały jak nowe, a tu wyglądają na mocno spracowane ;/
madritto napisał/a:
wdała sie rdza w ranty przy szybie.
bankowo było coś kombinowane bo Corsa C ma cynkowane nadwozie i w ogóle nie powinna rdzewieć!! Wg mnie autko powinno się już dobrze zbierać od 1500 obr/min, ale może ten silnik ma "późniejsze" turbo. Może gość nie dbał i turbo jest zajechane. Powiem tak- cena jest interesująca jeśli patrzeć na rocznik i wyposażenie, ale osobiście auto mi się nie podoba bo wg mnie jest trochę przekombinowane i szukałbym innego!
pozdrawiam ;)
 
 
     
 madritto


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Legionowo
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 21:39   

dzieki za sugestie i opinie, szukam innego auta z okolic, w tygodniu postaram sie oblukac te auta, co o nich myslicie?

http://moto.allegro.pl/op...1558377952.html

http://otomoto.pl/opel-corsa-C18448487.html

http://moto.allegro.pl/pi...1535717003.html
 
 
     
 lukbud
Luk "Tatra" Łoker



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Pomógł: 17 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 511
Skąd: Ozimek / OPO
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 21:54   
   Moje auto: Opel Astra G


1- biała. Nie za wiele można powiedzieć bo jak zwykle zdjęcia do bani. Ale ma 1,2- chyba najbardziej odpowiedni silnik do tego auta, ale z drugiej strony jest ZA TANIA... tyle kosztują tańsze egzemplarze z silnikiem 1.0... Ciekawe jak wyglądają te "normalne ślady użytkowania" bo dla jednych to odpryski od kamieni na masce, a na dla innych przerysowany bok po stłuczce...

2- wygląda porządnie! Kierownica i pedały ładne. Nie ma oznaczeń na tylnej klapie- mogła być malowana.

3- srebrna- lewa lampa zadymiona (wada Cors C).., nie podoba mi się specjalnie spasowanie przodu, ale może się czepiam, pedały bardziej wytarte niż w 2gim egzemplarzu. Ze zdjęć najbardziej podoba mi się 2ga. Ale z czystej ciekawości obadałbym tę ostatnią bo ma klimę, a ta 1- cena kusząca, ciekawe w jakim jest stanie...
 
 
     
 madritto


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Legionowo
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 11 Kwiecień 2011, 22:20   

Dzięki za tak szybką relacje ;] , w tygodniu biorę się za oglądanie fur na żywo ;} zaczynam od białej.

[ Dodano: 12 Kwiecień 2011, 20:25 ]
http://otomoto.pl/opel-corsa-C18448487.html

Mam pytanie dot. tego auta. Przebieg aktualny 157tys km, 25tys temu robiony rozrząd, co ile 3eba wymieniać w tej corsie i czy jest na łańcuchu ? Jak ogólnie sprawdza się ten motor 1.7 DTI 65km. Auto sprowadzone z Niemiec rok temu. W stanie takim jak na zdjęciach. Warto brać?
Ostatnio zmieniony przez WojT90 12 Kwiecień 2011, 08:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Kwiecień 2011, 11:22   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Fajne tylko w tej cenie można pokusić się o wersję z klimą
 
 
     
 madritto


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Legionowo
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 16 Kwiecień 2011, 21:34   

Witam jestem po oględzinach samochodu. Samochód prawie OK. Czy w Corsach C ,(1.7) ta z ogł. długo nagrzewa się silnik? Po przejażdżce ok 3-4km, temperatura nawet się nie podniosła(właściciel powiedział że ok 15min się nagrzewa :| ). Jak podeszliśmy do auta, które nie było odpalane przez 6 dni, pod korkiem oleju był "majonez" auto podczas jazdy nie kopciło. Proszę o jakieś sugestie, i czy to może być przyczyna UPG? W silniku, osłona rozrządu, "oringi" na listwie wtryskowej, na krawędziach były "uszczelnione" jakimś czarnym sylikonem,czy to normalne działania, przy jakiejś usterce? Auto miało przyzwoitą pracę silnika jak na ten rok i przebieg.

http://otomoto.pl/opel-corsa-C18448487.html
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 09:29   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Silnik wysokoprężny się dłużej nagrzewa od benzyny.
Fura stała to czemu się dziwić że pod korkiem jest gęściejszy olej. Spodziewasz się, że przed zakupem właściciel wymieni filtry, płyny, może zrobi rozrząd i odda poniżej wartości rynkowej ? Chyba jesteś skazany na nowe auto z salonu bo ciężko będzie Ci kupić używkę.
 
 
     
 madritto


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Legionowo
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 10:04   

Nie wiem jak Twój disel, ale u mnie w rodzinie 2 disle nie rozgrzewają się ponad 15min ?nawet w zimę. Moje pytania dotyczyły bardziej silikonu, który chyba nie powinien znajdować się w takich miejscach. I nie jest to model poniżej wartości rynkowej(bynajmniej z powodu braku klimy i robionego przodu).
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 12:35   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


I co z tego wynika że po przejechaniu 3-4km wskazówka od temperatury nie drgnęła ?
U mnie też nie rusza się mam dwa diesle i dystans ten robię kilkanaście sekund od ruszenia.
Zauważyłem, że w przypadku mojego nissana wskazówka od temperatury zdecydowanie szybciej podnosi się i zaczyna pokazywać temperaturę roboczą silnika od Corsy C którą kiedyś miałem.
Może moja corsa c była zepsuta ?
 
 
     
 madritto


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Legionowo
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 15:34   

Ale czy Twoja corsa nagrzewała się 15min ? : | Nie szukam ideału, ale nie lubię jak ktoś wciska mi kit i w kilka sekund zjeżdża 1,5tys zł bez powodu(dziwna reakcja sprzedającego).
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 22:27   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Chyba żaden sprzedający prawdy o sprzedawanej furze Ci nie powie.

Muszę Ci napisać, że moja Corsa D nagrzewa się dużo dłużej niż 15 minut. Zimą mam ciepło gdy dojeżdzam do pracy a to 27km.

Chyba musisz zainwestować 200 zł i podjechać do ASO na sprawdzenie.
 
 
     
 madritto


Informacje
mazowieckie

Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 8
Skąd: Legionowo
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 08:58   

Tak właśnie 3eba będzie zrobić.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 11:31   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Weź jednak pod uwagę, że kupujesz 10letni samochód. Jak będziesz szukał to zawsze coś znajdziesz do roboty.

Mnie natomiast bardziej interesuje czy silniczki 1.7 DI/DTI można eksploatować na bio-dieslu ?
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 18:06   
   Moje auto: Laguna II PHII


1.3 CDTI nagrzewa się tak długo ze względu na to iż układ chłodzenia ma prawie 6L pojemności...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Inne » Corsa C 1.7 DTI warto?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.