Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 10:15
Ukręcona linka w prędkościomierzu
Autor Wiadomość
 Przemko


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Wiek: 32
Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 12
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 8 Kwiecień 2011, 21:17   Ukręcona linka w prędkościomierzu

Witam.
Mam taki problem. W zeszłym roku ukręciła mi się linka od prędkościomierza w liczniku. Wyciągnąłem licznik i wymieniłem linkę. Za pierwszym razem ukręciła się w liczniku końcówka linki więc ją wydłubałem delikatnie i założyłem druga nie oryginalną, tańszą. Podczas jazdy do prędkości 40 km/h wskazówka prędkościomierza skakała, dopiero powyżej było już ok ale prędkościomierz przekłamywał o jakieś 10km/h. Teraz ponownie ukręciła się końcówka linki, jest luźna w gnieździe lecz nie mogę jej wyciągnąć. Czy jest jakaś możliwość rozkręcenia licznika i wypchnięcia tej resztki ? Kupiłem droższą linkę wsadziłem trochę na siłę i licznik kręci, wskazówka nie skacze. Nie chce tak zostawiać żeby końcówka linki się nie zaokrągliła, i za rok nie było to samo, czy można to jakoś naprawić ? Czy pozostaje tylko wymiana licznika ?
Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.

[ Dodano: 12 Kwiecień 2011, 22:12 ]
Mam nowe wiadomości co do linki. Wyciągnąłem ten kawałek co zalegał w liczniku. wsadziłem linkę która pracowała z nim w środku przez 60 km i wiecie co ? przestał pokazywać prędkość nic ani drgnie. Czubek w niej był zjechany więc kupiłem następną linkę. Licznik dalej nie kręci. Rozkręciłem go i cofnąłem wskazówkę o jeden obrót w lewo co mi dało że nie jest taka naciągnięta ale stoi na prędkości 60 km/h. Po zamontowaniu nowej linki licznik pokazuje prędkość od 60 w górę przy czym wskazówka delikatnie drży. Gdy wskazówka prędkościomierza jest ustawiona fabrycznie tak jak to być powinno nic a nic się nie rusza. Nie mam siły i nerwów do tego samochodu. Co mam zrobić wymienić licznik czy co bo pomysły już mi się skończyły. Niech mi ktoś pomoże.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Ukręcona linka w prędkościomierzu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.