Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:15
1.2 Czy to czujnik temperatury?
Autor Wiadomość
 rafal506



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Kwiecień 2011, 00:34   1.2 Czy to czujnik temperatury?
   Moje auto: Wcześniej Rover 200 1998r


Witam.Mój problem polega na tym,że np.kiedy auto stoi całą noc i rano przy odpaleniu załącza się odrazu wentylator,przejade kawałek zgasze samochód i on chodzi dalej po czym się wyłącza,ta sytuacja ostatnim czasem coraz częściej się powtarza.Najgorzej było zimą bo silnik wcale nie chciał się nagrzać.Czy to jest wina czujnika temperatury?W którym miejscu on się znajduje?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Kwiecień 2011, 07:22   

a co pokazuje tobie wskaźnik temp. ? cały czas na zero ? a czy jak rano odpalisz auto to najpierw chodzi na podwyższonych obrotach coś około 1100 obr. a potem obroty spadają do 800-900 ? i tak na początek to sprawdź przekaźnik wentylatora chłodnicy.
 
 
     
 rafal506



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Kwiecień 2011, 11:37   
   Moje auto: Wcześniej Rover 200 1998r


Co do temperatury to jest teraz tak ok.85 stopni,wskazówka się podnosi normalnie.Ale zimą jak np.jadąc dodawałem gazu to równocześnie temperatura rosła na wskazniku a jak odpuszczałem gaz to spadała.Co do obrotów to sprawdzę pózniej bo autem jezdzi moja żona.Gdzie znajduje się ten przekaznik?Dziwne jest dla mnie to czemu auto odrazu po odpaleniu załącza wentylator.
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Kwiecień 2011, 16:54   
   Moje auto: Laguna II PHII


rezystor dmuchawy pomierz
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » 1.2 Czy to czujnik temperatury?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.