Zamknięty przez: west
25 Marzec 2011, 12:32
Prędkość maksymalna - dane katalogowe a rzeczywistość
Autor Wiadomość
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Marzec 2011, 19:07   

Nie twierdzę, że ktoś kto nie ma punktów "pomógł" jest bezużyteczny na forum, bo sam też nie mam czym się chwalić, ale nie dam się obrażać osobie która pisze, że moje komentarze są głupie, ( przypomnę ci jak nie pamiętasz, że tak napisałeś ) "aby przeczytać twoje kolejne głupie komentarze :P" Przywołanie ilości punktów zrobiłem po to aby pokazać czy rzeczywiście moje posty są głupie na tle postów kolegi mauro... Piszesz, że cię śmieszę ? Ale powiedz mi czym ? tym, że nie wierze twoim bajkom ? Myślę, że nie jedna osoba tutaj nie uwierzy twoim bajkom, bo wg. ciebie twoja Corsa jedzie o 32 km/h więcej niż założyła fabryka !!! Czy to nie jest śmieszne ? Bo dla mnie jest, szczególnie, że już trochę jeździłem różnymi autami i wiem na ile jest stać auto które ma 75KM. Jeszcze raz ci napiszę - moje auto 75KM, wg. katalogu 170km/h, prędkość licznikowa 185km/h, twoje auto, 75KM, wg. katalogu 163km/h, prędkość licznikowa wg. ciebie 195km/h!!! Dodam jeszcze, że CD jest cięższa od CC! Zaskocz mnie i wytłumacz mi jak to jest możliwe ?? A może nie wiesz jaki masz silnik ? Może masz 90KM ?? Nadal twierdzisz, że cię śmieszę ?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 24 Marzec 2011, 19:41   
   Moje auto: ASTRA G


Bania26 napisał/a:
Nie twierdzę, że ktoś kto nie ma punktów "pomógł" jest bezużyteczny na forum


i na tym zakończmy temat "przydatności"



Cytat:
nie dam się obrażać osobie która pisze, że moje komentarze są głupie


I tej formuły prosze się trzymać, to że jest to dział "wolna amerykanka" nie zwalnia Nas od poszanowania innych userów.

W dojrzałej dyskusji proszę przedstawiać fakty i spostrzeżenia, osobiste animozje należy zostawić na pw lub inną formę kontaktu.
Jeśli sytuacja się powtórzy temat zamknę i posadzę na ławkę.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Marzec 2011, 20:53   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Czysta fizyka jak auto jest cięższe to z górki działa siła grawitacyjna na korzyść cięższego auta, przy długim rozpędzaniu jest to możliwe z resztą jak już pisałem nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, bo przecież spec jesteś. Do tego twoje auto 75 Km 185 na liczniku poszło, jeżeli nie masz żadnych modów to idę z tobą o zakład, że nie masz takiej mocy. Ja mam katalogowe 75KM, ale inną turbinę, bo stara maiła wadę fabryczną i na akcji serwisowej montują nowej generacji, jeżeli komuś padła. Jeżeli nie usuwają usterkę w starej (może to coś daję, ale nie wiem). Natomiast wiem co pokazuje mi licznik i GPS, a to już napisałem. Porobię zdjęcia, bo nie jestem na tym forum po to aby ktoś mnie od kłamców wyzywał. Pamiętaj każde słowo obrazy zawsze oddam z nawiązką. PS tak nadal mnie to śmieszy, bo zamiast dochodzić do tego czy ktoś ma rację czy nie wolisz mieszać go z błotem i pokazywać swoją niby wyższość, bo znasz kilka samochodów, uwierz mi to nie jest moje pierwsze auto i zapewne mam w życiu przejechane sporo więcej km niż ty, więc zanim od kogoś będziesz wymagać szacunku ty go okaż!!!! Żenada

[ Dodano: 24 Marzec 2011, 21:04 ]
PS prędkość katalogowa nie jest brana z licznika, więc 170 na liczniku to nie to samo co w katalogu, do katalogu są robione pomiary radarowe tak w woli przypomnienia specowi oraz z dwoma pasażerami i połową baku paliwa w woli ścisłości. Jeżeli patrzymy na takie pomiary to naglę nie piszę takich strasznych bajek, bo 163 katalogowe różni się od tego co napisałem wg GPS o całe 19 km/h co tak jak tłumaczyłem przy długim rozpędzaniu z górki jest możliwe, szczególnie że jechałem sam i z mniejszą ilością paliwa.
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 24 Marzec 2011, 21:32   
   Moje auto: Porshe 911


Damian1991 popraw krzaka w tytule tematu.
:protest:
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 24 Marzec 2011, 21:52   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


a ja bym sie zbytnio nie sugerował tak tym wskazaniem GPS. Nie wiem jakie odświeżanie mają moduły GPS w autach, ale w np. palmtopach jak mi sie dobrze wydaje to min. 1 sekunda odświeżania. Im mniejszy czas odświeżania, tym lepsze i dokładniejsze wskazania.
Zauważ, że jeśli nawet GPS w aucie ma odświeżanie 1 sek, to co sekunde modół GPS wysyła i odbiera info od satelit na orbicie ziemskiej.
GPS'y mają zazwyczaj dokładność do kilku metrów, a nie centymetrów.
Zapewnie podobnie jest z prędkością.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 24 Marzec 2011, 22:39   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


West: Ja tego Tematu nie zakładałem.. został zapoczątkowany moją żartobliwą wypowiedzią.... Ale Poprawie... A do Dalszej rozmowy się nie wtrącam...
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 25 Marzec 2011, 07:19   

Nie widzę dalszego sensu ciągnięcia z tobą kolego mauro tego tematu, masz super auto !!! Może uda ci się nim rozpędzić z górki do 200km/h jak już jechałeś 195, tylko dołóż więcej ciężaru to jak piszesz grawitacja ci pomoże. Życzę, sukcesów w biciu rekordów. PS. i tak jak ciągle to podkreślasz, dodam - Żenada!
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Marzec 2011, 08:15   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Masz racje skończ. Żenada
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 25 Marzec 2011, 10:34   
   Moje auto: ASTRA G


No dobra koledzy widzę, że każdy się wystrzelał z tego co miał i zaczyna się robić dziwna atmosferka. Dyskusja to przedstawianie faktów a nie przepychanki słowne.

Temat dla Panów mauro i Bania26 zamykam.


Warto zapoznac się z poniższym:
http://elki.bydgoszcz.pl/...z=artykul&nr=62
http://autowiedza.republi...ch_poj_sam.html
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Offtopic - na każdy temat! » Wolna amerykanka » Ogólne » Prędkość maksymalna - dane katalogowe a rzeczywistość
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.