wymiania oświetlenia led w zegarach Opel Corsa D
Autor Wiadomość
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 17 Marzec 2011, 12:56   wymiania oświetlenia led w zegarach Opel Corsa D
   Moje auto: SXI


korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem wrzucić a raczej przenieść wcześniej napisany manual jak wymienić led-y w naszych corsach D

najpierw trochę wstępu.

special tkanx to CRAZYLEDS.co.uk
all prices to CRAZYLEDS.co.uk
CRAZYLEDS.co.uk is owner all Pictures

no to teraz jedziemy.
cała robota nie jest aż tak trudna jakby się wydawało trzeba jednak pamiętać że mamy tu do czynienia z lutowaniem w zegarach które są elektroniczne i raczej są niezbędne do codziennego użytkowania.
w corsach D są ledy co znacznie komplikuje sprawę ale zapewniam że jeśli ktoś kiedyś trzymał lutownice w ręku to powinien sobie poradzić
mnie to zajęło jakieś 4 godziny włącznie z dokładnym ustawieniem wskaźników paliwa, prędkości i obrotów silnika

co potrzeba

1 Led-y SMD 10 na wskaźnik paliwa prędkość i obroty silnika
3 na wyświetlacz
ja kupiłem z trąd http://www.crazyleds.co.u...rsion-kit..html
2 torx t10
3 nożyk i suszarka do włosów do rozklejenia tarczy z obudowa
4 cierpliwości

a teraz to roboty

1 najpierw zabieramy się za osłonę zegarów, jest ona porostu wciśnięta chyba na 4 lub 5 takich wcisków których jest sporo w corsie. z wyczuciem podnosimy ją ku górze i powoli powinna odskoczyć
gdy już to mamy za sobą postępujemy jak na foto

2 czyli 4 torx-y off


3 podważamy takie małe plastyczki, dwa na dole dwa na gorze dzięki czemu przednia ''szybka'' zostaje zdjęta



4 wskaźniki wyciągamy okręcając je odwrotnie do wskazówek zegara i jednoczenie ciągnąc je ku górze


5 przycisk. między innymi do kasowania licznika porostu ciągniemy ku górze, przy okazji- mocno tam siedzi


6 rozklejamy tarcze od plastiku delikatnie przy pomocy suszarki i nożyka, nie spieszyć się


7 odkręcamy 2 torx-y t10 jeśli wymieniamy także oświetlenie wyświetlacza podważamy czarną osłonę i wyjmujemy ją, później wyświetlacz i filtr





8 teraz już widzimy całe oświetlenie, następne torx-y off i z tyłu 3 zatrzaski od-zatrzaskowujemy :)



9 i naszym oczom ukazuje się owa część robocza :D
są zaznaczone tam + i - led-a na co trzeba zwracać uwagę gdyż inaczej ni kuda, nie poświeci
mnie się udało wszystko polutować bez żadnych poprawek





10. w odwrotnej kolejności skręcamy wszystko i enjoy




Ostatnio zmieniony przez west 30 Grudzień 2011, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 lukas430000



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 42
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 26
Skąd: torun
Wysłany: 29 Grudzień 2011, 22:53   

Smd conversion. Czemu opel/vauxhall nie zrobil tego od razy na poczatku produkcji. Musimy sami dzialac by poprawic wyglad naszych corsinek.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Poradniki - manuale Corsa D » wymiania oświetlenia led w zegarach Opel Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.