Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:20
Obszycie kierownicy skórą
Autor Wiadomość
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 13 Marzec 2011, 14:51   Obszycie kierownicy skórą
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Welcome. Chciałbym obszyć kierownicę skórą. I teraz mam dwa wyjścia. Oddać auto, zapłaić jakies 200zł i cieszyć sie obszytą kierownicą, czy znaleźć używaną na allegro, obszytą, zamienic i swoją odsprzedać. Czy kolor skóry w wersji Cosmo jest taki sam jak w Enjoy? Łatwo w ogóle jest ściągnąć taką kierownicę?
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 13 Marzec 2011, 15:44   

gregor_bs napisał/a:
Łatwo w ogóle jest ściągnąć taką kierownicę?

o ściąganiu kiery jest na forum ..
czy będzie obszyta profesjonalnie czy u Kowalskiego ?
na allegro za 150 zł znajdziesz dobrą kiere z nabą ...
poszukaj zanim podejmiesz decyzje
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Marzec 2011, 22:40   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


szukaj seryjnej skórzanej na allegro. Przy odrobinie szczęścia można ładną kupić od 150 zł w górę.
 
 
     
 Domin


Informacje
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Marzec 2011, 21:37   

Daj do obszycia swoją.Będzie jak nowa ,a zapłacisz 200 do 250 zł.Jak odbierałem z salonu swoją corsę miała być ze skórzaną kierownicą ,a przyjechała z nieobszytą plastikową.Zaproponowali w salonie ,że obszyją i ,że będzie lepiej wyglądała niż fabryczna.Jak później porównywałem to rzeczywiście wygląda lepiej.
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 14 Marzec 2011, 22:44   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Ja też bym dał do obszycia i jak porządna firma to za niewielką dopłata dorobią ci mieszek na dźwignie zmiany biegów i hamulec ręczny tylko radze pojechać i pilnować ich żeby uważnie ściągali kiere bo zerwą ci taśmę pod kierownicą i będzie klops. Pozatym jak dasz do obszycia to zawsze można trochę zaszaleć z kolorami ;p
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Marzec 2011, 09:18   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


Cz@rek napisał/a:
Ja też bym dał do obszycia i jak porządna firma to za niewielką dopłata;p

Musisz poszukać jakiejś dobrej firmy bo czasem takie nie fabryczne obszycie kiepsko wygląda.

Cz@rek napisał/a:
pilnować ich żeby uważnie ściągali kiere bo zerwą ci taśmę pod kierownicą i będzie klops.;p


Taśma od sterowania jest zintegrowana z przełącznikami zespolonymi pod kierownicą i sama taśma nie łączy się z kierownicą ! Okrągły fragment z przełączników zintegrowanych jest ruchomy i wchodzi w kierownicę. Połączenie między kierownicą a przełącznikami nie ma żadnej taśmy, dokładnie między tymi dwoma elementami jest wtyczka do podłączenia elektryki z kierownicy. Odłączenie samej wiązki elektrycznej z kiery to wyjęcie 2 wtyczek osoba która ma zdolności do zabawy z takimi perdołami zrobi to w 10 sekund. Większą uwagę wymaga natomiast wyjęcie samej poduszki powietrznej, (trzeba zrobić dziury w dwóch miejscach od spodu kierownicy, fabrycznie są zalane gumą) demontażu dwóch wiązek elektrycznych i zabezpieczonych przed wypadnięciem z poduszki. Pamiętać należy o tym o odłączeniu aku. Powodzenia
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 15 Marzec 2011, 18:23   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Cytat:
Większą uwagę wymaga natomiast wyjęcie samej poduszki powietrznej, (trzeba zrobić dziury w dwóch miejscach od spodu kierownicy, fabrycznie są zalane gumą) demontażu dwóch wiązek elektrycznych i zabezpieczonych przed wypadnięciem z poduszki. Pamiętać należy o tym o odłączeniu aku. Powodzenia


Ehe - no to chyba tym zdaniem mnie namówiłeś żebym oddał to do zakładu i sie nie martwił osobiściem. Mam takiego gościa w myszkowiach. 200 zł za obszycie kierownicy chce. Wszystkie zabawy ze ściąganiem on robi. Facet jest chwalony na wielu forach.

http://www.kierownice.republika.pl/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Tuning optyczny i mechaniczny » Obszycie kierownicy skórą
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.