Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:51
Osłony przegubów zewnętrznych - zamienniki czy oryginały?
Autor Wiadomość
 Andrzej-123


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 7 Marzec 2011, 12:40   Osłony przegubów zewnętrznych - zamienniki czy oryginały?

Cześć!

Na ostatnim przeglądzie rejestracyjnym mojej Corsy C 1.2 16V (końcówka 2003, po liftingu) dowiedziałem się, że wymienić muszę osłony przegubów zewnętrznych przy obydwu kołach.

Szukałem takich osłon na Allegro oraz w sklepach internetowych i widzę, że ceny zaczynają się od 10 zł sztuka (najtańsze zamienniki), a kończą na 160 zł sztuka (oryginalne w sklepie internetowym). Domyślam się, że oryginały w ASO są jeszcze droższe.

Czytając informacje na wielu forach internetowych dowiedziałem się, że kupno zamiennika w wielu modelach samochodów jest złym rozwiązaniem.
Wg niektórych użytkowników kupuje się osłonę-zamiennik za 20-30 zł, a ona niszczy się po paru tygodniach - w konsekwencji i tak trzeba później zapłacić 5-10 razy więcej za oryginalną osłonę, który sprawnie funkcjonować będzie latami.
Dodatkowo płaci się wtedy za kolejną wymianę, która wg różnych źródeł kosztuje od 50 do 100 zł za wymianę jednej osłony.
Rzecz w tym, że nie znalazłem żadnych informacji dotyczących Opla Corsy (ani żadnego pokrewnego modelu) - więc może z Oplem nie jest tak źle i zamienniki służą równie długo, co oryginały?
Zaskakująca jest przy tym niemalże zerowa oferta sprzedaży oryginałów na Allegro - wychodziłoby na to, że nikt ich nie kupuje - a skoro nikt ich nie kupuje, to może po prostu nie ma sensu ich kupować i sprzedawane na Allegro zamienniki są lepszym rozwiązaniem?

Dlatego zadaję pytanie do Was - doświadczonych użytkowników - czy w Corsie C 1.2 również lepiej zainwestować w oryginały, bo są znacznie lepsze od zamienników, czy zamienniki będą w zupełności wystarczające? Jeśli zamienniki - polecacie konkretną firmę?
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie, im bardziej szczegółowe - tym lepiej.

Kalkulacja jest prosta:
Oryginały : 2*160 + 20 przesyłka + 2*75 (uśredniając) wymiana = 490 zł
Zamienniki: 2*30 + 10 przesyłka + 2*75 wymiana = 220 zł
Warianty:
a ) kupiłem zamiennik i się sprawdził - płacę 220 zł i mam spokój
b ) kupiłem zamiennik i nie sprawdził się - płacę 220 zł, a potem 490 zł - razem 710 zł za wymianę głupich osłon z gumy ...
c ) kupiłem oryginał i się sprawdził - płacę 490 zł za wymianę głupich osłon z gumy.
Mam dylemat ...

Niestety sam nie wymienię osłon - nie mam ani możliwości (auto parkowane na ulicy), ani umiejętności (zerowy ze mnie mechanik) - nie chciałbym więc stracić wiele czasu na kombinowanie i coś ostatecznie zepsuć, wolę oddać auto do niedrogiego mechanika.

Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi i sugestie.
Pozdrawiam!
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 7 Marzec 2011, 15:45   
   Moje auto: ASTRA G


Jestem zdania, że dobry zamiennik da radę. Ważne żeby nie była "No Name" tylko jakiejś marki: Hart, Spidan
Tak przeglądałęmna szybko i znalzłem: http://allegro.pl/oryg-os...1477035209.html

Nawet bym sie nie zastanawiał jeśli są produkcji GM.

Co do cen montażu - może ktoś z okolicy poleci koledze dobrego, fachowego i tańszego mechanika ?????
 
 
     
 Andrzej-123


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 8 Marzec 2011, 17:31   

spidan napisał/a:
Jestem zdania, że dobry zamiennik da radę. Ważne żeby nie była "No Name" tylko jakiejś marki: Hart, Spidan
Tak przeglądałęmna szybko i znalzłem: http://allegro.pl/oryg-os...1477035209.html

Nawet bym sie nie zastanawiał jeśli są produkcji GM.

Co do cen montażu - może ktoś z okolicy poleci koledze dobrego, fachowego i tańszego mechanika ?????


Dzięki za odpowiedź!
Zdecydowałem się ostatecznie na zamienniki Spidan, Lobro lub Febi, chyba że oplowska osłona wpadnie mi w ręce w dobrej cenie.
Tamtą aukcję widziałem już wcześniej, ale wg opisu nie będzie chyba pasować do mojego samochodu ("CORSA - C 1,2 16V; 1,4 14V; 1,7D WEWNĘTRZNA DO 2001 ROKU PRODUKCJI").
Ten sam kod produktu posiada osłona na aukcji http://allegro.pl/oslona-...1490572578.html - a tam ewidentnie napisali "osłona wewnętrzna".
Jutro skontaktuje się z najbliższym mechanikiem - jest z tego co wiem stosunkowo tani, a wymiana oleju i osłon przegubów nie jest, mam nadzieję, czymś ponad jego umiejętności :)
Pozdrawiam!
 
 
     
 alien1113


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 60
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Czerwiec 2011, 14:52   

To niezła SKP, że zauważyli pękniętą osłonę. Na razie dobrej stacji nie znalazłem:(
Sam zauważyłem pęknięcie osłony przegubu wewnętrznego - kupiłem za 20 zł. Przejechałem 8000 km i na razie jest ok
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Osłony przegubów zewnętrznych - zamienniki czy oryginały?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.