Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:00
[ Corsa D] dobry dźwięk - opera cdc 40 + wzmacniacz, czy bez
Autor Wiadomość
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 17 Kwiecień 2011, 21:08   [ Corsa D] dobry dźwięk - opera cdc 40 + wzmacniacz, czy bez
   Moje auto: SXI


witam

corsa d
poszukuje dobrego dźwięku
chcę wymienić cd30 mp3 na opere cdc 40 bo podobno troszeczke lepiej gra, a i także zależy mi na oryginalnym oplowym fejsie radia, do tego jakieś lepsze glośniki + dystanse + wyciszenie drzwi, i teraz czy zalecany jest jakiś wzmacniacz czy będzie spoko grało i bez niego
nie szukam żadnego bbbasuu tylko dobrej jakości dźwięku

ps sub. chyba nie jest potrzebny?
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 20 Marzec 2016, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 18 Kwiecień 2011, 23:54   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


kup dobre helixy na przód, oczywiście zestaw odseparowany, wygłuszenie np. matą app i zagra ci to lepiej niż sub z allegro.
Jeśli koniecznie chcesz suba do bagażnika, to skrzynie będziesz robił sam, czy chcesz gotowca? Masz wzmacniacz?
Jaki budżet?

Jeśli koniecznie chcesz suba, to niedługo kończe konstrukcje na głośniku phase linear heavy cast w obudowie 50L bass reflex.

Obecnie robie testy w zamkniętej, bo czekam na wycinarke by wyciąć i zestroić BR.
Gdybyś był zainteresowany to moge odsprzedać.
Głośnik naprawde dobry i łatwy do wykarmienia, tylko jak dla mnie troche za duża obudowa.
Widze, że jesteś z leszna, to nie byłoby problemu z odbiorem osobistym.
Mógłbym to jarocina podlecieć.
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 07:20   
   Moje auto: SXI


dudu napisał/a:
kup dobre helixy na przód, oczywiście zestaw odseparowany, wygłuszenie np. matą app i zagra ci to lepiej niż sub z allegro.
Jeśli koniecznie chcesz suba do bagażnika, to skrzynie będziesz robił sam, czy chcesz gotowca? Masz wzmacniacz?
Jaki budżet?

Jeśli koniecznie chcesz suba, to niedługo kończe konstrukcje na głośniku phase linear heavy cast w obudowie 50L bass reflex.
[url=http://img23.imagesh....th.jpg]Obrazek[/URL]
Obecnie robie testy w zamkniętej, bo czekam na wycinarke by wyciąć i zestroić BR.
Gdybyś był zainteresowany to moge odsprzedać.
Głośnik naprawde dobry i łatwy do wykarmienia, tylko jak dla mnie troche za duża obudowa.
Widze, że jesteś z leszna, to nie byłoby problemu z odbiorem osobistym.
Mógłbym to jarocina podlecieć.

No właśnie z tym sub. To nie za bardzo bo dzięki niemu to bedzie p...ac basem po uszach a ja chce tylko mmiec czysty dźwięk muzyki I teraz czy na tej operze Plus glosniki dobre bedzie spoko czy wzmacniacz mimo wszystko jest zalecany do dobro dźwięku
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 20:50   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Słuchaj wcześniej w corsie miałem suba na głośniku 165mm bodajże, ale w każdym razie był mały, w skrzyni ok 15-20 litrów BR, zasilane wzmacniaczem na TDA i grało to dość ładnie jak na tak tanią inwestycje.
Co do wzmacniacza - jeśli uda ci sie wyłapać dobrej jakości wzmacniacz czterokanałowy to jak najbardziej możesz go zastosować. Tylko pytanie, czy w radiu masz wyjścia liniowe każdego kanału? Nie każde seryjne radia je posiadają.
A teraz bawienie się w obniżenie poziomu sygnału....
Druga sprawa nie wiem jak z radiem - jaką ma moc, jaki wzmacniacz w nim siedzi i jak z jego jakością dźwięku.
Tu ci nie pomoge, bo nie mam takiego zaplecza wiedzy i praktyki.
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 19 Kwiecień 2011, 21:25   
   Moje auto: SXI


dudu napisał/a:
Słuchaj wcześniej w corsie miałem suba na głośniku 165mm bodajże, ale w każdym razie był mały, w skrzyni ok 15-20 litrów BR, zasilane wzmacniaczem na TDA i grało to dość ładnie jak na tak tanią inwestycje.
Co do wzmacniacza - jeśli uda ci sie wyłapać dobrej jakości wzmacniacz czterokanałowy to jak najbardziej możesz go zastosować. Tylko pytanie, czy w radiu masz wyjścia liniowe każdego kanału? Nie każde seryjne radia je posiadają.
A teraz bawienie się w obniżenie poziomu sygnału....
Druga sprawa nie wiem jak z radiem - jaką ma moc, jaki wzmacniacz w nim siedzi i jak z jego jakością dźwięku.
Tu ci nie pomoge, bo nie mam takiego zaplecza wiedzy i praktyki.



dobra teraz tak
te radio cdc 40 opera chce wymienic bo podono lepiej gra i jakos nie widzi mi sie danie tej ramki do jakiegos radia single-din i później zostaje kieszen wolna taka do niczego. jedyny plus wyminany na nowe single din radio to to ze na pewno lepiej by grało.
radio z tego co na necie pisze to 3 x 20 watt & 2 x 35 watt output
z tymi wyjsciami liniowymi to na 90 % sa
co musze kupic
glosniki dwa na przod

http://www.online-caraudi...ers-639205.html na tyl zostawie sobie na pozniej
kabel RCA by podlączyć wzmacniacz z radiem
mata wygluszająca do drzwi z tym nie powinno być problemu
kable
złączki
wzmacniacz ( nie z górnej półki ale też nie z niższej ale i tak nie wiem jaki? )

i niektorzy mnie namawiaja na sub. w bagażniku. obudowe bym sobie sam wykonal ale nie wiem jaki glośnik do tego ale z tym subem to też póżniej
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 11:56   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Więc radio to będzie tylko procesor dźwięku, ze tak sie wyraże.
Głośniki w drzwiach zasilisz ze wzmacniacza.
Jaki wzmacniacz? Rockford polecam. Carpower czasem dobre wzmacniacze robi.
Audio Art też cieszy się dobrą opinią. Czasem stare wersje JBL dorze sie sprawują. Grund Zero, Crunch,
Odradzam First, Voice Craft, Peying i inne tego typu chińczyki.

Na twoim miejscu nie brnął bym w renomowane marki. Rozejrzałbym się za czymś innym.
Wejdź na diyaudio.pl i poczytaj dział car audio, tam jest spoooro propozycji dobrych, nie koniecznie tak znanych jak alpine czy jbl marek.

Co do głośnika do bagażnika, to też zależy od tego, czego oczekujesz.
Możesz rozejrzeć się za 8 cali, np intertechnik, albo coś z STX.
Z 10" to np. phase linear (sam posiadam i :hurra: ), również STX, Carpower CRB 25HQ , u-DIMENSION EL-S104 , JL AUDIO 12w04 .
Teraz kwestia wzmacniacza pod suba. Ciężko znaleść na necie dobry a tani. Za taki lepszy to musisz 300 zł minimum położyć
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 18:12   
   Moje auto: SXI


dudu napisał/a:
Więc radio to będzie tylko procesor dźwięku, ze tak sie wyraże.
Głośniki w drzwiach zasilisz ze wzmacniacza.
Jaki wzmacniacz? Rockford polecam. Carpower czasem dobre wzmacniacze robi.
Audio Art też cieszy się dobrą opinią. Czasem stare wersje JBL dorze sie sprawują. Grund Zero, Crunch,
Odradzam First, Voice Craft, Peying i inne tego typu chińczyki.

Na twoim miejscu nie brnął bym w renomowane marki. Rozejrzałbym się za czymś innym.
Wejdź na diyaudio.pl i poczytaj dział car audio, tam jest spoooro propozycji dobrych, nie koniecznie tak znanych jak alpine czy jbl marek.

Co do głośnika do bagażnika, to też zależy od tego, czego oczekujesz.
Możesz rozejrzeć się za 8 cali, np intertechnik, albo coś z STX.
Z 10" to np. phase linear (sam posiadam i :hurra: ), również STX, Carpower CRB 25HQ , u-DIMENSION EL-S104 , JL AUDIO 12w04 .
Teraz kwestia wzmacniacza pod suba. Ciężko znaleść na necie dobry a tani. Za taki lepszy to musisz 300 zł minimum położyć


spoko te 300 stówki za wzmaka to nie byłby problem

już mamy coraz więcej konkretów
radio będzie
głośniki te co napisałem wczesniej chyba ze dasz mi jakiegoś linka z glośnikami na przód 17cm. chyba lepiej jakby były z twitery osobno
ja nic o nich nie wiem ale takie widziałem jak ktoś kupował i mówił ze są conajmniej dobre
http://www.online-caraudi...ers-639205.html

teraz wzmak z tych co mówiłeś, to może taki http://allegro.pl/rockfor...1525718046.html za 500 zeta jest tylko nie wiem czy bedzie ok

i później głośnik w bagażnik ale to później, ten sub w bagażnik to nie wiem czy potrzebny ale zamierzam sluchać tej muzyki dla siebie a nie dla ludzi obok których będe przejeżdżał.

co o tym myślisz?

pzdr
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 19:18   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Dokładnie tego modelu nie znam. Miałem kiedyś w rękach rockforda fostgate dwukanałowego i nie gardził jakością dźwięku.
Rockford ma to do siebie, że zaniża parametry mocowe.

Mówie ci wbij na diyaudio.pl tam są profesjonaliści, którzy ci pomogą z wyborem.
Mnie też pomogli. Troche liznąłem podstaw akustyki, ale nie na tyle, by doradzać jakiś konkretów. Nie chce ci nic polecać, bo później sie okaże, że nie spełnia to twoich oczekiwań.
Ja kolegom z diyaudio zaufałem w ciemno i dobrze na tym wyszedłem.
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 20 Kwiecień 2011, 21:19   
   Moje auto: SXI


no spoko tylko że tam ostatni post był napisany chyba w czerwcu 2010 :-)
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 21 Kwiecień 2011, 12:18   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


co ty gadasz. Codziennie odwiedzam tą strone i codziennie pojawia się paredziesiąt nowych postów
http://diyaudio.pl/forum.php
 
 
     
 paddy



Informacje
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2010
Posty: 84
Skąd: leszzno
Wysłany: 21 Kwiecień 2011, 18:11   
   Moje auto: SXI


ano audiophile.pl a diyaudio.pl to róznica :-) hehe dzieki
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.