Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 11:11
Problemy z TIDem w Corsie B
Autor Wiadomość
 czapoludek



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Listopad 2009, 15:49   TID - Corsa B, urwany...

Witajcie, mam problem z TID-em, wiem co jest przyczyną, że nie działa. Ale czy da się to naprawić? skleić lub podobne? URWAŁ się ten "plastikowy" łącznik z płytką... przedstawię to na zdjęciu, nie znam fachowej nazwy wiec wybaczcie... :wstyd: :wstyd:

http://img35.imageshack.us/img35/4003/tidpy.jpg

Czy czeka mnie wymiana na nowy???
 
 
     
 MIXTERek



Informacje
dolnoslaskie

Wiek: 39
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Walbrzych
Wysłany: 7 Listopad 2009, 15:57   

taśmę pewnie idzie wymienić ale nie wiem gdzie można taka dostać gdybyś mieszkał bliżej mógłbym Ci ja polutować bo się da... nauczyłem się tego jak pracowałem w serwisie z tel... a jak oddasz do serwisu pewnie z 30-50zł od Ciebie wezmą... nowy tzn używany na allegro widziałem za 70zl

btw. zrób fotkę dokładnie na element który został urwany może coś da się zrobić z tym samemu
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Listopad 2009, 17:34   

Z tego co pamiętam, to nie jest jakaś zbytnio skomplikowana taśma (dość duże odległości pomiędzy poszczególnymi żyłami), więc bez problemu do polutowania.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Listopad 2009, 23:18   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Finos napisał/a:
Z tego co pamiętam, to nie jest jakaś zbytnio skomplikowana taśma (dość duże odległości pomiędzy poszczególnymi żyłami), więc bez problemu do polutowania.

jeśli ktoś miał styczność z podobnymi manewrami.
Pasta lutownicza, lutownica kolbowa i dobra cyna.
Najlepiej najpierw poćwiczyć. Np. w magnetowidach, odtwarzaczach DVD, CD, CD-romach, radiach na płyty, telefonach - są takie taśmy.
Uwaga - łatwo topi się ich izolacja a czasem nawet sama ich struktura ( pękają pod nadmierną temperaturą).
Dlatego wprawa jest wskazana, ale nie jest to rzecz trudna. Poprostu trzeba wiedzieć co sie robi.
 
 
     
 czapoludek



Informacje
mazowieckie

Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 9 Listopad 2009, 12:44   

No więc, tak jakby rozwiązałem swój problem z TID-em :uuu: polutowałem wg zaleceń :plff:
Po przekręceniu stacyjki ( bez zapłonu ) TID wyświetla temp, date i godzinę, po czym gaśnie... :uuu: a żeby dalej mi pokazywał to co chce (temp, data, h ) to trzeba go ręcznie uruchomić , tj. wcisnąć dowolny przycisk na TID-zie lub przekręcić światła do trybu postojowe lub mijania... :uuu: a żeby wyłączyć to trzeba wyłączyć światła na "0" :nocom2:

czy może to tak zostać???? :nocom:
 
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 10 Listopad 2009, 17:24   

Witam dzisiaj dostałem ten wyświetlacz z uciętymi kablami ktoś mi może powiedziec jak to sie podłacza i gdzie?? słyszałem ze do jakiejś kostki trzeba podpiąc te kable a kostke do radia wpiąc. I gdzie można ten czujnik kupic do temp. do tego TID-a czekam na pomoc pozdrawiam
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Listopad 2009, 17:28   

http://www.klubcorsa.pl/t...rsa-b-vt157.htm
http://www.klubcorsa.pl/t...m?highlight=tid
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 10 Listopad 2009, 17:45   

Jeszcze chciałem dodac że mam radio JVC KD-R302 czy bedzie jakiś probem z podłączeniem TID-a do teog radia ?? przeczytałem te artykuły i nie wiem dalej jak podpiąc te kabelki do tej kostki a nastpenie gdzie to podłączyc czy może mi ktoś to jakos wytłumaczyc
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Listopad 2009, 17:48   

Kolorów to nie pamiętam, które gdzie. A co do radia - nie podłączysz go pod Tida.
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 10 Listopad 2009, 17:53   

To czyli nie potrzebnie kupowałem tego TID-a?? a nie ma jakiegoś innego sposobu zeby podłączyc go ??
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 10 Listopad 2009, 18:06   

Tid będzie Ci pokazywał, godzinę, datę i temperaturę, natomiast funkcje wyświetlacza radia przejmuje ob tylko z kilkoma "firmowymi" radiami Opla.
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 10 Listopad 2009, 19:52   

I to wtedy też trzeba podpiąc te kable do radia czy gdzie indziej?? Jeszcze jak by mi ktoś powiedział jak to dokladnie zamontowac do tego radia jeśli mam wszystkie kable poucinane to byłbym wdzieczny. Bo z powyższych linków do niczego nie moge dojśc. Odrazu mówie że nie jestem jakimś elektrykiem :uuu:

[ Dodano: 11 Listopad 2009, 11:56 ]
to jak nikt nie miał podobnego problemu?? czekam nadal na odp. :ojh2:
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11 Listopad 2009, 14:22   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


piotrek16kb napisał/a:
Bo z powyższych linków do niczego nie moge dojśc. Odrazu mówie że nie jestem jakimś elektrykiem

patrzysz na złącze TID'a, który pin za co odpowiada. Później ciągniesz od odpowiedniego pinu kable do odpowiedniego miejsca.
Czyli np.: pin 1 to 12V z aku (czerwony) - czyli podpinasz sie do przewodu, gdzie ciągle jest 12V.
Pin 2 - czujnik temp. -czyli jeden kabel od czujnika tu podpinasz
pin 3 - masa - chyba tego nie musze tłumaczyć
pin 4 - czujnik temp - drugi kabel od czujnika tu podłaczasz
pin 5 - 12V ze stacyjki - czyli podpinasz się pod kabel, gdzie jest 12V po przekeceniu stacyjki

itd...
rozumiesz??
tu masz rozpiske pinów:
http://www.fotosik.pl/sho...690d5ca1752245e
a tu na dole strony jak te piny są umieszczone:
http://www.fotosik.pl/sho...520c3dcf8c6d91f

Od razu zadasz pytanie: a co z pinami 8, 10, 11 i 12??
odpowiem, że nie wiem.... Nie znam się na elektromechanice. Ale podejżewam, że albo będziesz musiał się podpiąć pod komputer, albo pod szyne danych...

[ Dodano: 11 Listopad 2009, 14:26 ]
http://img377.imageshack.us/img377/5489/21or.png
to ci troche pomoże
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Listopad 2009, 14:27   

piny 8, 10, 11 służą do przesyłania informacji z radia i są poprowadzone do części C kostki ISO przy radiu, ale ponieważ ty nie masz radia które współpracuje z Tidem to możesz je "olać". To samo dotyczy pinu 12 - ta funkcja tez jest ci zbędna, bo prędkość na Tidzie można wyświetlić tylko jako wynik statyczny i przez chwile, nikt z tego nie korzysta.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11 Listopad 2009, 14:31   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


O widzisz, czyli wszystko już wiesz..... Finos wytłumaczył reszte. Jak teraz nie wiesz co zrobić, to naprawde nie masz pojęcia w "kabelkologii"
 
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 11 Listopad 2009, 16:31   

No dudu troche mi rozjaśniłeś sprawe to czyli nie musze jakis kostek iso kupowac tylko ciągne te kable tak jak mówisz?? a te 12v z akumulutora może byc podpięte do gniazdka zapalniczki?? i jak dostac sie do tego kabla od stacyjki ?? i ostanie pytanie to gdzie moge kupic ten czujnik do temp.?? Też czytałem ze niby może byc jakiś termistor NTC o rezystencji w pobliżu 0 stopni około 15 kilomolów??
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Listopad 2009, 16:53   

Musisz sprawdzić czy 12V na zapalnice masz stałe czy dopiero po przekręceniu kluczyka. Jeśli masz stałe to tak, natomiast +12V z stacyjki to takie które pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka, poszukaj takiego kabla przy kostce od radia, powinien tam być.

Co do czujnika; oryginalny: allegro albo sklep opla.
Termistor - sklep elektroniczny.

I termistor i oryginalny ma dwa wyprowadzenia, i je musisz podłączyć pod kable do TIDa, obojętnie który do którego.
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 11 Listopad 2009, 17:10   

http://www.opel-shop.pl/p...products_id=623
to jest taki czujnik ??a ten termistor może byc czy lepiej ten czujnik i czy jest jakaś duża róznica miedzy nimi ??
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 11 Listopad 2009, 17:16   

Dokładnie ten. A różnica jest w cenie bo termistor kosztuje 1-1,5zł. A ten czujnik to tak naprawdę termistor zalany plastikiem.
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 11 Listopad 2009, 17:21   

To chyba jutro pojade popatrzyc za tym termistorem w elektrycznym. A od tego juz idą kable czy trzeba jeszcze je przylutowac ??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Problemy z TIDem w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.