Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 11:11
Problemy z TIDem w Corsie B
Autor Wiadomość
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 21:42   

A dowiedziłeś sie że trzeba przekręcić pokrętło pod przełacznikiem świateł?
 
     
 miras20
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 21:45   

przekręcałem ale to nic nie daje
gdy zgaszę samochód i włączę radio to tid działa ale gdy tylko przekręcę włącznik świateł to on gaśnie :|
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 21:50   

A czy zmienia Ci sie podświetlenie deski rozdzielczej? - Czy wogóle działa? Czy zmienia sie jak kręcisz tym pokrętłem?
 
     
 bado


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 11 Gru 2008
Posty: 100
Skąd: Białystok
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 21:53   

Dzięki,ale już znalazłem i poradziłem w tej sprawie..
 
 
     
 miras20
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 21:55   

podświetlanie deski dzała potencjometr też działał do czasu gdy nie włożyłem diod do deski ale to mało ważne. W każdym bądz razie podświetlanie deski rozdzielczej działa.
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 21:59   

No to kolejny temat do poczytania: http://www.klubcorsa.pl/t...m?highlight=tid
Szczególnie to co jest w poście Dudu i co dotyczy przelutowania złącza i/lub tranzystora.
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 01:25   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


miras20 napisał/a:
napisał/a:
ja również mam podobny problem jak kolega wyżej że po zapaleniu świateł TID gaśnie, lecz gdy jadę bez świateł działa normalnie.

pin 6 (kabel szaro-zielony) na niego podaje się 12V przy włączonych światłach. na pin 7 jest 12V z regulacją( czyli owy potencjometr + układ)
Inaczej mówiąc:
Stacyjka jest włączona.
Podanie napięcia +12V na pin 6 wyświetlacza powoduje jego zgaśnięcie.
Podanie napięcia +12V na pin 6 i 7 wyświetlacza powoduje jego przygaśnięcie.
Normalnie jest tam podawane +12V po przekręceniu wyłącznika świateł, z tym, że na pin 6 bezpośrednio z wyłącznika świateł, a na pin 7 poprzez regulator natężenia podświetlenia.

Moja diagnoza:
do sprawdzenia piny: 5, 6, 7 ( 5-12V ze stacyjki, 6-12V światła zapalone, 7-regulowane napięcie podświetlenia)
oraz złącza TIDa
jeśli wszystko gra to do sprawdzenia regulator oświetlenia ( może potencjometr, albo raczej jakiś półprzewodnik)



2SHAE napisał/a:
co może być przyczyną że TID resetuje się do ustawień fabrycznych (godzina 00:00 i data 1.01.92) ??


pin 1 lub pin 3 jest podłączony pod wyłącznik. A nie powinien. pin 1 musi mieć ciągle 12V, a pin 3 do masy.
 
 
     
 Andi



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Wrzesień 2009, 23:11   

No i u mnie jest mały problem z TID'em w Corsie B 1,7 diesel.
Po 1. Nie znam sie na elektryce wiec ne wiem czy tak powinno być a mianowicie. Wkładam kluczyk do stacyjki przekrecem na I właczaja mi sie wszystkie kontroli na predkościomierzu a tid jest niewłaczony( nie podświetlony). Dopiero jak przekrece światła na postojowe to załacza mi sie tid za każdym razem zresetowany ale pokazujacy dobra temperature.
2. Dzis dostałem oryginalne radyjko jakie było w corsach Blaupunkt car 300 i na obecna chwile nie majac funduszu na car audio postanowaiłem je zamontowac. Poprzedni właściciel corsy miał zmienione radio ale na szczeście została oryginalna kostka iso i jeszcze jakies przejsciówki po innym radyjku. Podpiołem wszystkie kostki iso i niestety Tid nie pokazuje zadnego rds.
Czy mozecie mi powiedziec co i jak zrobic aby tid działał normalnie, nie resetował sie za kazdym razem :rozpacz:
A moze jest ktoś z kujawsko-pomorskiego kto sie na tym zna i naprawa takiego drobiazgu to dla niego pikuś. Z góry dzieki za pomoc
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 27 Wrzesień 2009, 23:53   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Andi napisał/a:
Podpiołem wszystkie kostki iso i niestety Tid nie pokazuje zadnego rds.

w moim podpisie jest mowa o przerobieniu tida pod nieseryjne radio. Poprostu robisz przeciwnie ( musisz spiąć te kable)
Przedost. linijka
 
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 6 Listopad 2009, 20:18   Podłączenie wyświetlacza data, godzina i temp.??

Witam tak jak w temacie nie miałem tego wyświetlacza seryjnie i chce go kupic i podłączyc tylko mnie zastanawia jak i gdzie podpiąc te kable i czy od tej temp. musi byc jakiś czujnik zamontowany na zewnątrz np. pod maską silnika ?? pozdrawiam i czekam na odp.
 
 
     
 C'Mon!



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Grabiszynek
Wysłany: 6 Listopad 2009, 20:33   
   Moje auto: ale co inne ?!


Tak, czujnik jest potrzebny. Jest na niego specjalne miejsce (montowany na wcisk) , zaraz za przednim zderzakiem. Między zderzakiem przednim a chłodnicą dokładniej. A sprawdzałeś czy masz całą wiązkę przewodów w aucie (zdejmowałeś tą zaślepkę w miejscu montażu TIDa) ? Znajoma miała Corsę w wersji "golas" bez TIDa i czujnika temp. , ale kabelki miała pociągnięte przez fabrykę :) Wystarczyło tylko podłączyć.
 
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 6 Listopad 2009, 20:41   

Własnie będe kupował ten wyświetlacz i tak myśle czy ten czujnik jest razem jak sie kupuje ten wyświetlacz czy trzeba kupic osobno. Jeśli chodzi o kable to jak zdejmowałem tą zaślepke to nic nie było tylko może gdzieś tam głebiej są nie wiem musze sprawdzic
 
 
     
 C'Mon!



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 27
Skąd: Wrocław-Grabiszynek
Wysłany: 6 Listopad 2009, 21:00   
   Moje auto: ale co inne ?!


Jak będziesz kupował na alledrogo to raczej sam wyświetlacz będzie. Czujniki też są na allegro i dość tanie. Posprawdzaj dokładnie czy masz kable. Może być, że nie masz bo nie zawsze są w wersjach bez TIDa.
 
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 7 Listopad 2009, 10:31   

A te czujniki do temp. to musi byc jakiś specjalnie dedykowany do corsy czy to można kupic np. w jakimś sklepie ze częściami samochodowymi??
 
 
     
 max
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 7 Listopad 2009, 11:32   

raczej kup do corsy ale jak znajdziesz zamiennik o właściwej rezystancji powinno hulać!!!
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Listopad 2009, 11:38   

Osobiscie nie sprawdzałem innego czujnika niż dedykowanego do Corsy, koszt czujnika to 20zł. GM, wię nie jest to wielki wydatek. Zresztą już wiele razy był temat czujnika poruszany.
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Listopad 2009, 11:43   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


ten czujnik to najzwyklejszy termistor NTC!!!!! Jak pamiętam 15kohm przy 0 stopniach. Poszukaj na forum, było ( wpisz temperatura tid)
 
 
     
 piotrek16kb


Informacje
dolnoslaskie

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 18
Skąd: Głogów
Wysłany: 7 Listopad 2009, 12:13   

Na allegro można gdzies go kupic bo szukałem i nie mogłem znaleśc ?? Jeszcze jedno ktoś wie może gdzie te kable trzeba podłączyc jeśli się nie ma seryjnie??
 
 
     
 wojtas_7


Informacje
podkarpackie

Wiek: 38
Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 229
Skąd: Sanok
Wysłany: 7 Listopad 2009, 14:22   

A ja mam taki problem z Tid- em : ustawiam zegarek itd.,wyłączam światła powtórnie włączam to data i godzina są ok.Po 3 razie wszystko się resetuje...
Rozbierałem go i wszystko jest ok.Co to może być?Jak sobie z tym poradzić?
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Listopad 2009, 15:11   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


http://www.klubcorsa.pl/t...light=termistor
tu poczytaj o TID'zie

[ Dodano: 7 Listopad 2009, 15:12 ]
http://www.klubcorsa.pl/t...rsa-b-vt157.htm
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Problemy z TIDem w Corsie B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.