Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:46
Lampka Airbag nie moge skasować
Autor Wiadomość
 cizan


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Jedrzejow
Wysłany: 20 Luty 2011, 13:37   Lampka Airbag nie moge skasować

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Piszę do was z takim problemem , po włączeniu kluczyka zapala się przekreślona poduszka z cyfra 2 ( domyślam sie że chodzi o poduszke pasażera) po kilku sekundach znika ale kontrolka czerwona Airbag świeci nadal nawet gdy odpale silnik. Próbowałem wyłączać i włączać poduszke pasażera i nic nie pomaga. Ale co dziwne mimo dzwieku po deaktywacji przycisk się nie podświetla a powinien. Po kilkunastu próbach poddałem się i podłączyłem czytnik błędów. Wykazało że nie ma zadnych błędów oprócz jednego B0975 - CSD Telltale Circuit Malfunction (child seat detection) ale mimo kilku prób wykasowania tego błędu nadal dzieje sie dokładnie to samo co na poczatku.

Macie może jakieś pomysły?
 
 
     
 Amigo


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 21 Luty 2011, 23:22   

B0975 - Airbag siedzenia dziecięcego ... Podłącz jeszcze pod op-coma może i tam spróbuj . a jak nie to pod siedzeniami masz kości od poduszek i kontrolek pasów i tam poszukaj ... Przy napinaczach pasów też są te czujniki może któryś zaśniedział i ma inną rezystancję jak powinien . W innym wypadku jak to nie pomoże to tylko ASO .
 
 
     
 cizan


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Jedrzejow
Wysłany: 24 Luty 2011, 15:57   

Sprawdzilem kostke pod siedzeniem i wyglada na to ze jest wszystko OK. Zdziwilo mnie to ze nie ma maty zarowno fotel pasazera jak i kierowcy. Jedyna roznica pomiedzy fotelami sa przewody czujnik zapiecia pasow ktory jest tylko od strony kierowcy.
Czy to mozliwe ze uzylem niewlasciwego sprzetu diagnostycznego czyli Diaguna?
    Moze
Opcomem powinienem sprobowac?

Ostatnio zmieniony przez west 24 Luty 2011, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Lampka Airbag nie moge skasować
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.