[Corsa B] Korsarz by Oczko :) Corsa B
Autor Wiadomość
 Oczko



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 0
Skąd: Gorlice
  Wysłany: 8 Luty 2011, 10:53   [Corsa B] Korsarz by Oczko :) Corsa B

Witam, pierwszy post na forum więc kilka słów na dobry początek :) . Jestem Oczko :) , posiadaczem Corsy jestem zaledwie ponad miesiąc (czy szczęśliwym to się okaże :) ), Korsarza uratowałem przed tragiczną śmiercią szrotową :P Samochód kupiłem po dzwonie, furka dostała z prawej strony w twarz, kobieta która nim jeździła miała go przerobić na żyletki ale udało się go jeszcze postawić na kanale i zrobić mu operacje. Postaram się odzyskać zdjęcia sprzed dzwona jednak nie jest to zapewne coś na co chcieliby patrzeć miłośnicy tych modeli :P Na dzień dzisiejszy furę staram się doprowadzić do stanu używalności- przeżyła prostowanie prawej podłużnicy wymianę prawej kolumny, przegląd silnika i skrzyni oczywiście w poszukiwaniu możliwych uszkodzeń, nie było na szczęście tak źle :) . Trochę danych:

Model: oczywiście Corsa B :)
Rok: 1994
Motor: 1.4i
Typ: C14NZ (60 kucy )
Seria Sport
Wnętrze: zmieniona tapicera foteli, boczki + wytłoczka dachu i szybra
Reszta ( audio, zawieszenie, wydech itp): seria
przebieg: 106 000
kolor: czarna



Uploaded with ImageShack.us

Dokompletowane zostały oryginalne głośniki (po zakupie i rozłożeniu samochodu na części pierwsze, okazało się że są 3/6 wszystkich :D ). Generalnie wymieniona została i polakierowana macha, prawy błotnik i przedni zderzak, została zrobiona instalacja do kierunków w błotnikach. Samochód przez większość czasu odkąd go posiadam stał w warsztacie na prostowaniu ramy więc nie wiele na razie zostało zrobione. Najbardziej w obecnym momencie zależy mi na odzyskaniu dowodu rej. który po dzwonie niestety zainkasowali nasi bracia z niebieskiej mundurówki ;) i przerejestrowaniu go żeby wreszcie wrócił na szosę :) co jest do zrobienia oczywiście okaże się w trakcie użytkowania dlatego chcę go reaktywować jak najszybciej, myślę, że w początkiem przyszłego tygodnia już go ktoś zobaczy we wstecznym zwierciadle ;)

Z góry sorki za jakość zdjęć, niedługo powinny być lepsze, na razie jakość telefonu przy oświetleniu garażowym więc szału nie ma :)
Wrzucam jeszcze fotkę nowej tapicery:


Uploaded with ImageShack.us
Więcej wkrótce :) (mam nadzieję ;) )
 
 
     
 Wiscoo


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 42
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 8 Luty 2011, 11:09   

Jakie plany?
 
 
     
 Oczko



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 0
Skąd: Gorlice
Wysłany: 8 Luty 2011, 11:18   

Z planami to tak jak pisałem, na dzień dzisiejszy doprowadzić do stanu używalności... dalsze plany -> do świetności :) oczywiście na wszystko trzeba czasu i pieniędzy ale jestem zdania że jak się chce to można wszystko. Co dokładnie będzie zrobione tego nie wiem, ciągle w mojej głowie rodzą się koncepcje, jedne chore inne mniej :) następuje zatem selekcja pomysłów a najlepsze wprowadzimy w życie. Na pewno chciałbym zewnętrzny wygląd fury zachować w miarę typowy, lekkie przeróbki wchodzą w grę ale robienie z auta spychacza jakoś mnie nie cieszy :) Pobawię się trochę wnętrzem auta , chciałbym zrobić coś z kokpitem, jeszcze nie wiem dokładnie co ale na pewno coś z nim wykombinuję :)
 
 
     
 Wiscoo


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 42
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 8 Luty 2011, 13:55   

Flock? Skóra?:)
 
 
     
 Kryblut



Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Głowno
Wysłany: 8 Luty 2011, 18:17   

miło że ktoś postanowił ratować auto z pod prasy :hurra:
 
 
     
 Oczko



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 0
Skąd: Gorlice
Wysłany: 8 Luty 2011, 22:39   

w rodzinie tapicerzy więc bardzo możliwe że pokuszę się o skórkę :)
 
 
     
 Wiscoo


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Wiek: 36
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 42
Skąd: Wrocław
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 9 Luty 2011, 08:17   

Jak obszyjesz konsolę, to się pochwal, chcę wiedzieć jaki to koszt i jak wygląda, bo sam się przymierzam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] Korsarz by Oczko :) Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.