Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:59
Dławienie silnika, brak mocy corsa B
Autor Wiadomość
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 16:54   Dławienie silnika, brak mocy corsa B

Witam wszystkich. Od wczoraj mam dosyć duży problem z moją corsą B silnik 1.2 8v. Podczas jazdy wczoraj wieczorem auto było strasznie mułowate wolno mi się rozpędzał jakbym jechał maluchem..Po przejechaniu około 10 - 13 km zaczął mi przerywać silnik i strasznie go dławiło. Jak mu dodawałem gazu to silnik skakał i strasznie nim rzucało i przerywało nie zależnie od biegu, na którym jechałem. Dodam, że miało to miejsce podczas padającego deszczu. Dzisiaj jak wyjechałem z pracy. zaczął padać deszcz i sytuacja się powtórzyła nie mogłem normalnie ruszyć ze świateł. W momencie gdy wyjechałem na trasę i deszcz przestał padać(jezdnia była mokra, ale deszcz już nie padał) auto zaczęło normalnie jechać(nie przerywał itp), ale dalej był strasznie mułowaty. Patrzyłem na przewody te, które idą do świec i nie wyglądają na jakieś sparciałe popękane czy coś żeby mogło robić jakieś przebicie. Dodam że do tej pory jeździłem nim w trakcie największych ulew śniegów itp i nic takiego się nie działo. Co może być jeszcze tego przyczyną? Może miał ktoś już podobny problem??.
Ostatnio zmieniony przez nunek 23 Wrzesień 2010, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Thomas



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 48
Skąd: Katowice / Wadowice
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 19:03   

Może pompa paliwowa? Gdy odpalasz silnik słyszysz jakieś dziwne odgłosy ze strony baku?
 
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 21:01   

odłącz sondę lambdę i zobacz jak pojedzie
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
  Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 21:34   

Żadnych odgłosów ze strony tej pompy nie słyszę. Chociaż miesiąc temu ta pompa która jest w baku zawiesiła mi się i auto zgasło całkowicie w czasie jazdy, ale oddałem do mechanika i mi to naprawił i wszystko śmigało. Najlepsze jest to, że dzieje się to w deszczu. Przedtem byłem go ostro przepalić( dałem mu ostro po gazie na obwodnicy) i było w miarę sucho i jedzie normalnie. Nie mam pomysłu co to może być. Może zatankowałem jakieś trefne paliwo. Czy paliwo może mieć aż taki wpływ na silnik?? Bo raczej wody w paliwie nie miałem chociaż auto stoi pod chmurką ale przy zakręconym wlewie paliwa jest nie możliwe żeby się woda dostała mimo padającego deszczu. Chyba że miałem jakieś chrzczone paliwo. Ale to raczej też nie możliwe bo tankuje już na tej stacji od dawna i nie maiłem żadnych problemów.



A czy odłączenie sondy lambda i odpalenie silnika nie spowoduje jakiegoś uszkodzenia błędów itp ??????
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 21:55   

A kopułka w jakim stanie? Może ją zalewa woda.
 
     
 Piter503


Informacje
dolnoslaskie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 119
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 22:15   

miałem podobne objawy, pomogło wymiana świec i filtra paliwa sprawdź przewody , klemy od aku ( w Corsie cała woda spływa po aku ) może masz jakieś przebicie jak Ci kable namokną
 
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 2 Wrzesień 2010, 22:15   

Nie jestem aż tak biegły w mechanice ale jeśli się dobrze orientuje to kopułka to ta czarna użebrowana kostka z której wychodzą kable do świec. Raczej nie jest zalewana wodą - przeglądałem silnik i nie ma tam żadnych oznak wody ani na kablach ani na kopułce.

Mam nadzieje,że to tylko chwilowa nie dyspozycja auta. Poczekam na kolejny deszczowy dzień aby sprawdzić czy faktycznie dzieje się to tylko w deszczu jak przez te dwa dni.
 
 
     
 Zyzio
Zasłużeni
LukBud ajm jór fader


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Pomógł: 12 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 431
Skąd: Mikołów
Wysłany: 3 Wrzesień 2010, 06:59   
   Moje auto: VW Golf 4


nunek napisał/a:
ale jeśli się dobrze orientuje to kopułka to ta czarna użebrowana kostka
tj moduł aparatu zapłonowego, koledzy myśleli że masz kopułkę czyli taką pomarańczową bądź czarną "beczkę" a wygląda to tak - http://www.motoneo.pl/t/z1/EPS1.306.256 zdjęcie poglądowe. dawno kable zmieniałeś?one są silikonowe więc nie widać żeby parciały.
 
 
     
 Kisztan



Informacje
podkarpackie

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 57
Skąd: Łańcut
Wysłany: 3 Wrzesień 2010, 14:13   

Zmień kable a powinno być ok.
 
 
     
 nunek



Informacje
podkarpackie

Wiek: 37
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 46
Skąd: rzeszów
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 23 Wrzesień 2010, 16:34   

wznawiam temat ponieważ objawy nie przeszły dzieje się to nadal. szarpie mi silnikiem, dławi go i w ogóle nie ma mocy cały czas przerywa. Dzieje się to zarówno w trakcie deszczu jak i słonecznych dni.Strasznie telepie przy tym silnikiem aż skacze nawet na wolnych obrotach. Dzieje się to tak do 2000 obrotów potem zaczyna w miarę jechać. Czasami tak jakby strzela w okolicach filtra powietrza i środka silnika.
 
 
     
 JuuL



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 24
Skąd: Płock
Wysłany: 8 Listopad 2010, 18:26   

CEWKA ZAPŁONOWA NA 100%
 
 
     
 kruszek


Informacje
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 31
Skąd: toruń
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 5 Luty 2011, 14:40   

Witaj Nunek. Mam ten sam problem...nie jestem sam!!!To dobrze. Kable wymienione, świece też!I cały czas to samo...ratujcie!
 
 
     
 JuuL



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 24
Skąd: Płock
Wysłany: 5 Luty 2011, 21:34   

Parę lat temu też miałem z tym kłopot - brak mocy i dużo większe spalanie. A wszystko to działo się głównie przy deszczowej pogodzie. Ktoś mi doradził, że problemem mogą być kable ale ich wymiana nie pomogła wcale. Wtedy wstawiłem samochód do warsztatu i tam się okazało, że problemem była nieszczelna (drobne pęknięcie) CEWKA ZAPŁONOWA. Jej wymiana rozwiązała całkowicie problem - od tego czasu minęło już kilka ładnych lat i więcej się tym nie musiałem martwić.

Cewka zapłonowa jest do kupienia na Allegro. Przykładowa aukcja:

http://allegro.pl/cewka-z...1418960177.html

Oczywiście można ją kupić taniej, wystarczy poszukać...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.