Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:15
Wymiana ślimaka i linka prędkościomierza - 1,5 TD
Autor Wiadomość
 spychacz84



Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Luty 2011, 17:16   Wymiana ślimaka i linka prędkościomierza - 1,5 TD

Witam.

Posiadam niekończący się problem z liną prędkościomierza. Tym razem wyrobiło mi się wejście na ślimaku w skrzyni.

Padło więc na wymianę ślimaka i linki zarazem.

Czy wymieniał już ktoś ten element:
http://sklep.dixi-car.pl/..._element_2X.jpg

Czy wymaga to wyjmowania skrzyni?

Podejrzewam, że problem może leżeć po stronie samych zegarów. Zastanawiałem się czy mógłbym przejść na wersję elektroniczną - bez linki - czy jest to wykonywalne?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

________________

Sam odpowiadam - sprawdziłem:

Ślimaka zamontowany jest nad skrzynią na śrubie "10" bardzo pomaga demontaż zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego. Ze względu na trudny dostęp.

Śruba zapobiega wypadaniu ślimaka. Po jej wykręceniu dobrze jest wkręcić starą linkę do skrzyni i pociągnąć delikatnie za nią - ślimak wyjdzie.

Następnie wkładamy nowego ślimaka i przykręcamy śrubą "10".

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez west 26 Luty 2011, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Ziembol


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 19
Skąd: Piła
Wysłany: 26 Luty 2011, 15:15   

Jest to wykonalne, ale na 'dzień dobry' zniechęcę Cie demontażem skrzyni, ponieważ trzeba pogrzebać przy mechanizmie różnicowym (podmienić koło od ślimaka na koło pod czujnik magnetyczny - operacja dość prosta, aczkolwiek demontaż skrzyni nie jest już taki fajny, osobiście zmieniałem skrzynie w swojej corsinie, miałem wersję bez linki, a kupiłem z linką no i zaczęły się kombinacje, okazało się tak jak mówiłem -że wystarczy podmienić tylko koło i czujnik) ponadto musisz wyprowadzić skądś wtyczkę do czujnika i podmienić prawdopodobnie całe zegary. Wg mnie - gra nie warta świeczki :)
 
 
     
 glista14


Informacje
lubuskie

Wiek: 36
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 78
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Marzec 2011, 11:42   

troche odświeżę temat. Ja kupiłem skrzynie na linkę ale było w niej nakręcone na slimak takie urządzonko z wtyczką, ja osobiście stwierdzam że jest to impulsator i nie ma potrzeby chyba wymontowywania skrzyni, żeby to chciało działac. Wkręca się to zamiast linki. wystarczy dorobić kable od licznika na impulsy elektryczne i powinno działac wstawiam zdjęcie tego mojego ustrojstwa, może komuś się przyda. Ja mam w to linke od góry wkręconą, bo urwała mi się na samym koniszku i z tego zrobiłem sobie przedłużenie


Uploaded with ImageShack.us
 
 
     
 sebo89


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Wiek: 34
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: łowicz
Ostrzeżenia: ( 4/3 )
Wysłany: 4 Listopad 2012, 13:18   

koledzy podepnę się pod temat.
mam w swojej corsie zamontowane takie coś jak na zdjęciu po lewej stronie i do tego podpiętą wtyczkę na trzy piny..
i chciałbym się dowiedzie jak w takim przypadku można zwiekszyć stan licznika??
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Wymiana ślimaka i linka prędkościomierza - 1,5 TD
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.