Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:24
Wariujący ABS i przeskoki na przednim zawieszeniu
Autor Wiadomość
 andreee


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Luty 2011, 00:39   Wariujący ABS i przeskoki na przednim zawieszeniu
   Moje auto: Kadett D 1.3S Vectra A 1.6NZ


Witam wszystkich forumowiczów :hurra: Jestem tutaj nowy i nie miałem nigdy potrzeby rejestrowania się, bo sam przemieszczam się Vectrą A i Kadecikiem D a Corsinę Użytkuje moja mama. Ale do rzeczy- sprawa ma się tak, że ostatnio przy gwałtowniejszym hamowaniu zaczął się włączać ABS. I nie mówię tutaj o sytuacji wyhamowywania auta ze 100km/h i bucie w podłodze tylko zwykłym hamowaniu tak z prędkości z zakresu 40-60km/h przy dojeżdżaniu do świateł. Ogólnie wrażenie nie jest za ciekawe- tak jakby miało braknąć hamulców. Druga sprawa to ewidentnie przy hamowaniu coś przeskakuje w przednim zawieszeniu- to było już od jakiegoś czasu, ale w sumie o tym zapomniałem i autko jeździło bez żadnych perturbacji. To jest tak jakby przednia oś nieznacznie przy hamowaniu przemieszczała się- takie jest moje odczucie.
Corsina została zakupiona pod koniec października od Żyda i od tamtej pory jest dość intensywnie eksploatowana( 100km dziennie spokojnie przerabia). Autko przejrzałem i typowo jest bezwypadek silnik 1.7DTL chodzi cudnie i jestem w stanie uwierzyć w przebieg 96tys. Z Autem do tej pory nie było żadnych jaj- wszystko ok oprócz opisanego problemu.
Jutro chciałbym obadać we własnym zakresie co jest nie tak i tutaj moja prośba do was co i jak posprawdzać. Wiedzy nt mechaniki mam odbrobinę, także na zdolności manualne nie narzekam, ale typowo nigdy nie dłubałem nic w corsinie oprócz wymiany oleju i filtrów i nie miałem z podobnym przypadkiem nigdy do czynienia. Proszę o pomoc i pozdrawiam

[ Dodano: 4 Luty 2011, 18:47 ]
chyba porwałem się z motyką na słońce myśląc, że jest tutaj ktoś kumaty, kto może mi pomóc....
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ hamulcowy » Wariujący ABS i przeskoki na przednim zawieszeniu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.