Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 10:15
Wymiana zatrzasku od pasów bezpieczeństwa
Autor Wiadomość
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Styczeń 2011, 15:44   Wymiana zatrzasku od pasów bezpieczeństwa

Witam
Czy ktoś wymieniał zatrzask (albo jak to się tam nazywa) od pasów bezpieczeństwa kierowcy?
Z pod siedzenia idzie jakaś metalowa linka do zatrzasku i zastanawiam się czy trzeba wyciągać siedzenie (na jakimś forum były takie propozycje) czy wystarczy jakoś na chama wyrwać stary mechanizm i założyć nowy.
 
 
     
 Nika



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Byczyna
Wysłany: 28 Styczeń 2011, 00:29   

Witam,
Niestety miałam przyjemność wymiany "zatrzasków" do pasów beziepczeństwa.
Trzeba wykręcić cały fotel. Jest mało miejsca na dojście do śruby.
W moim przypadku trzeba było ją rozciąc po czym nie było dalszych problemów.
Pozdrawiam;)
 
 
     
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Styczeń 2011, 10:02   

dzięki wielkie Nkka :)
Trzeba by to zrobić bo bezpieczeństwa brak :ojh2:
 
 
     
 Karolus2603


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 24 Marzec 2011, 11:37   

No ok ale napiszcie najlepiej jak to trzeba zrobić bo jestem zielony a też muszę to zrobić bo moja dziewczyna boi się autem jeździć i mi tyłek zawraca o to :ojj:
 
 
     
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Marzec 2011, 09:59   

Podchodziłem do wymiany raz. Wymiana nie wydaje się skomplikowana. W moim przypadku trzeba było wyjąć fotel odkręcając 4 śruby, niestety udało mi się odkręcić dwie do dwóch kolejnych jestem za duży chyba :P
Wydaje mi się, że po wyjęciu fotela sprawa robi się prostsza. Jak uda mi się wymienić to opisze jak to zrobiłem. :ojh2:
 
 
     
 Karolus2603


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 34
Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 27 Marzec 2011, 13:04   

no spoko to czekam na odpowiedz i rady
 
 
     
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwiecień 2011, 09:58   

Karolus2603, wybacz ale jeszcze tego nie zrobiłem bo nie miałem kiedy :(
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 14 Listopad 2011, 20:21   

Mam pytanie odnośnie opisywanych zatrzasków pasa. W moim bolidzie od strony kierowcy coś przestało działać, bo nie mogę zapiąć pasa. Zwyczajnie nie blokuje się w uchwycie. Teraz pytanie, czy mechanizm się rozbiera i jest naprawialny czy tylko pozostaje wymiana? Jest tam również pod fotelem pirotechniczny napinacz pasów i czy jest różnica w związku z nim podczas wymiany lub naprawy tego zatrzasku? Na allegro można kupić takie ustrojstwo?
 
 
     
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Listopad 2011, 19:54   

mumei, ja niestety jeszcze nie wymieniłem tych mechanizmów jak sobie obiecywałem.. jednak z tego co widziałem to trzeba ściągnąć cały zatrzask czy jak to się tam nazywa aby go rozebrać... może Ci tam sprężynka poszła
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17 Listopad 2011, 08:40   

W weekend zdemontuję fotel i zobaczę co umarło w tym zatrzasku. Kiedy już dojdę do wszystkiego dam znać, żeby ułatwić reszcie ewentualne naprawy.
 
 
     
 kokpit


Informacje
malopolskie

Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 41
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Listopad 2011, 11:40   

mumei, i jak tam udało Ci się? :)
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 5 Grudzień 2011, 10:57   

Witam zainteresowanych i już opisuję problem zatrzasku. Nie udało mi się zdemontować fotela, bo pękały mi torx'y i na szczęście zająłem się samym mechanizmem blokującym klamrę pasa, zamiast wyjmować cały fotel. Sam zatrzask jest rozbieralny, chociaż nie jest to łatwe i na ogół grozi lekkim pęknięciem obudowy. W moim przypadku pękła najzwyklejsza sprężynka, zaledwie nieco większa niż te, które są w długopisach. Teraz muszę takową kupić i cały mechanizm będzie działał jak nowy :brawo: po złożeniu do kupy. Dzięki temu można zaoszczędzić ponad stówę, bo za tyle na allegro są sprzedawane zatrzaski i napinaczami pasów (jedna sztuka) W razie konkretnych pytań technicznych służę radą.
 
 
     
 KKorsarz



Informacje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 20
Skąd: Włocławek
Wysłany: 16 Grudzień 2011, 17:20   

Udała się naprawa? Pamiętaj to są pasy bezpieczeństwa, wszelkie naprawy muszą gwarantować bezpieczeństwo.
 
 
     
 mumei


Informacje
Wiek: 49
Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 57
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 16 Grudzień 2011, 21:44   

W uszkodzonym zatrzasku pękła jedynie sprężynka, którą wymieniłem. Poza tym nic innego nie uległo uszkodzeniu. Jeżeli z jakiegoś powodu pasy nie zadziałają (wypną się) to nie będzie winą mojej naprawy, a jedynie konstrukcji blokady zatrzasku.
 
 
     
 adas


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Lipiec 2017, 15:16   
   Moje auto: Corda D 1.4


Ja zleciłem wymianę tej firmie http://naprawapasowbezpieczenstwa.pl/ i wszystko działa jak trzeba. Sam nie mam smykałki do mechaniki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Wymiana zatrzasku od pasów bezpieczeństwa
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



sushi wino
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.