Przesunięty przez: Kaszubski
20 Marzec 2016, 00:25
Corsa B duże zużycie paliwa + biały dym
Autor Wiadomość
 holbi1981


Informacje
podkarpackie

Wiek: 43
Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 2
Skąd: Sanok
Wysłany: 21 Styczeń 2011, 08:00   Corsa B duże zużycie paliwa + biały dym

Na początek witam wszystkich posiadaczy Corsatorów, gdyż to mój pierwszy post.
Mam problem ze swoją Corsą, a mianowicie:
- zużycie paliwa na poziomie 13-14 l/100km
- baaardzo obfite, białe dymienie z rury wydechowej. Dymienie pojawia się jak tylko przestaje działać pompka powietrza wtórnego, czyli po kilku minutach pracy silnika, i utrzymuje się cały czas.

Teraz kilka faktów: silnik X14XE, rocznik 1997, benzyna (bez LPG) do tej pory zrobione:
- nowe świece wraz z kablami WN, nowy filtr paliwa, powietrza
- wyczyszczony smok i zbiornik paliwa
- zaślepiony EGR (przed zaślepieniem było to samo)
- Check Engine nie zaświecił się ani razu
- nie jestem w stanie sczytać błędów przy pomocy 'samodiagnostyki' - po zmostkowaniu odpowiednich pinów kontrolka nie błyska ani razu, czy możliwe jest że w tym roczniku samodiagnostyka nie działa?
- od razu odrzucam walniętą uszczelkę pod głowicą - ciśnienie na poszczególnych cylindrach 13.5-14, nie ubywa płynu w zbiorniczku, olej czysty, cały czas na takim samym poziomie.
- Poza tym dymieniem i wysokim spalaniem Corsa śmiga bez najmniejszych problemów, jednakże wydaje mi się nieco 'zmulona'

Będę wdzięczny za wszelkie porady gdzie może tkwić przyczyna i co jeszcze sprawdzić
 
 
     
 Byrtu


Informacje
lubelskie

Wiek: 33
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Chełm
Wysłany: 6 Kwiecień 2011, 21:59   

Witam kolegę :)

Posiadam Corse 1.4 Si i miałem właśnie podobny problem do Ciebie, gdyż paliła mi 10-12 l Benzyny ! . Problemem była Sonda, którą musiałem wymienić, oraz czujnik podciśnienia, który jest usytuowany nad zbiorniczkiem płynu chłodniczego.

Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Corsa B duże zużycie paliwa + biały dym
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.