VAG+vista - problem z uruchomieniem
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 16 Styczeń 2011, 21:17   VAG+vista - problem z uruchomieniem
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Dziś walczyłem ze szwagrem by uruchomić program diagnostyczny vag. O ile instalacja powiodła się pomyślnie, o tyle problem jest z instalacją sterowników interfejsu usb.
Zgodnie z instrukcją po podłączeniu kabla diagnostycznego na wyłączonym komputerze (i zapłonie) po włączeniu komputera powinien wyskoczyć komunikat kreatora znajdowania nowego sprzętu.
Ale nie wyskakuje.
W menadżerze urządzeń po podłączeniu nie pojawia się żadne nowe urządzenie.

Programy startują (na płycie znajdują się: vag w wersji polskiej i angielskiej, jakiś program który sporządza wykresy, VWtool), ale przy ich uruchamianiu wyskakuje błąd portu COM.

Nie mam pojęcia od czego to zależy.
W ustawieniach mam COM1, przy podłączaniu przewodu charakterystyczny dźwięk podłączanego urządzenia się pojawia.
Nie wiem, czy to wina naszej niewiedzy, czy programu.
Alegrowicz dostarczył nam do kabla płytę z paroma programami, ale nie są to oryginalne płyty.

Dodam, że nie miałem jeszcze doczynienia z żadnym programem diagnostycznym.

Nie wiem, czy to istotne, ale program potrzebny jest do skasowania błędu poduszek w vw polo IV.
a oto link, z którego zakupiono kabel:
http://allegro.pl/vag-com...1402791115.html
nie posiadamy w laptopie złącza RS232, więc korzystamy z adaptera - USB (drugie zdjęcie w aukcji).

Laptop Acer, Vista 32 bitowa,
 
 
     
 SlaVo


Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Bytom
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 6 Marzec 2011, 15:17   

Trochę się orientuje o co kaman chodzi o to że te sterowniki do tego kabla nie są podpisane cyfrowo i nie są zgodne z systemem Vista, spróbowałbym z xp bardziej przyjazny, Możliwe ze przez ten adapter USB coś jest nie halo, to tyle a co do ceny to się nie wypowiadam, bo profesjonale oprogramowanie z oryginalnym kablem nie takim made in china kosztuje kilka tysięcy, i dlatego diagnostyka na stacji jest kosztowna :) ja bym do tych 40 zl dołożył 60 zl i na stacje bym pojechał i cale auto przetrzepane by było :) Pozdro
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 7 Marzec 2011, 18:28   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Dzięki za odp.
Co do podpisu cyfrowego sterowników - system by pokazał komunikat o wymaganie takiegoż sterownika.
Odinstalowałem wszystko i spróbowałem od nowa.
Vag po angielsku śmiga, ale wersja polska wykrywa błąd portu com (pomimo, że ustawienia są prawidłowe)
Inne darmowe programy diagnostyczne (vwtool, fiatEcuScan, scantool) bez problemu ruszają. W polo IV i golfie III były kasowane błędy i ze skutkiem pozytywnym.

Zależy mi na vagu z polskim interfejsem, bo kabel użytkuje kumpel, który angielskiego ni w ząb. Na dodatek często grzebie to tu, to tam, więc często przydaje się obd2 z działającą aplikacją.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Elektronika » VAG+vista - problem z uruchomieniem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.