Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:34
Odprysk Lakieru
Autor Wiadomość
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 20 Styczeń 2011, 14:12   

przeemmek jeśli masz ten cortanin f to za nim coś zrobisz przy aucie to wypróbuj to np. na jakimś małym przyrdzewiałym kawałku blachy i zobacz jak to zadziała, żebyś nie zrobił większego spustoszenia na blasze auta.. ;/ bo ja niestety nie stosowałem cortanianu f, testowałem brunoxa.
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Styczeń 2011, 15:39   

Bania26 napisał/a:
przeemmek jeśli masz ten cortanin f to za nim coś zrobisz przy aucie to wypróbuj to np. na jakimś małym przyrdzewiałym kawałku blachy i zobacz jak to zadziała, żebyś nie zrobił większego spustoszenia na blasze auta.. ;/ bo ja niestety nie stosowałem cortanianu f, testowałem brunoxa.



A powiedz mi bo szukałem brunoxa na allegro i są różne odmiany. Najlepiej kupić już taki, który działa jak podkład potem?
Albo napisz czego dokładnie Ty używałeś. Jak posiadasz jakiś symbol, dokładniejszą nazwę.
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 20 Styczeń 2011, 18:21   

Mam brunox epoxy, neutralizator rdzy + podkład epoxydowy w jednym ( jak chcesz to mogę zrobić zdjęcia puszki i wysłać Ci na maila ). Używałem go do zabezpieczenia fragmentu progu tam gdzie podkłada się podnośnik, bo niestety złuszczyło mi się trochę lakieru. Zrobiłem to w taki sposób: wyczyściłem miejsce papierem ściernym, odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną, potem nałożyłem brunoxa - schnął cały dzień i noc, potem na wyschnięty brunox dałem podkład akrylowy, wcześniej przetarłem go delikatnie papierem ściernym aby trochę go zmatowić, a na to lakier w kolorze auta ( w sprayu ), ale tak jak mówiłem, jak będziesz miał już preparaty które chcesz użyć, przetestuj je na jakimś skrawku blachy, żebyś widział co jak się zachowuje i co po kolei robić. Powiem Ci, że u mnie jest w tym wszystkim taki plus, że na progach od spodu nic nie widać, że było coś tam malowane - "po swojemu", ale chyba jak bym miał robić to w miejscu widocznym to bym jednak się zastanowił czy nie jechać jednak do lakiernika..
 
 
     
 przeemmek


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21 Styczeń 2011, 03:23   

U mnie jest to tak mały punkt że raczej nie będzie widoczny.(miałem tam zaprawkę ale odleciała tej zimy bo się źle do niej zabrałem była mało co widoczna jeżeli ktoś nie wiedział że tam jest.) . A jeżeli będzie to źle wyglądało i coś się złego działo, wtedy udam się do lakiernika.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Odprysk Lakieru
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.